Pekelná třída

Pekelná třída https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101960/pekelna-trida-101960.jpg 4 193 16

Bořík a spol. série

Osvědčené čtení plné legrace pro kluky i holky. Veselé historky oblíbené Boříkovy party z Holešovic, kterou znáte již z knížek boříkovských lapálií. Dozvíte se, jak si celý školní rok zpestřují nejrůznějšími vylomeninami, jak si udělali mejdan, jak se vypořádávají se šplhounem Bohouškem, jak doma válčí s rodiči. Není divu, že jejich nebohá třídní učitelka, přezdívaná Drábinka, se často chytá za hlavu a volá:„Tahle třída, to je peklo!“... celý text

mia.com
15.01.2023 5 z 5

Jako dítě jsem tyhle příběhy zbožňovala.

Jana K
06.12.2022 5 z 5

Něco báječné.

ddkk
04.06.2022 4 z 5

Jsem moc zvědavá, jestli bude Boříkova parta bavit naše vnuky stejně, jako bavila nás a naše děti. Boříkovy lapálie jsou pro mne pořád skvělá zábava a příběhy doprovázené Bornovými ilustracemi prostě nemají chybu. Jsem moc ráda, že jsem je po letech zapomnění zase vykutala na světlo boží.

Doporučuji, je to milé, zábavné a osvěžující čtení.

danny_21
16.01.2021 4 z 5

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství a nadčasovou záležitostí. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky při vzpomínce souboje se Zátorakama, hru na ťuhýka nebo střety se šplhounem Bohouškem - 85 %

BooksLoverAnn8
10.06.2020 5 z 5

Miluji sérii těchto knížek! Člověk se u nich zasměje a rozhodně se u nich nenudí. Jsem ráda, že mám hodně knížek od Vojtěcha Steklače v knihovně a můžu si je kdykoliv opět přečíst.

MP17
10.11.2019 5 z 5

Společně s "Alešem" a druhou částí "Čendy" je tohle pro mě nejzábavnější kniha této party z Holešovic. Příběh o tajuplné skříňce je docela poutavý a samozřejmě nechybí potřebný humor a jiskření mezi kluky.

PetrKral
17.09.2018 5 z 5

Jo jo, moje mládí... super!

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Další příběhy mé oblíbené partičky z Holešovic. Aneb co všechno se dá dělat, aby se přežil školní rok a nudné a dlouhé hodiny učení. Co na tom, že z většiny nápadů má učitelský sbor infarkt na krajíčku a třídní učitelka je přesvědčená, že žije v pekle.

Vendula39
26.05.2018 3 z 5

Velmi pěkná knížka.

petr3954
08.07.2017 5 z 5

Vojtěch Steklač to napsal naprosto famózně. Je to jedna z nejlepších dětských knih.

Lucissia
22.02.2017 5 z 5

Tyto knihy od pana Steklače miluju. O Boříkovi jsem četla na základce, na střední i po maturitě. Pak byla delší pauza a s chutí jsem si Boříka dala znovu po snad 15 letech. A pořád super. A vzpomínala jsem, jak já jsem jim záviděla tu partu, Prahu, když byl Bořík sám doma, což mně se nestávalo, školu... A prostě všechno. A vždycky mě dostávaly ty dlouhé souvětí, když Bořík něco vysvětloval, a když na konci toho souvětí mluvil o úplně něčem jiném, než o čem začal. Pan Steklač prostě chlapecké duši rozumí a věřím, že je pořád chlapcem... :-)

hana1984
20.06.2016 5 z 5

neskutečně mě tehdy bavila

Makoves
26.05.2016 5 z 5

Skvělé vyprávění. Steklač je můj oblíbenec.

Blaf
06.05.2015 4 z 5

S trochou nostalgie jsem se vrátil do svého mládí a znovu si přečetl tuto knihu. I po té to pro mě byla zábava. Celkem mě překvapilo, že místy je v knize i napětí.

MíšaK.
08.03.2015 4 z 5

Tuto knížku jsem četla když jsem byla asi ve čtvrté třídě. Potom jsem ji odložila a teď (v šesté třídě) jsem se k ní chtě nechtě musela vrátit. Jako povinnou četbu v tomto ročníku jsme měli číst jakoukoliv knížku od autora z čítanky. Vyzkoušela jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila. až jsem přišla, že v čítance je i Vojtěch Steklač. Okamžitě jsem si na Pekelnou třídu vzpomněla a věděla jsem, že ji dočtu! Taky jo, postupně jsem vzpomínala co tam vše bylo a nakonec knížka byla dost dobře zajímavá.

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

Proložil jsem si toto vzpomínkovou knihou ukrutně dlouhý a neskutečně depresivní příběh, který právě čtu aby mi z toho nezačalo hrabat.