Boříkovy lapálie

Další nezbednosti party čtyř kluků z Holešovic jistě pobaví kluky i holky kolem 10 let. Bořík, Aleš, Mirek a Čenda přivádějí svými nápady, plnými dobré vůle, na pokraj nervového zhroucení nejen vlastní rodiče, ale celé okolí Holešovic a Trojského ostrova. Pořídí si klubovnu (nebo Haraburďárnu?), přátelí se s upírem, věší kozu, hrají si na detektivy... Příběhy byly napsány v sedmdesátých letech jako pokračo- vání časopiseckých historek Boříkovy holešovické party, vydávaných v Ohníčku. Maléry, které kluci prožívají, jsou nadčasové, nepodléhají společenským změnám, proto jsou zde také zachovány některé věcné detaily, které již patří minulosti. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44385/borikovy-lapalie-44385.jpg 4.5206

Bořík

Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Boříkovy lapálie

ijcro

Boříkovy příběhy vycházely v Ohníčku, který jsem jako děcko rád četl. Dneska na to vzpomínám s nostalgií, protože se v té době objevovaly v podobných časopisech (Pionýr, ABC, Sedmička...) úplné perly a ilustrovali je nejlepší kreslíři a malíři své doby (rád vzpomínám na Steklačovy komiksové Mořské vlky a ďábelského doktora QQ s ilustracemi Věry Faltové na posledním listě Ohníčku). S nynějšími dětskými časopisy to asi nejde úplně srovnat, neboť jsou plné někdy zatraceně nevhodné reklamy, nevkusně se vtírající a mnohdy zabírající i třetinu rozsahu. Inu, to je dobou.
Nejlepší se mi asi zdá ta první kniha, ostatní jsou už odvar. Dávám plus

Risris
15.06.2018

Dobré ale ty slova jsou těžký a u některých příběhů jsem se nemohl začíst.

broskev28
20.09.2017

Nevím, jestli šla úroveň dětských čtenářů tak rapidně dolů, ale my čteme tuhle knížku s dětmi v 5.třídě ve škole a já mám pocit, že skládají uhlí. Spoustě výrazů vůbec nerozumějí (nechť, bázlivý, jakbysmet), souvětí na 4 řádky jsou pro ně příliš dlouhá a náročná, takže vtipná pointa je zcela míjí. A obrovské zděšení se dostaví, když některý jedinec zjistí rozsah právě čtené kapitoly . . .
Zkrátka čtení je ukrutná dřina, nějaké vtípky za to rozhodně nestojí!

Ajtakrajta
18.02.2017

Tohle se dá číst v každém věku. Bez přehánění jde o geniální dílo, které žije navzdory změnám režimu. :-D Vlatně jde o takové drsné Rychlé šípy.

Damato
05.04.2016

Tohle je další z knih mého dětství, jakmile jsem ji tady našla, hned jse se po ní zaČala shánět, protože jsem zrovna teď přišla nato, že bez ní naprosto "nemůžu žít. "... :-)

qwill
10.03.2016

Četl jsem ji hned po vydání v roce 1970. Líbí se mi pořád, je taková inspirující. Asi jako anglická Jirka postrach rodiny.

Eremites
09.03.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knih dětství a dospívání - četla jsem ji mnohokrát a nyní znovu - svým synům. A moc mne těší, že je tyhle vtipné a milé příhody party čtyř kluků baví úplně stejně jako tehdy mě. U některých pasáží jsme se všichni smáli až nám tekli slzy z očí.

Xena011
27.02.2016

Čtení podobné knize Bylo nás pět. Partička chlapců prožívá plno dobrodružství. Oddechovka.

pavlinice
14.01.2016

čteme se synem, prima čtení, hodně připomíná Bylo nás pět, akorát zasazené do pozdější doby a kluci jsou jen 4 :)

Kašpar007
22.11.2015

Tohle je knížka, kterou lze do ruky vzít bez obav v jakémkoliv věku a vždy pobaví!

20.05.2015

Moc dětské. Temer nic se mi nelíbilo

Rebel0007
01.05.2015

Kniha je rozdělená na tři knihy Boříkových lapálii z té první jsem byl doslova okouzlen a pořád nedokážu zapomenout na kapitolu s papouškem: Co to děláš ty lumpe???!!!:-)))) Druhá kniha měla menší mínus že příběhy na sebe většinou navazovaly ale i tak se velmi pobavíte. Ve třetí knize už se autor snaží o jakýsi příběh a kapitoly co se motaly kolem Chrobákových hašlí (drog) mně dvakrát nebavili..... Ale Bořík je geniální dílo které si zaslouží pozornost....

gossipavlina
03.12.2014

Hodnotím za sebe, jako dospělou. Nechápou, že jsem se k té knížce dostala až v dospělosti. Asi možná, že v názvu je ten kluk, tak mě nikdy nenapadlo, si ji přečíst.
Ale dost jsem se u ní nasmála. A syn vlastně také. Určitě budeme číst další knížky od pana Steklače. Jeho styl psaní se mi moc líbí.
Nejvíc jsem se nasmáli, jak Bořík a spol. opravovali sousedce kapající kohoutek :-D a slovní přestřelky mezi rodiči, to jsem se bavila, ale ty asi dokážu ocenit jako dospělá, jako dítěti by mi asi vtipné nepřišly.

SalomeH
19.09.2014

A paní učitelko, povězte nám ještě něco ze života a hrůzných skutků školního inspektora Mišoně!

SáraV.
18.06.2014

Knihu jsme povinně četli ve škole, kdybych ji četla doma, asi bych jí odložila. Většině tady se líbila, ale mně připadalo, jako by se autor za každou cenu snažil, aby byla vtipná. Mě bohužel zklamala.

Mirek V.
03.03.2014

Kniha byla vtipná a dobrá moc ji doporučuji :-)

AjťačkaTýnka
30.08.2013

kniha mi trošku připomíná dětský seriál, který běžel na Jetixu: Co je Andy. :D
A ten mám moc ráda, tudíž i kniha se mi moc líbila :)

Kate.S
04.02.2013

Četla jsem ji někdy v 5. třídě a moc se mi líbila. Velmi zábavná kniha, která neurazí.

Martin_Happy
05.01.2012

Jako malej sem tuhle knížku měl hodně rád. Nechápající rodiče, přísní učitelé a dobře myšlené skutky, které byly posléze posouzeny jako lumpárny a trestány. Jak já tohle jako dítě znal

DustinMind
18.08.2011

Jako menší jsem ji četl s velikou chutí a celkem hodně mě bavila. Bořík byl prostě kluk pro můj věk.

WEIL
16.08.2011

Pro mě česká verze Mikulášových patálií, taky jsem je měl jako dítě moc rád - jako knihu, i jako televizní seriál.