Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/bmid_bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 4 1149 206

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad , 2000

Dera
16.12.2014 3 z 5

Motivační kniha, kde autor jakožto úspěšný podnikatel líčí jak přijít k penězům. Připadá mi, že většina jeho rad jde aplikovat spíše v USA. Například ceny nemovitostí se v Americe hýbou velmi podstatně. Autor koupil a vzápětí prodal nemovitost klidně se 100% ziskem, aniž by do nemovitosti významně investoval. Pro spekulace je tam prostě příznivější ovzduší. Odvážnému štěstí přeje, zadarmo nám nikdo nic nedá. Majitel firmy zaměstnanci zaplatí co nejméně. V tom všem a v mnohém dalším má Kiyosaki pravdu. Závěrem bych si dovolil říci, že ten kdo má dobrodružného ducha, optimistickou povahu a finanční inteligenci, ten si z této knihy může určitě odnést inspiraci. Ten, komu tyto vlastnosti chybí, bude spíše tuto knihu vidět negativně. Zde by se více hodilo: "kdo nehraje, nevyhraje, ale také neprohraje!"

Ivaksa
02.12.2014 3 z 5

Kdyby se podle ní řídili všichni,tak to zase nebude fungovat.Je to takový návod pro ty od přírody založený vyčůranky,řekněme si to na rovinu.Asi bych svým dětem fandila,kdyby se těmito radami řídili,je to kniha výborně napsaná,sama o sobě hodně vydělala a vydělává,to všechna čest.Ale chce to prostě mít tu náturu.Věřit,že ano,půjdu přes mrtvoly,zbohatnu,zainvestuju,budu děsně v pohodě.Jenže samotná tahle filozofie ,kdy hrabivost nemá strop na druhé straně způsobuje jinde hladomory,otroctví a bezmoc,ze které někteří NEMAJÍ šanci se nikdy vyhrabat.
Všichni tihle investoři a spekulanti tyjí z bídy jiných a krásně si to zalibizují jejich dehumanizací typu:vžyt' si za to mohou sami.
Což není pravda.Ale jó,naskočte do toho letadla,vy co na to máte žaludek.

xzimal1
21.09.2014 3 z 5

Kniha byla skvělá že mi dala nadhled více nad financemi formou osobního příběhu Autora. Za to bych dal 4*, na druhou stranu mi připadá jako spousta dalších knih ,,how to be successful", kde podává informace které většina z nás v životě nevyužije protože neví ,,jak" a ta praktičnost mi u těchto knih chybí. Na třetí stranu dokáže kniha nadchnout, což jsem viděl u lidí z mého okolí, kteří se vrhli do různých multilevlů pod opileckým pohledem úspěchu bez toho aby na sobě nějak výrazněji pracovali.
Za mě z tohoto názorového trojúhelníku dávám 3 hvězdičky.

FerryTaz
17.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha, která Vám poskytne nový náhled na Vaše finační rozhodnutí.

elypsa
28.02.2014 3 z 5

Kniha mě osobně donutila přemýšlet nad penězi, prací a tzv krysím závodem, což byl podle mě účel. Jen když to tak beru zpětně, tak chvilkami se v knize psalo vlastně o ničem a bylo to takové plácání se na souši. I přes to knihu hodnotím kladně a doporučuji každému. Na peníze koukáte po přečtení jinak.

tandula
19.02.2014 2 z 5

Stejně, jak už tu bylo napsáno, a to jsem moc ráda, že tuto knihu ostatní chápou stejně jako já, být bohatý neznamená být šťastný ani úspěšný v životě. Celá kniha je jen o radách, jak dosáhnout toho, být bohatý. Bohužel, dle mého názoru, to nelze chápat takto univerzálně. Lidé nejsou stejní a vzájemně zaměnitelní. Každý má jiné schopnosti, ale i jiné možnosti, to je kouzlo demokracie. Tím chci říci, že někdo jednoduše nikdy nedokáže nic lepšího, než třeba být kopáčem u dálnice. Navíc mi kniha v podstatě ani neřekla nic nového, všechny věci, o kterých se tam píše, jsou jednoduše logicky domyslitelné lidským rozumem. To nejsou žádné novinky. Čekala jsem od knihy úplně něco jiného, ale to je moje chyba. Autor mě hrubě zklamal.

Eseter
14.11.2013 3 z 5

Určitě mě tato kniha donutila přemýšlet o některých věcech úplně jinak, trochu pozměnila vnímání světa kolem mě, ale nezpůsobila, že bych nějak zásadně přehodnotila své priority. Navíc jsem přišla na to, že jsem právě ten člověk, který velmi rád bude pracovat pro peníze. Nejsem k mému zklamání žádný kapitalista. Ale nevadí, i tak docela zajímavá knížka, jen málokdo se podle ní asi bude řídit.

jirimares
27.09.2013 5 z 5

Perfektní kniha, která opravdu motivuje. Rozhodně doporučuji přečíst.

lucin_a
16.09.2013 5 z 5

Výborná kniha. Doporučuji přečíst všem, kteří chtějí více peněz a mají jich stále málo.

Hannibal29
09.07.2013 2 z 5

Kniha je zaujimava , otvorila mi oci aby som sa pozrel na osobne financie aj z inej strany.
Avsak autor sa do nekonecna opakuje. Stale tie iste nadsene informacie o "Korporaciach". Radost podnikat v USA, ked si moze davat vsetko do nakladov. Cela myslienka v podnikani s nehnutelnostami je fajn ale iba v USA. mam taky pocit ze hypoteka v USA je vztahovana na nehnutelnost, nie na osobu. NIeco nevyslo? tak ti zabavia dom a ziadne dalsie exekucie nenasleduju. Mylim sa?
:D "Jak pravi muj tata: z hoven bic neupletes." A bez penazi su financne nezavisli leda tak bezdaci.

rajtrmiros
01.07.2013 4 z 5

Skvěle motivuje člověka a otevře mu oči, kdy začne vnímat okolnosti kolem sebe úplně z jiného úhlu.

stefi61
28.06.2013 1 z 5

Návod k tomu jak začít úspěšně podnikat a také rady k lepšímu bytí a žití. Spíše odborná kniha spojená s životopisem autora a ukázka toho jak se on z "ničeho" stal milionářem

Jack Bauer
15.03.2013 2 z 5

Některé příklady co autor popisuje jsou v našem absurdistánu neuplatitelné. Co jde dobře v Americe nejde tak lehce v Česku. Pokud někdo podle této knihy zbohatl, ať se mi přihlásí. Podobných nápadů jsem měl a mám spoustu, ale zkuste jít u nás něco vyřídit. Samé úplatky a mafie. Když přijdete někam se super nápadem, tak vám řeknou, že to nejde a pak ho sami ukradnou a použijí. Kyiosaki a jemu podobní zbohatli na takových příručkách , které jsou skoro k ničemu. Přesto se tam něco málo dá vybrat, ale skutečnost je jiná. Kniha spíše pro bohaté, aby byli ještě bohatší.Krásně to napsala Nibiru: Protože je u nás vše naruby, nedá se žádná rada z této knížky v našem českém prostředí aplikovat. Pro chudé nepoužitelné.

psavec
10.03.2013 1 z 5

Pokud již máte desítky milionů, pak můžete začít žít podle Kiyosakiho - nakupovat nemovitosti a pronajímat je, budovat firmy a prodávat je a podobné věci. On sice radí, že to jde i s půjčkami, jenže už nikde nepíše, co vlastně půjčka ve skutečnosti je. (Půjčka je tunelování budoucnosti - přenášení dluhu (úroků) na další generace. Jednoduše řečeno legitimní sprosťárna největšího ražení.)

Kniha je únik (úlet) od reality a neměl by ji nikdo brát vážně. Můžete se potom roky snažit od rána do noci, jenže žádným úsilím toho o čem autor bájí nedosáhnete. Ve hře jsou totiž ještě takové věci jako klíčové dovednosti získané v dětství (třeba sebedisciplína, vysoká inteligence, cílevědomost...), náhoda, dobré známosti (což je převlečená náhoda), být ve správný čas na správném místě (náhoda), schopnost rozpoznávat příležitosti (z praxe musím přiznat, že je to jako snažit se uhodnout číslo v ruletě) a stovky dalších vlivů.

devron
10.02.2013 4 z 5

Inspirativní kniha, nicméně na 5ti hvězdiček mi vadí přílišná materiálnost autora a taky to, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, dozvěděl bych se to stejné.

Hlavní myšlenka - Krysí závod a jak z něj ven...

martinkaLLL
14.11.2012 3 z 5

Moc dobrá knížka,hodně motivující.Uvidíme zda se mne podaří se toho nějak držet.

Satepek
19.10.2012 5 z 5

Kniha donutí člověka přemýšlet o financích trošku jiným směrem, než ho učí dnešní školství a systém fungujicí v České republice. Je to zajímavý a inspirujicí pohled na svět investic a budování aktiv. Knihu určitě doporučuji, od jejího přečtení s penězmi zacházím jinak, něco se ve mne hnulo a při skoro každé finanční transkaci přemýšlím více než kdysi.

Faither
25.08.2012 3 z 5

Není to vyloženě špatná kniha, ale osobně mi příliš nového neřekla. Neumím si představit, že by tuto knihu někdo četl z jiného důvodu než je zisk určitého (základního) finančního know-how, což si myslím že kniha tak úplně nesplní. S některými názory v knize nesouhlasím, ale to už asi k této literatuře patří. Pokud nevíte, že zisku musí předcházet investice do aktiv, pak bych knihu doporučil. Pokud ano, tak je to asi zbytečné...

Nibiru
12.04.2012 2 z 5

Tato kniha mi byla doporučena, jak jinak, než "finančním poradcem". Tak jsem si ji zakoupila a přečetla, ale asi jsem vadná, na mě žádný velký dojem tedy neučinila. Komentáře níže popsané se zde rozplývají nad tím, jak je kniha čtivá a inspirativní - ano, to tedy je, ale to je asi tak všechno. Za to jsem jí dala ty dvě hvězdy. Je psaná pro nějakého imaginárního, nereálného čtenáře, který teď může všeho nechat a zgruntu převrátit svůj život. Ale aby člověk mohl začít dělat to, co je v knize popisováno, musí být především nezávislý, a to časově a jak jinak, i finančně. Takže žádný návod pro chudé, jak zbohatnout, ale pro bohaté, jak být ještě bohatší.
A rovněž nesouhlasím s tím, že vzdělání není pro život důležité. Určité vědomosti a informace nijak jinak než vzděláním člověk nezíská, ale myslím opravdickým studiem, ne tím "koupeným", jak tomu je u nás např. na Plzeňské univerzitě. To je právě rozdíl mezi naším "českým" kapitalismem a tím "západním". Tam by pan starosta na své narozeniny takového "kontroverzního" (rozuměj mafiánského podnikatele - jako je např. Pitr, Bakala nebo byl Mrázek,) nepozval. U nás se zvou na tyto "společenské" akce právě takové týpky. A společnost se tváří, že je vše v pořádku. Protože je u nás vše naruby, nedá se žádná rada z této knížky v našem českém prostředí aplikovat.

DonFilipson
13.01.2012 5 z 5

Rozhodně doporučuji přečíst, ať už se vám kniha na konci bude líbit nebo ne...

peníze bohatství

Autoři knihy