Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/bmid_bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 4 1148 205

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad , 2000

zuzana4587
09.02.2016 4 z 5

Skvělá začátečnická motivační kniha. Nejedná se o konkrétní rady, spíše o pochopení, jak peníze pracují a pracovat mohou. Na sobě i okolí vidím myšlení chudého táty. Každopádně pokud chce člověk začít s businessem, je třeba sáhnout po něčem specifičtějším.

Peleus
01.02.2016 3 z 5

Mně tato kniha přišla docela vtipná, i když poněkud zbytečně dlouhá.

Autor v ní lehce zpochybňuje vzdělávací systém. Proto podle něho sám vystudoval a nezapíchl to už po základní škole. Bez diplomu, zato finančně gramotný.

Navrhuje nepracovat pro někoho, nýbrž pro sebe, tj. soukromé podnikání. Proto začal jako zaměstnanec u velké firmy, později šel k armádě, následně další práce pro velkou společnost a až poté vlastní privátní činnost.

Nabádá k investování, aby vaše peníze pracovaly pro vás. Poněkud opomíjí skutečnost, že nejprve nějaký kapitál musíte mít, což je poněkud v rozporu s doporučením neztrácet čas prací pro jiné.

Na závěr se pochválí, jak to umí s koupěmi a prodeji nemovitostí a popřeje nám, produktům poněkud nešťastného školského systému, pracujícím na svém prvním miliónu v zaměstnaneckém poměru, hodně štěstí. Jo a pozor! - nesmí se zapomínat, že bydlení (s hypotékou, která jednoho bude provázet takových 25 let) není žádným aktivem, tak se není čím chlubit.

No, prostě vtipné! ;)

Mephi
14.01.2016 4 z 5

Kniha má rozhodně co nabídnout. Srozumitelně vysvětluje jak fungují peníze a proč by je ten, kdo je má měl točit. Zabývá se převážně peněžním tokem, tzv. cashflow.
Ne vše je zde uplatnitelné, ale pořád lepší, než kdyby něco chybělo. Rozhodně dokáže ne laikovi toto téma dobře podat a vysvětlit.

VladimirTetur
16.12.2015 2 z 5

Standardní motivačka. Na Nejbohatšího muže v babylóně to nemá. K zahození to taky není.

Sice nezbohatnete, moc se toho nedozvíte, ani se nic nenaučíte, ale procvičíte si vnímání psaného textu a možná, že vás chvilková motivace někam nakopne, než se rozplyne jako smrad.

helkol
11.12.2015 5 z 5

Nemám důvod dávat míň než 5 hvězdiček. Kniha je skvěle napsaná a splnila svůj účel. Určitě bych ji doporučila dál lidem, které zajímá jejich finanční budoucnost a chtějí se o tomto tématu dozvědět něco víc :)

HankaJosefiova
25.11.2015 3 z 5

Kniha umí říct lidem kde dělají chybu v tom že nemají peníze, ale pro většinu lidí neumí vysvětlit jak peníze lépe získávat. Logicky...protože by už autor tyto knihy nemusel publikovat.

Targa Dall
23.11.2015 5 z 5

Jako (má) první kniha o finančním vzdělávání super.

Zvídavý člověk, který se moc nezajímá o peníze a chodí si do práce a sem tam něco uspoří, bude skoro šokován (já byl kolem poloviny), jak jsou nějaké věci naprosto jasné - a předtím nebyly vidět!

Základní rozdělení na aktiva a pasiva a vysvětlení, proč bohatství nezávisí na množství peněz - to jsou pouze dvě z desítek "velkých" otázek v této knize otevřených.

Krátce a stručně k základům - doporučuji!

Anya636
26.10.2015 5 z 5

Naprosto inspirativní čtení. Rovnou se vrhám na další knihu!

1v8na
23.10.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Jsou zde velmi zajímavé myšlenky a některé jsem si vzala za vlastní. Hlavně tu, která říká, aby peníze pracovaly pro mě. Chci být tak svým způsobem finančně nezávislá. nebo aspoň na tolik, abych se mohla věnovat sobě, své rodině, svým dětem a neřešit, zda mám peníze či nikoliv a děti by poté musely strádat - tomu chci zabránit. A kniha mi dala plno myšlenek, jak toho dosáhnout.

Daniel.95
29.07.2015 5 z 5

Kniha by měla být v povinné četbě všech středních škol!

REBELKAAAAAA
11.07.2015 5 z 5

Doporučuji všem lidem něco jako povinnou četbu :). Přínosná motivační četba o tom jak se naučit žít v dnešním světě a jak porozumět penězům a umět s nimi pracovat.
Pro lidi, kteří chtějí svůj život posunout dál a vydělávat a ne jen přežívat v zaměstnání.

ladyba
22.06.2015 4 z 5

Na tento titul od českých čtenářů zaznívají různé názory. Většina amerických motivačních knih je samozřejmě aplikována na poměry v USA, ale proč si z nich neodnést ty nejpodstatnější myšlenky. Já osobně proti finanční gramotnosti nic nemám.

Zuzig
25.05.2015 3 z 5

Pěkná, čtivá kniha s jakýmsi návodem, který se ale nedá moc v naší republice uplatnit. Když si z knížky čtenář vycucne ale základní principy určitého chování pak knížka může určitě fungovat jako jakási inspirace. Rozhodně to nebylo nudné čtení.

branislav1814
21.05.2015 5 z 5

Doporučuji přečíst ! Kniha by měla být povinný čtením pro střední školy .

saly
16.04.2015 5 z 5

Kniha nastartovala mou "ekonomickou revoluci" - cestu k finanční svobodě :)

LordSnape
21.01.2015 3 z 5

Už je to drahno let, kdy se mi tato kniha dostala do rukou. Tenkrát mi ji přinesl strýc - podnikatel, který byl v naší rodině vždy předkládán jako vzor úspěšného a morálně vyspělého člověka. Dneska se rozvádí a svým rodičům (mým prarodičům) pomáhá odírat další generace stylem "po nás potopa". O budoucnosti svých tří dětí rozhoduje direktivní technikou a vymýváním mozků jako třeba Kiyosaki při svých přednáškách s nuceným potleskem. Ano, byla to první kniha o penězích a osobním rozvoji, jakou jsem kdy v životě přečetl a doteď si pamatuji ty dobré věci jako "krysí závod" zaměstnanců, nízké daně podnikatelských subjektů, odpisy, pobídky, státní dotace anebo rozdíl mezi reálnými pasivy a aktivy z pohledu financování.

Na druhé straně tady Kiyosaki hraje právě s věcmi, které nelze uplatnit v ČR a už tak nějak od začátku počítá, že máte u sebe kopu peněz a za sebou spoustu sponzorů a investorů. Je víceméně hodně útočný a už nepočítá s tím, že člověk, který nevyrůstal v zázemí vyšší třídy, většinou musí začít od píky, neboli od živnosti a postupně si osvojit funanční gramotnost, píly a podnikatelské návyky, aby mohl založit větší podnik či ten stávající s přibývajícími zkušenostmi nechat, rozšířit a případně prodat. Teprve poté, a většinou je to až v pozdější fázi života (40 a více let) se člověk může vrhnout na investování a donutit své peníze, aby dělaly další peníze. Však i sám autor první knihu o investicích napsal až v padesáti. Nevím, jak ke svému jmení přišel Robert Kiyosaki, ani nevím, kolik mu tenhle business v podobě příruček a her vynesl (určitě bude počítáno v milionech), ale zřejmě si myslí, že lze prolomit ono heslo: "Z hovna bič neupleteš." Ne, opravdu to nelze.

Atelis
08.01.2015 5 z 5

První motivační kniha co jsem četl a hned velmi dobrá. Obecně mám Kyiosakiho velmi rád....

E_Lan
30.12.2014 4 z 5

Velmi zajímavé a poučné čtení, které člověku otevře oči a ten se začne tak dívat na svět trochu jinak. V knize se hlavní moudra trochu příliš často opakují, žádné velké dílo to není, ale celkové poučení z toho je velké. Hodně mé uvažování o životě a práci změnila...

jan1196
30.12.2014 4 z 5

Velmi zajímavé hrozně se mi líbila ta filosofie o robinu hoodovy. Nemám ji bohužel ještě dočtenou

Dera
16.12.2014 3 z 5

Motivační kniha, kde autor jakožto úspěšný podnikatel líčí jak přijít k penězům. Připadá mi, že většina jeho rad jde aplikovat spíše v USA. Například ceny nemovitostí se v Americe hýbou velmi podstatně. Autor koupil a vzápětí prodal nemovitost klidně se 100% ziskem, aniž by do nemovitosti významně investoval. Pro spekulace je tam prostě příznivější ovzduší. Odvážnému štěstí přeje, zadarmo nám nikdo nic nedá. Majitel firmy zaměstnanci zaplatí co nejméně. V tom všem a v mnohém dalším má Kiyosaki pravdu. Závěrem bych si dovolil říci, že ten kdo má dobrodružného ducha, optimistickou povahu a finanční inteligenci, ten si z této knihy může určitě odnést inspiraci. Ten, komu tyto vlastnosti chybí, bude spíše tuto knihu vidět negativně. Zde by se více hodilo: "kdo nehraje, nevyhraje, ale také neprohraje!"

peníze bohatství

Autoři knihy

Robert T. Kiyosaki
americká, 1947
Sharon L. Lechter
americká, 1954

Kniha Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne je v

Přečtených1 952x