Bodyguardka

Bodyguardka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528125/bmid_bodyguardka-657780501afa0.jpg 4 201 59

Hanna Brooksová rozhodně nevypadá jako někdo, kdo dokáže zlikvidovat protivníka propiskou nebo vývrtkou na víno. Pod maskou nenápadné holky z Texasu se však skrývá profesionální bodyguardka, která kvůli hollywoodskému sexsymbolu Jacku Stapletonovi nasadí vlastní život. A taky srdce. Aby ho ochránila před šílenou stalkerkou, musí proniknout do Jackova soukromí a na ranči jeho rodičů předstírat, že je jeho přítelkyní. Jack je díky ní v bezpečí. Ale kdo ochrání bodyguardku před jejími city?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Bodyguard , 2022

lusitta05
17.02.2024 3 z 5

Také obyčajné, mne sa nepáčil štýl, spracovanie ani preklad. Tak 3*. Ani hlavní hrdinovia ma neočarili, asi som nebola na nich správne naladená.

Matri
16.02.2024 4 z 5

Falošný vzťah, slávny herec a malá žienka, ktoré ho má chrániť? Jednoznačne pútavá kombinácia ;-)
Kniha sa čítala jedna radosť. Hanna mi najmä na začiatku knihy svojou pedantnosťou, workoholizmom a aj štýlom pripomínala Gracie z filmu Miss Špeciálny agent :)
Jack bol zasa doslova až neuveriteľne dokonalý! Slávny, krásny a pritom chápavý k obyčajným ľuďom, romantický a oddaný rodine. Obaja mali svoje problémy, avšak vzájomne si pomohli s nimi bojovať.
Hoci je uveriteľnosť príbehu mizivá, celkom som sa pobavila a knihu prečítala takmer na jeden záťah.
Ako odpútanie od reality a spôsob zabaviť sa, knihu určite odporúčam!

"Bylo to jenom jako, jenom jako, jenom jako.
Ale připadalo mi to skutečné."

Hatshepsut
16.02.2024 4 z 5

Kniha mě upoutala především názvem. Je zde mnoho vtipných replik mezi Hannou a Jackem, které vás určitě pobaví. Konec byl psán trochu z rychlíku a dějová linka s expřítelem byla hodně naivní. Ovšem na páteční večerní relax - ideální čtení.

"Láska není jako sláva. Nezískáte ji oceněním od druhých. Jde z vás.
Láska jste vy, tvoříte ji sami. A milovat někoho jiného opravdu vychází, jak se ukázalo, ze schopnosti milovat sama sebe."

knihomolkaŠárka
16.02.2024 4 z 5

Knihu jsem obdržela v rámci spolupráce s AlbatrosMedia...

Tahle kniha se četla sama! Bylo to milé, pohádkové, vtipné a já se bavila od začátku až do konce. Jsou tu sice části, které působily možná až moc vyumělkovaně, ale když se autorka v ději trošku ustálila a zklidnila tak jsem neměla co bych příběhu vytkla. Bavilo mě prostředí Texasu, ranče a do toho i moje ne moc oblíbené téma slavného herce hlavní roli. Byl to zkrátka příjemné čtení pro odpočinek a autorka mě moc příjemně překvapila. Dokonce jsem si příběh natolik užívala, až mě mrzelo, že už je konec.

keiko33
16.02.2024 5 z 5

Ak hľadáte oddychovú filmovú romantiku, na štýl osobného strážcu, tak vrelo odporúčam.

tittanie
15.02.2024

Nemám ráda tyhle romantické knížky. Říkáte si, proč je čtu? Odpověď je, že asi sama nevím, občas je dobré mít jiný žánr na čtení. Přijde mi, že jsem na ty knížky málo mladá nebo moc stará, prostě mi není ani 20 a ani 60.
Tahle knížka na mě pořád vyskakovala, tak jsem ji dala šanci. A musím říct, že kniha nebyla špatná. Hlavně v tom, že pár spolu nechodil jenom se vlastně v životě potkali, to že to dopadlo, jak to dopadlo, je věc druhá. Takže v knize chybělo to, co absolutně nenávidím, u těchto romantických knih, a to rozchod páru dvacet stránek před koncem.
Takže díky autorce za to, že kniha nebyla klišoidní jako tyhle knihy bývají. A taky v nich nebylo tolik sex jak to bývá.
Takže asi můžu říct, že kniha je romantická, ale není obvyklá.

terryaknihy
14.02.2024 3 z 5

Už na začátku dostane naše hlavní postava Hanna několik životních ran. Zemře jí maminka, opustí jí přítel a v práci jí nařídí dovolenou. Ale ona nechce “odpočívat, i když si to přála její mamka. Chce se vrhnout do práce a nad ničím jiným nepřemýšlet. Ono to ani jinak v její práci nejde. Dělá bodyguardku a lítá všude po světě za klienty, kde je třeba. Tentokrát se však naskytne práce po boku slavného miláčka Hollywoodu - Jacka. Hanna do toho prvně nechce jít, nechce se jí předstírat přítelkyni, ale nakonec jí šéf společně s Jackem přesvědčí.
Líbilo se mi prostředí, kde se příběh odehrával. Zároveň práce bodyguardky je pro mě v rámci knih celkem neprobádané téma, takže kdyby tam bylo více informací o práci, nezlobila bych se. Obě hlavní postavy byly vcelku příjemné, ale nelíbil se mi Hannin žárlivý expřítel a trochu mě mrzelo, že příběh neměl žádný větší boom. Bylo zajímavé celkem sledovat Hannu, jak v jedné chvilce je čistě profesionální, ale v další je prostě “jen člověk
Jedná se o příjemné romantické čtení, od kterého od začátku přesně víte, co dostanete. Asi bych si knihu zvolila spíše na léto k vodě, jako takové nenáročnější čtení, ale vzhledem k tomu, že na začátku se příběh rozjíždí o Valentýnu, to nakonec nebylo vůbec na škodu :).

Zonia0118
14.02.2024 5 z 5

Naprosto úžasná oddechovka :) Maximálně jsem si knihu užila!

mag097
13.02.2024 3 z 5

Trend romantických komedií doslova zaplavil knižní svět a tak když jsem dostala možnost přečíst si Bodyguardku, řekla jsem si proč ne, musím to taky vyzkoušet!

A vlastně to bylo přesně takové, jako jsem čekala. Bylo to jako pustit si film, o kterém od první minuty víte jak dopadne, ale přesto vás z nějakého nepochopitelného důvodu baví na něj koukat.

Bodyguardka Hanna dostane za úkol hlídat hollywodskou hvězdu Jacka, aby ho ochránila před šílenou stalkerkou. No a co by se asi tak mohlo přihodit?

Ačkoli mě knížka ze začátku štvala, protože nemám ráda, když hlavní postava mluví přímo na čtenáře, nakonec jsme si k sobě našli cestu a já si čtení užila. Děj dobře odcípal, nebyl prvoplánově hloupý a já si při čtení odpočinula.

Pro mě knížka splnila svůj účel, bylo to jako pustit si v pátek po práci oblíbený film z telecích let a vypnout.

monika0181
12.02.2024 4 z 5

Přitažlivý romantický příběh.
Není nic objevného, i když jsou zmíněna i vážná témata jako stalking, závislost, léčba rakoviny, přepadení, vyhrožování. Nejsou psána tak do hloubky a kniha je spíš lehčího žánru/oddechovka.
Rozjezd byl trochu slabší. Je tam popisována práce bodyguardky a i rozchod s ex partnerem.
Jak se do příběhu dostane Jack, příběh se rozbíhá na plné obrátky a kniha vás vtáhne.
Na konci mi pak pokulhávaly poslední kapitoly, jako by je psal někdo jiný nebo byly psány ve spěchu. Styl mi úplně nepasoval na předchozí způsob psaní.
Přesto jsem s knihou spokojena a jako oddechovka se mi líbila.

Lexie321
12.02.2024 4 z 5

Kniha bola veľmi dobrá a páčila sa mi, ale nie natoľko, aby som ju vlastnila alebo považovala za obľúbenú. Hannah a Jack boli veľmi sympatickí a milí, ale niektoré veci boli príliš absurdné a posledné kapitoly mi pripadali trochu antiklimatické.

Vampucha
12.02.2024 3 z 5

Toto je pohodová romantická komedie, přesně jak se píše i na obálce, přečtete to za dva večery.

Hanna je workoholička, která nezná nic jiného než práci. Také byste dle její vzhledu neřekli, že je velmi zkušená bodyguardka. Jejím novým klientem je Jack Stapleton, hollywoodský sexsymbol, ze kterého si všechny ženské sedají na zadek. Hanna se po prvním setkání, poměrně rychle oklepe a se slavným krasavcem si nebere servítky. Z původního jednoduchého úkolu se stává klasická zápletka mnoha romantických komedií. Musí s ním být v domě jeho rodičů a předstírat, že je jeho přítelkyně. Takže klasické klišé - předstírané doteky, společná ložnice a spousta hodin ve společnosti toho druhé. Takže i když se Hanna snaží být profesionálka, postupně polevuje a zadaný úkol začíná být velmi osobní.

Čte se to rychle a je to úplně ideální dovolenkové čtení, u kterého absolutně vypnete a nemusíte nad ničím přemýšlet.
Já si akorát říkala, že mi to celé přišlo dost nereálné. A ačkoliv v knize má být ta agentura s bodyguardy jedna z nejlepších, moc jsem to autorce nevěřila a přišlo mi to spíš jako amatérismus. Ale vzhledem k celkovému obsahu knihy mi to ve finále asi nevadilo.
Hanna mi ze začátku úplně sympatická nebyla, ale jak se postupně odhaluje její osobnost, tak se to zlepšilo.
Je to vtipné, jsou tam i nějaké vedlejší zápletky, kromě té romantické linky. Ale hluboké myšlenky tady určitě nehledejte :D

SiskaE
09.02.2024 5 z 5

Takhle milé čtení plné slunce je během pošmourného února vážně něco, co potřebujete. :)

Áňa 998
09.02.2024 5 z 5

Za recenzní výtisk v rámci #spoluprace moc děkuji @albatrosmedia
Kniha Bodyguardka mě upoutala na první dobrou svou anotací. Dost mi připomněla film Slečna Drsňák, a ten já miluju! Takže nebylo moc dlouho o čem a brzy jsem se pustila do čtení. Pokud jste knihu ještě nezahlédli, vychází za pár dní, konkrétně 8.2.2024!
Hlavní postavou je tu Hanna Brooksová, která má celkem netypické povolání. Dělá Bodyguardku. To mi trochu připomnělo českou knihu, Formulista. I tam ženská postava chrání muže, ale v tomto případě se nejedná o sportovce, ale o herečkou hvězdu, jednu z nejzářivějších. Dokonalého Jacka Stapletona. Toho si zamilujete!
Hanna to nemá snadné, a to v pracovní pozici, ani v osobním životě. V celkem krátkém časovém úseku jí padnou všechny životní jistoty, zůstane jen práce.
Hlavní postava je dříč a vy už můžete tušit, že jí autorka pod nohy hodila několik pomyslných klacků. Je to tedy boj, ale i miloučké čtení se slow-burn linkou. Zároveň se mi strašně líbilo prostředí venkova, které si autorka pro většinu knihy vybrala.
Abych nebyla ale jen u toho dobrého, kniha obsahuje i vážnější témata. Řeší se tu stalking, vyhrožování, ale i závislosti a těžké nemoci.
Těšila jsem se na rychlé, romantické čtení, které bude rychle ubíhat. A to se mi s výše zmíněným bonusem dostalo, takže úplně obří spokojenost a myslím si, že jestli se u knihy chcete usmívat, sem tam hihňat i být napnutí jak kšandy, tak tohle je ona!

Týna28
08.02.2024 5 z 5

Nejsem zrovna velký čtenář čistě romantických knížek, ale když jsme do našeho obchodu dostali recenzní výtisk bodyguardky, řekla jsem si, že si ji přečtu a musím říct, že jsem udělala moc dobře.

Kniha je skvělá, vtipná, lehce se čte.
Nemám snad jedinou věc, kterou bych knize chtěla vytknout.
Příjemné prostředí venkova se mi moc líbilo a práce hlavní hrdinky Hanny byla opravdu zajímavá. Být bodyguardem vždy neznamená, být co největší a co nejvíce být vidět kolem lidi co si Vás najali.
Hanny nový úkol je pro ni něco úplně jiného než na co je zvyklá a i přesto, že se ji nechce hrát falešnou přítelkyni Hollywoodské hvězdy, je vlastně postavena před hotovou věc.
Hanna svoji práci bere opravdu vážně a řídí se postupy, tak jak má.
Zatímco herec Jack ji práci trochu kazí a schválně jí provokuje.

Knihu mohu jenom doporučit.
Pokud za sebou maté dlouhý den a chcete si u nějaké knihy odpočinout a na nic nemyslet, je tohle ta pravá kniha.

lena.o.knihach
08.02.2024 3 z 5

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Jack Stapleton je hollywoodský herec, který potřebuje ochránit před šílenou stalkerkou. Hanna Brooksová je bodyguardka, na tuhle práci by ji ale nikdo netipoval.

Jejich škádlení mě bavilo, ale nebylo tam toho zdaleka tolik, abych jim uvěřila, že jsou najednou něco víc. Chtěla jsem si s hlavní hrdinkou užívat pobyt na ranči, starat se o zvířata a vypomáhat, s čím bylo právě potřeba. Jenže autorka neměla problém zmíněné činnosti a další aktivity shrnout do jedné věty.

Na začátku to vypadalo sakra dobře! Hanna si ze svého klienta (jako jedna z mála) nesedla na zadek a chovala se naprosto profesionálně. Jack byl zkrátka jako každá slavná hvězda. Neurazil, ale ani nenadchnul. Na tuhle dvojici brzy zapomenu.

Příběh ale byl moc fajn. Je fakt, že když už se ti dva dohadovali, stálo to za to. Jen to pak Katherine Center na můj vkus zbytečně urychlila, a protože se to četlo samo, klidně bych zvládla sto stran navíc, kde bychom sledovali pořádný vývoj vztahu a dostatečně si užili prostředí rodinného ranče v Texasu.

nada3314
08.02.2024 5 z 5

Úžasná romance. Nemůžu jinak! Jsem nadšená a fakt hodně! Tohle byla pro mě skvělá oddechovka. Bylo to milé, zábavné a neskutečně čtivé. Moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla taková ta typická princezna, ale byla to silná žena, která zjistí, že i ona by chtěla být milována. Jako první co mě upoutalo, byla překrásná obálka a v závěsu pak originální téma. Styl jakým je příběh napsán mi problém nedělal a při čtení jsem se několikrát přistihla, že si scény zfilmovaně představuji. Celou dobu mi příběh na pozadí mysli běžel jako film.
Její povolání bodyguardky není obvyklé, její vztah s přítelem je hrozný! Nenávidím chlapy, kteří ženy ponižují a jsou sobečtí, tady se pán Robb ukázal v pravém světle. A taky dostal, co si zasloužil!

Jasně, pokud se v tom budete chtít šťourat, najdete pár okamžiků nad, kterýma zakoulíte očima. Ale já si čtení užívala a pár drobností odpouštím a hodnotím plným počtem hvězd. Na to, že se v knize neobjevuje ani kapka erotiky, tak i tak to autorka dokázala a tu chemii mezi Jackem a Hannou jsem cítila a vše jsem jim věřila. Ve svém žánru se mi kniha opravdu moc líbila a klidně bych ji doporučila na dovolenou někde k moři – to by byla paráda.

Paja1709
08.02.2024 4 z 5

Ja jsem se bavila. Libila se mi.Dalsi příjemná oddechovka.

PetraN17
05.02.2024 5 z 5

Ani tentokrát jsem nebyla při čtení zklamaná :))