Bludy Erika N.

Bludy Erika N. https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14470/bludy-erika-n-14470.jpg 3 29 6

Vědeckofantastický román s detektivní zápletkou zavádí na tajemný ostrov v Jaderském moři, do prostředí záhadných parapsychologických společností a nevysvětlitelných úkazů. Příběh, spojující obratně realitu s fantastikou a logiku s absurditou, v podtextu upozorňuje na nebezpečí, které hrozí civilizaci z návyku na drogy i z opiátů ve formě pavědecké literatury.... celý text

Radeon
03.10.2023 3 z 5

Takový vlastně dost poutavě psané.

ijcro
08.11.2022 2 z 5

Příběh sám je takové zvláštní blouznění v dlouhých odstavcích, určené inteligentním chaotům s nutkáním dočíst každý další, relativně dlouhý odstavec.
Svým způsobem je to dost obtížný text, jak už jsme u Nesvadby zvyklí a dost poplatný tehdejšímu vidění světa. Na svou dobu to vyšlo v úctyhodném nákladu padesáti tisíc výtisků, takže se toho povaluje po antikvariátech určitě ještě hodně.
Nevím jestli bych to doporučil dnešnímu čtenáři, nečetlo se mi to dobře tehdy a dneska o nic líp. :/

Stanas513
11.06.2021 3 z 5

Snad bych ani neměla hodnotit. Pana Nesvadbu jsem četla ráda v mladším věku, asi se mi hodně mění vkus, nebo mi prostě tento chaotický styl nevyhovuje.

metrolog
26.03.2021 3 z 5

Chvílemi trochu chaotické a poplatné době vzniku. A korunu tomu nasadil doslov jakéhosi normalizačního vědce, který s nenávistí sobě vlastní, nenechal na Dänikenovi ani nitku suchou. Bez toho by to pravděpodbně ani nevydali. Od pana Nesvadby jsem tedy četl zatraceně lepší knihy.

BaS1972
08.06.2020 4 z 5

Mám ráda příběhy z minulé doby, bohaté na fantazii a psané pěknou češtinou. Tento k nim patří.

WEIL
11.08.2011 3 z 5