Blízký konec

Blízký konec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161633/bmid_blizky-konec-161633.jpg 4 218 25

Napínavý román z prostředí onkologického centra na Floridě, kde dosahují neuvěřitelných výsledků v léčbě mozkových nádorů. Hlavní hrdina, nadaný student medicíny, je ve vyhlášené nemocnici na studijní praxi. Podivné okolnosti a nečekaná úmrtí pacientů přimějí studenta pátrat na vlastní pěst po příčinách. Spojuje si různé události, řeší nevysvětlitelné záhady a nakonec odhalí otřesné zločiny lékařů i ostatních zaměstnanců nemocnice. Z románu se tak postupně stává povrchní detektivní thriller, nevybočující z rámce ostatních autorových děl. ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Terminal , 1993

čef
29.04.2014 4 z 5

Mírně povrchní příběh s neuvěřitelnými akčními scénami avšak docela pro laika dobré vtažení do problematiky vědeckého výzkumu ve zdravotnictví. Určitě stojí za přečtení, ale žádné velké nadšení se nekoná.

Oli1104
19.09.2013 5 z 5

Tak ani mne nebyl hlavni hrdina sympaticky. Dokonce ani Janet. Nemeni to ale nic na faktu, ze se mi knizka cetla dobre a nezklamala me.

Ben Nevis
26.08.2013 2 z 5

Robina Cooka začínám řadit do brakové literatury.
Jediné, co se mi na knize líbilo, bylo medicínské prostředí včetně "technoblábolů". Další plus má příběh, který plyne v logických vodách a hrdinové se chovají uvěřitelně i přesto, že dělají věci, nad kterými rozum stojí. Vše, co podnikají, je v rámci jejich povahy.

Povaha hlavního hrdiny je však jiná otázka. Hrdina mi nebyl sympatický kvůli své citlivosti kamene a ohleduplnosti krumpáče v muzeu skla. Není však vykreslen ani jako génius, kterému chybí sociální dovednosti. Spíš mi připadal jako kriminálník, který se na nikoho neohlíží, jenom své potřeby. Ostatní hráči jsou buď nevýrazní nebo klišovití.

Hned z prologu víme, o jaký zločin půjde. Hrdina zjistí na konci knížky to, co už čtenáři dávno došlo. Nedostatek tajemna je nahrazen šílenou akcí, při které se musí stydět všichni zúčastnění.

Vedlejší linka se také moc nepovedla, protože psychopat moc tlačí na pilu a kdyby se tak choval pořád, už ho museli dávno chytit. Jeho příběh navíc vyšumí do ztracena.

Závěr: Knížka není zajímavá ani po stylistické ani po příběhové stránce. Kdyby se nehnala kupředu zběsilým tempem a hluchá místa (třeba zbytečné odskoky k matce) vynahrazovala zajímavými pasážemi, odložila bych ji nedočtenou. Naštěstí to autor nepřehnal s tloušťkou, takže nemá čas nudit.

kika 13
20.01.2013 3 z 5

Pěkná knížka napínavá.

Kubíííína
23.08.2012 4 z 5

Byl jsem velice spokojen a doporučuji.