Bird Box

Bird Box https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430829/bmid_bird-box-7Xf-430829.jpg 4 788 238

Bird Box série

Malorie sleduje silnici před sebou. Snaží se dojet do bezpečí. Nesmí se rozhlédnout. Jediný pohled by ji mohl stát život. Tam venku totiž žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Ublíží svým blízkým. Ublíží sám sobě. Malorie vzhlíží od volantu, vidí domy s okny zakrytými dekami nebo dřevem. Ruku si klade na břicho, ve kterém roste nový život. Je sama. Její sestra je mrtvá. Její rodiče jsou mrtví. Nemá nikoho. Existuje vůbec to místo, to útočiště, které hledá? Napravo se něco pohne, a ona to zahlédne koutkem oka. Nedívá se na to. Zavírá pravé oko. Pták přeletí příliš nízko, málem narazí do čelního skla. Malorie zakřičí, zavře obě oči a otevře je. Když to udělá, zahlédne ulici, kterou hledá. 273 Shillingham. Zavírá oči a dupe na brzdy. Vystupuje, opatrně jde tam, kde si myslí, že jsou vchodové dveře. Má pravdu. Pouští kufr na verandu, osahává cihly, nachází zvonek. Zvoní. Nejdřív žádná odpověď. Začíná si zoufat. Možná to je konec. Jela tak daleko - odvážila se do světa - pro nic? Znovu zvoní na zvonek. A pak znovu. Znovu. Žádná odpověď. Zoufale buší do dveří…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Bird Box , 2014

SoňkaSoník
22.05.2019 3 z 5

Začátek skvělej, supr nápad, konec mě zklamal - jednak jsme se nic nedozvěděli, takže čtenář zůstal napjatý, nakonec jsem teda čekala jiný rozuzlení, trochu jinej happy-end. No, od porodu už mě kniha nebavila. Jinak co mi fakt vadilo byly překlepy, chyby a špatně vyskloňovaná jména, to opravdu zničí čtenářský zážitek.

Pitbullka
12.05.2019 5 z 5

Zajímavé, napínavé, drsné. Příběh je moc povedený, není zbytečně rozvleklý, pro mě velice milé překvapení.

perpe2a
09.05.2019 4 z 5

Hodně zvláštní a neobvyklý hororový příběh, trochu apokalyptický. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout a musela jsem přečíst na jeden zátah, jinak to nejde...kniha vás nepustí. Za mě ano.

kytarka
23.04.2019 5 z 5

Kniha, kterou bych si za normálních okolností vůbec nevšimla. Zlákala mě cena knihy a velmi dobré hodnocení, které kolem sebe vidím. Rozhodla jsem se do knihy jít a udělala jsem dobře! Tohle se fakt povedlo.
Svět se zbláznil a to doslova. Pokud otevřete oči, tak zešílíte a zemřete. Na světě jsou však lidi co to jen tak nechtějí vzdát a snaží se tomuto nebezpečí uniknout. Jednou s nich je Malorie, která je v tu nejméně vhodnou dobu těhotná. Čekájí ji velmi kruté chvíle.
Kniha pěkně odsýpá, opravdu se začtete a zhltnete knihu za jeden večer. Mě se moc líbilo. Pokud máte rádi horory, tak rozhodně doporučuji. Film údajně není, tak dobrý. Nevím, neviděla jsem a po pravdě mě moc neláká. Kniha je kniha.

Basti06
19.04.2019 3 z 5

Hororovou beletrii vetsinou nectu, ale toto bylo fajn. Napeti a odpočinkova četba zaroven. Jen me trochu zklamal konec...

Steiniglovka
14.04.2019 4 z 5

Jsem ráda,že jsem četla nejdřív knížku a až pak viděla film. Obojí se mi líbilo moc :)

Danago
08.04.2019 3 z 5

Knížka mě opravdu dost překvapila. Původně jsem ji nechtěla číst, ale nechala jsem se přesvědčit a nelitovala jsem. Já tento žánr příliš nevyhledávám proto nemám s čím srovnávat. Ale mě se příběh líbil. Námět je zajímavý a neobvyklý. Vzpomínky mladé ženy se dvěma malými dětmi nám toho hodně vysvětlují z minulosti. A hodně dlouho nevíme kam se vlastně vydala a proč. Je to tajemné , chvílemi opravdu trochu hororové a dost drsné. Občas na mě padla opravdová úzkost. Ale je pravda, že něco tomu příběhu chybělo, něco co by čtenáře víc chytlo za srdce. Bylo to takové odtažité a chladné.

Janule809
03.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem..Nejdříve jsem ,ale viděla film . Byl také pěkné udělaný, ale kniha byla víc tajemná

radka8970
31.03.2019 5 z 5

Příběh V pasti je vyprávěn ve dvou časových rovinách. První je v minulosti a druhá je v přítomnosti. Autor hned od začátku rozjíždí nemilosrdný a nepříjemný hororový thriller. Kniha je výborná, má zajímavý námět a děj. Příběh má velice výbornou atmosféru a to neznámé prostředí, když hlavní hrdinové nemohou otevřít oči. Postapokalyptické čtení nadchne především milovníky hororů. Jen je trochu škoda, že se nedozvíme co se vlastně stalo a jaký je původ oněch tajemných bytostí.

Ďumbierka
28.03.2019 5 z 5

Prekvapivo vynikajúca hororová kniha!
Ja som tesne po dočítaní, neviem ani, čo povedať, pretože som nečakala, že toto bude jedna z kníh, pri ktorej ma bude mraziť, pri ktorej budem tak veľmi držať palce hrdinom.Tak súcitiť! Dokonca cítiť strach a obavy!!
Výborné!!!
Ak máte radi horory, také trošku so scifi prvkami, postapo - čo ja milujem - smelo do toho.
Ja som videla aj film, ale veru kniha je oveľa zaujímavejšia, lepšia, pestrý dej, veľa zvratov . Prosto výborné!

Rodaw
28.03.2019 5 z 5

V PASTI
Očekávala jsem fajn postapokalyptický thriller... dostala jsem dechberoucí, úžasnou, nervy-drásající a strhující záležitost, kterou bych označila za jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Minimálně v žánru thrillerovém:). Za mě je toto dokonalá směs postapo, thrilleru a hororu. Knížka není nikterak tlustá, nemá žádné hluché místo (opravdu ani chvíli jsem se nenudila), já ji hltala od začátku do konce. Za mě perfektní vykreslení konce světa, rozpadající se společnosti a pohled na jednu skupinku lidí, která prostě přežívá... - to je právě ta minulost, která se střídá s přítomností (kdy hlavní hrdinka spolu s dětmi pluje na člunu). Jedním slovem jízda. Pan autor měl vše skvěle vymyšlené, příběh dává smysl. Nechává však ve čtenáři hodně otázek a dalších myšlenek, nechává pracovat naši fantazii... V knize jsem potkala i své dva srdcové hrdiny (resp. tři - ještě border kolii Viktora:)), které jsem si maximálně oblíbila (za jejich chytrost, důvtip a hlavně za jejich vlídnost a lidskost) - Toma a Julese. Skvělí hrdinové. Vlastně sem ani nechci psát více z děje, protože - jak jsem psala - je to jízda. Tak si ji užijte od začátku až do konce. Jen prozradím, že ta jízda bude místy (nebo spíše povětšinou) hodně rychlá, plná zatáček a adrenalinu. Bylo tu hodně silných scén... Dá se říci, že knize nemám co vytknout. Jen mě osobně vadila jedna scéna s pejskem a v ten moment chování hlavní hrdinky...
Teď mě ale napadá, že mě k této knize napadá ještě jedno slovo (kromě jízdy:)): masakr. A to doslova. A nečekala jsem to, o to víc mě to překvapilo. Zkrátka konec světa... nemilosrdný.
Samozřejmě mám po dočtení hlavu plnou otázek - především KDO, CO , PROČ.. ale vlastně jsem ráda, že jsme nedostali vysvětlení na všechno, o to víc to po dočtení celé v čtenáři doznívá... Zaujala mě jedna z možných verzí, kterou říkal Tom... :)
Včera jsem knihu dočetla a hned se podívala na film. A... ACH JO. Naprosté, totální a obrovské zklamání. Něco podobného se mi stalo u filmu Hora mezi námi, ale tady to snad "bolelo" mou čtenářskou duši ještě víc (a to už je co říct). Změny v ději - zcela zásadní, jak toto sakra mohlo projít??? - a to, že mi z blonďáka Toma udělali černocha a Julese s Viktorem zcela vyškrtli - to je věc, kterou nedokážu odpustit, i když bych chtěla (a já ani nechci). Kdybych knihu nečetla, film by se mi určitě líbil více, ale takto... NE. Film (za mě) nesahá knize ani po kotníky (ani po prsty, nikam prostě!!!).
Prohledávala jsem vody Goodreads a zjistila, že v říjnu 2019 by měl v originále vyjít druhý díl (s názvem "Malorie") + pan autor vydal i další knihy (všechny temné, na pomezí thrilleru a hororu), tak budu v hloubi duše a srdce doufat, že třeba vyjdou i u nás... zasloužily by si to, Josh Malerman píše brilantně.
Knížku bych doporučila klidně i nečtenářům. Je to tenké, napínavé, strhující. Jsem nadšená.:)
Co se týká konce, uznávám - možná bych byla radši za trošku jiný, ALE zase.. proč ne:). Jedna scéna na konci mě skoro až k slzám dovedla.. Ta kniha mě zkrátka pohltila, já ji nejen četla, ale i jí žila. A to je prostě nejvíc.
Výborný příběh, doporučuji.
A jestli budete knížku číst, pozdravte ode mě prosím Toma, Julese a Viktora, díky:).
Více na mém YouTube :-).

Freedyn
27.03.2019 3 z 5

Kniha si nezaslouží více jak 3 hvězdy. Příběh je sice poutavý, napínavý, ale rozhodně ne děsivý (toto řadíte mezi horor? To snad ne). Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla, kdo nebo co jsou oni tvorové, kteří způsobují ... No, nebudu Vám nic spoilerovat, počtěte si sami :-)
Na klidný večer ano, ale bestseller opravdu ne..

magdalena2377
26.03.2019 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Bohužel jsem pořád čekala aspoň na něco, nějaký záblesk poznání, co že TO je. Žádné vysvětlení, prostě nic a to nemám ráda. Při ostatních filmech, a nebo knihách, máte aspoň trochu představu o tom, co že to tu apokalypsu způsobilo. Tady můžete jen čekat a stejně se nic nedozvíte. Po přečtení mi to nedalo a musela jsem si pustit ukázku z filmu, a jak vidím, tak se tak úplně neřídili knihou, což je škoda. Podívala bych se. Ale když to podle ní není, tak mě to jen naštve.

Andynka
22.03.2019 4 z 5

Bezvadný, temný příběh, který mě bavil hned od začátku až do konce. Jen je škoda, že se už nedozvím, co bylo to zlo zač. Ale zase alespoň v knize zůstává to tajemno po celý příběh.

kerstyn
14.03.2019 5 z 5

Ježkovy voči, tohle bylo tak skvěle ulítlý, tak skvěle to drželo napětí, že mě to nesmírně bavilo až do samotného konce. Rozsah dovoluje knihu zpracovat za nedlouho, takže i to mi vyhovovalo. Situace, kdy snad poslední dvě těhotný ženský na světě rodí současně, tomu už jsem se musela fakt smát. :D Ale v tomhle to prostě beru. Takže jo, za mě určitě jo. A teď mrknout na film (Bird box)!

Mikky01
14.03.2019 4 z 5

Tak tahle kniha je pecka, uchvátí Vás hned od začátku. U hororu nejen, že bude tajit dech, ale také vám bude srdce bušit napětím. Kniha je plná zvratů a šokujících událostí. "Zavři oči, nebo zemřeš"

sgjoli
09.03.2019 4 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvělé čtení, moc jsem si to užila a určitě vám to moc doporučuju. Kniha mne nejvíc oslovila tou atmosférou a tím, jak útočí na to, co ve mne dokáže opravdu vyvolat strach. To "zlo", ten "nepřítel" je zde nepoznaný, neurčitý, nic o něm nevíme. A lidé se často bojí toho, co neznají nebo čemu nerozumí. To mne hodně bavilo. 1 hvězdu jsem ubrala, že jsem nedostala odpověď na jednu otázku, která byla pro mne zásadní. A taky jsem bohužel měla lehce naspoilerovaný konec, což mne mrzí. Ale jinak je tahle kniha skvělá.

Jane417
27.02.2019 3 z 5

"V pasti" je poutavý a skutečně psychedelický horor. Hlavní hrdinka, ale i všichni kolem, musí být většinu času "oslepeni", protože pohled na svět způsobuje šílenství a následně smrt! Neznámí tvorové, stvůry, obludy... ničí lidstvo, ale jen v případě, že je uvidíte. Děj má dvě časové roviny vyprávění. V současnosti se vydává osamocená Malorie se svými dětmi hledat lepší místo pro život. Cestu však musí absolvovat po vodě a poslepu. No a pak se vracíme, díky vzpomínkám, do minulosti a dozvídáme se, proč Malorie zůstala s dětmi sama, co se přihodilo a jak se jí vlastně podařilo přežít a vychovávat dvě děti... Je to zvláštní příběh. Ten námět je výborný, ale zpracování mi přišlo spíš průměrné. Četlo se to dobře, ale něco tomu chybělo... Připomnělo mi to seriál "The Lost".

Vendulis
17.02.2019 5 z 5

Skoda, ze se autor vice nerozepsal o vetřelcich a proc se vlastně lide pri pohledu na ne zblazni. Jinak jsem si knihu fakt užila a misty me i mrazilo.

Janule809
31.01.2019 5 z 5