Bílý plamen

Bílý plamen https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47492/bmid_bily-plamen-A2i-47492.jpg 4 23 2

Autorka nás ve svém románu zve do Ruska 16. století za vlády Ivana Hrozného, kdy se celá země zmítala v nepopsatelné brutalitě a bezuzdných vášních. Kateřina je krásná a odvážná po svých kozáckých předcích. Pomstychtivě se vydává po stopách loupeživé hordy, která jménem šíleného cara zpustošila její rodnou vesnici a uloupila vzácné sněhobílé koně. Současně je rozhodnuta najít muže, který se odvážil připravit ji o nevinost, a zabít ho. Ani ve snu by ji nenapadlo, že její svůdce - hrdý mongolský princ - jí pomůže pomstít prožité příkoří a získat koně zpět...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Whitefire , 1997

Simončelí07
05.05.2017 3 z 5

Hodnotím jako takový průměr. Začátek knihy nezajímavý, neupoutalo mě to. Nakonec jsem si k tomu našla cestu. Hlavní hrdinka mě vtáhla do děje a vše jsem prožívala s ní. Škoda, že konec knihy měl rychlí spád.

kusma
16.03.2013 1 z 5

Námět to má dejme tomu dobrý, ale to podání..... Nevšimla jsem si varování (či lépe řečeno je neřešila), ale je to hlavně červená knihovna. Věčné nadržená hrdinka neustále obdivuje svalnaté pevné postavy mužů, bez ohledu, zda jí třeba jeden z nich brutálně znásilnil. A samozřejmě naopak - po ní také všichni neustále žádostivě koukají... A přitom to mohl být zajímavý příběh o pomstě... Toto čtení opravdu není pro mě.

Rusko 16. století Ivan Hrozný

Fern Michaels (p)