Bílý Afričan: Bída a lesk svobody

Bílý Afričan: Bída a lesk svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456545/bmid_bily-african-bida-a-lesk-svobody-YNt-456545.jpg 4 59 32

Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu.... celý text

Evina7
08.03.2021

Knížka mě od první stránky zaujala a přečetla ji během dvou dnů. Je velmi čtivá, výborně napsaná s mnoha zajímavými postřehy a překvapivými informacemi
z exotického prostředí. Autor má dobrodružnou povahu a do všech svých životních příběhů se vrhá s naprostým nasazením a odhodláním překonat všechny překážky.
A jak to v životě bývá, někdy se mu to daří a někdy ne. On to jako prohry nebere, jsou to pro něho cenné životní zkušenosti. Jeho celoživotní touha poznávat vzdálené kraje a cizí kultury je ojedinělá. A tyto své osobní zážitky umí velmi dobře zpracovat i pro ty, kteří pak o jeho dojmech a zážitcích čtou. Knížka se mi moc líbila a doporučuji si ji přečíst.

MichaelaB.274
07.03.2021 5 z 5

Kniha mě hned v počátku vtáhla do děje. Byly chvíle, kdy jsem se nahlas zasmála, ale i chvíle takové, kdy jsem pocítila strach a mrazení. Někdy i úzkost. Díky prolínání těchto pocitů pro mě tato kniha byla velmi autentická. Vzbuzovala ve mně také pocity vyčerpání a obav, jako bych sama byla součástí příběhu. Chvílemi jsem ji musela odložit a "nadechnout se". Poutavý příběh.

Shadyman01
07.03.2021 5 z 5

Říká se, že v dobré knize najdete vtip, lásku a napětí. Že se u dobré knihy nahlas zasmějete, dojmete a se strachem i nadšením zároveň budete pomalu otáčet na každou další stránku. Jenže Bílý Afričan je více než dobrá kniha, protože kromě zmíněného vás zavalí lavinou inspirace, která se ve vás bude ještě dlouho rozkládat. Její čtení ve mně vzbudilo touhu se na všechno vykašlat a vyrazit na cestu kolem světa. Jednoduše výjimečná kniha od výjimečného člověka. Dane, díky moc!

ZuzkaT.
07.03.2021

Včera jsem začala číst tuhle knihu a stejně jako ostatní jsem ji neodložila, dokud jsem ji nedočetla. Je to krásný, smutný i inspirativní příběh plný naděje a člověku dodává sílu se nevzdat. Opravdu skvělá kniha, vřele doporučuji. Zuzana Trávníčková

bukicz
05.03.2021 5 z 5

U této úžasné knihy hltáte její obsah, mísí se ve vás pocity, úzkosti, štěstí, odhodlání a občas se vám až tají dech. Přenese vás do různých koutů světa v různých časových období. Některé situace jsou až neuvěřitelné a při jejichž vážnosti napsané tak jemně. Donutí vás na chvíli zastavit a popřemýšlet. Moc děkuji za možnost si tuto knížku přečíst, bylo mi opravdu velkým potěšením.

gabka2751
04.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha, kterou člověk přečte "jedním dechem". Obdivuji upřímnost a otevřenost autora, poutavě se člověk stane součástí "jiné " tváře Afriky. Staneme se tak nachvilku nejen cestovateli, ale poznáváme specifika obyvatel a kultury. Zároveň se pro nás díky knize opět potvrzuje známé pořekadlo "bez práce nejsou koláče" a "kdo nic nezkusí, nic nezíská ". A není více, než-li prožít plný život. Každá zkušenost nás posouvá dále.
Díky za možnost být součástí i když jen prostřednictvím stránek.

Naďa605
04.03.2021 5 z 5

S velkým zájmem jsem v knize sledovala příběhy z autorova cestování. Kniha je plná napětí a pravdivě ukázala klady i zápory života v jiném světě. Rozhodně mě obohatila nejen o mnoho poznatků a informací tím, jak vypadá svět v jiných zemích. V dnešní divoké době covidu, spojené s nejistotou, nám nezbývá než doufat, že se také ještě někdy někam podíváme. Rozhodně se k ní budeme často vracet nejen my, ale i další generace. Za knihu včetně autogramu moc děkuji.

kamila3234
03.03.2021 5 z 5

Kniha je velice poutavě napsaná a nedovolí vám knihu odložit, dokud nejste na konci!!
Popisuje neobyčejný příběh jednoho dobrodruha, kterého opravdu neodradí nic..
Na začátku jsem se smála, pak doufala, že tato kniha nebude inspirovat k takovým bláznivým nápadům mé syny, kteří si chtěli knihu hned přečíst :-)
Hlavně jsem ale obdivovala autora, který se opravdu lehce nevzdává a pro svůj sen udělá všechno. Vřele doporučuji, kniha vás určitě nezklame!

BTr
03.03.2021 5 z 5

Velmi osobni zpoved, napinava vypoved mladeho muze.

kristyna2949
03.03.2021 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá kniha,která zachycuje životní zážitky jednoho nezlomného dobrodruha! Cestování zdar!

lenka6043
02.03.2021 5 z 5

Velice silný životní příběh, který Vás zavede do různých koutů světa. Přinese Vám emotivní příběhy , které Vás dokáži rozesmát, ale možná Vám i slza ukápne.
Hltala jsem každou stránku a nedokázala se odtrhnout. To se mi u žádné jiné knihy nestalo. Děj mě naprosto pohltil, jako kdybych ty zážitky prožívala s autorem. Kniha se velmi dobře čte. Navíc je krásně ilustrovaná. Určitě stojí za přečtení!

3716
02.03.2021 5 z 5

Laskavá, nádherná kniha. Čte se jedním dechem. Všem bych doporučila, hlavně těm, co rádi cestují.

Afrika cestopisné příběhy útěk autobiografické prvky Mosambik podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Daniel Valchovník