Bílý Afričan - Bída a lesk svobody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456545/bily-african-bida-a-lesk-svobody-YNt-456545.jpg 4.740
Nahrávám...

Diskuze o knize (3)

avokado4
05. dubna

Hodnocení 99% ?... nevím, zda je možné věřit v objektivitu hodnocení, neboť všech 25 komentářů je od lidí, kteří se přihlásili pouze jednou a to aby ohodnotily pouze tuto knihu... zdá se, že je to podpora kamarádů a známých... nebo je cestopis opravdu tak úžasný?...

MATrader
12. března

Po delší době kniha, která mne dokázala udržet vzhůru i po půlnoci. Krásný příběh o autorově části života a jeho zkušenostmi s "černým" kontinentem a nejen s ním. Smekám před jeho upřímností a odhalením sebe sama.
Snad mohu jen závidět jeho zážitky, ať již krásné, či ty, které ho posunuli a posílili v dalším životě. Moc se mi líbil styl vyprávění, který působí tak strašně lidsky, ne jako od profesionálního spisovatele, za to však velmi uvěřitelně v každém ohledu. Přeji knize mnoho čtenářů, a čtenářům krásný, místy velmi silný zážitek, tak jak jsem to vnímal já.
Doufám, že nezůstane u jednoho díla, ale autor nás obohatí o nějaké další jeho zkušenosti.. Například jsem sledoval několik jeho článků z golfového prostředí a myslím si, že by to mohla být další z jeho "parket".
Děkuji Miroslav Alfery - nadšený čtenář

qJarkaV.468
28. února

Knihu jsem přečetla najednou. Je psána "deníkovým" slohem, stručně a jasně, ale zvykla jsem si na to. Rychle se střídající pohledy, proložené vlastními postřehy a úvahami, vytvářejí mozaiku autorova života. Přivítala bych, kdyby některé episody byly více podrobněji popsány. Ráda si přečtu i jeho další knihy.