Bílý Afričan - Bída a lesk svobody

Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456545/bily-african-bida-a-lesk-svobody-YNt-456545.jpg 4.740

Kniha Bílý Afričan - Bída a lesk svobody

Terezulini

Na knihu jsem se dlouho těšila a byla jsem nadšená! Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, je napsaná skvělým stylem. A i po přečtení jsem o ní ještě dlouho přemýšlela. Rozhodně doporučuji!

MATrader

Po delší době kniha, která mne dokázala udržet vzhůru i po půlnoci. Krásný příběh o autorově části života a jeho zkušenostmi s "černým" kontinentem a nejen s ním. Smekám před jeho upřímností a odhalením sebe sama.
Snad mohu jen závidět jeho zážitky, ať již krásné, či ty, které ho posunuli a posílili v dalším životě. Moc se mi líbil styl vyprávění, který působí tak strašně lidsky, ne jako od profesionálního spisovatele, za to však velmi uvěřitelně v každém ohledu. Přeji knize mnoho čtenářů, a čtenářům krásný, místy velmi silný zážitek, tak jak jsem to vnímal já.
Doufám, že nezůstane u jednoho díla, ale autor nás obohatí o nějaké další jeho zkušenosti.. Například jsem sledoval několik jeho článků z golfového prostředí a myslím si, že by to mohla být další z jeho "parket".
Děkuji Miroslav Alfery - nadšený čtenář

ivo4057

Jedna z mála knih, které jsem přečetl na jeden zátah! Doporučuji všem, rozhodně stojí za přečtení. Trochu jsme si zvykli, že můžeme cestovat téměř neomezeně a že cokoliv je v dnešní době řešitelné přes mobil a na internetu. Přitom před pouhými 20-ti lety to byl zcela jiný zážitek. Pokud bude autor psát další knihu, budu se na ni těšit :)

anos77

Také patřím k těm, kteří přečetli knihu "jedním dechem". Kvůli covid pandemii procházíme mnozí nelehkým obdobím a o to víc se může hodit, vzít do ruky knihu, která člověku pomůže odprostit se od všedních sarostí.
Jako bonus, vám tento příběh možná opět vlije do žil odvahu jít za svým, schopnost snění, svobodomyslnost, pokoru, vůli, lásku k životu a kdo ví, co ještě! Autorovi upřímně přeji, ať ho nic z toho nikdy neopustí.

Mirdas01

Naprosto fascinující let životním příběhem cestovatele - autora, který popisuje jak krásu, tak drsnost života, navíc v různých koutech naší planety. Na asi 200 stranách knihy naleznete jak skutečné a prožité dobrodružství, tak materiál, který by dokázal poutavě zaplnit další minimálně tři knihy. Tato kniha by se měla stát povinnou četbou všem generacím! Nelze než doporučit!

JiVaca

Kniha od mého kamaráda Dana, která se bude určitě líbit i těm co ho neznají, těm kteří nezavírají oči před ostatním světem. Dan nás vezme zpátky v čase, do doby, kdy cestování nebylo tak běžné, kdy letenky stály více než jednu výplatu a kdy jsme většina z nás o Africe nevěděla vůbec nic.
Zvláště v dnešní době je dobré si připomenout, že život je věčný boj, ale vzdávat se to nesmí a musí se jít stále vpřed a pracovat na tom, aby bylo lépe.

HelenaD002

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Příběh je velmi čtivý a dynamický, hned vás to vtáhne do děje a už nepustí. Úžasné cestovatelské a životní zážitky, obdivuhodná silná vůle k překonání všech nástrah... Jedinečná kniha, vřele doporučuji!

MílaZ

Knihu mi doporučila dcera s dovetkem: mami, nejdřív si všechno udělej,nebudeš moct od čtení odejít. Poslechla jsem ji a udělala jsem dobře, měla pravdu. Je to skvělé čtení, plné poučení, dobrodružství i citu. Přečtěte si ji, budete nadšeni. Míla Z.

Evina7

Knížka mě od první stránky zaujala a přečetla ji během dvou dnů. Je velmi čtivá, výborně napsaná s mnoha zajímavými postřehy a překvapivými informacemi
z exotického prostředí. Autor má dobrodružnou povahu a do všech svých životních příběhů se vrhá s naprostým nasazením a odhodláním překonat všechny překážky.
A jak to v životě bývá, někdy se mu to daří a někdy ne. On to jako prohry nebere, jsou to pro něho cenné životní zkušenosti. Jeho celoživotní touha poznávat vzdálené kraje a cizí kultury je ojedinělá. A tyto své osobní zážitky umí velmi dobře zpracovat i pro ty, kteří pak o jeho dojmech a zážitcích čtou. Knížka se mi moc líbila a doporučuji si ji přečíst.

MichaelaB.274

Kniha mě hned v počátku vtáhla do děje. Byly chvíle, kdy jsem se nahlas zasmála, ale i chvíle takové, kdy jsem pocítila strach a mrazení. Někdy i úzkost. Díky prolínání těchto pocitů pro mě tato kniha byla velmi autentická. Vzbuzovala ve mně také pocity vyčerpání a obav, jako bych sama byla součástí příběhu. Chvílemi jsem ji musela odložit a "nadechnout se". Poutavý příběh.

Shadyman01

Říká se, že v dobré knize najdete vtip, lásku a napětí. Že se u dobré knihy nahlas zasmějete, dojmete a se strachem i nadšením zároveň budete pomalu otáčet na každou další stránku. Jenže Bílý Afričan je více než dobrá kniha, protože kromě zmíněného vás zavalí lavinou inspirace, která se ve vás bude ještě dlouho rozkládat. Její čtení ve mně vzbudilo touhu se na všechno vykašlat a vyrazit na cestu kolem světa. Jednoduše výjimečná kniha od výjimečného člověka. Dane, díky moc!

ZuzkaT.

Včera jsem začala číst tuhle knihu a stejně jako ostatní jsem ji neodložila, dokud jsem ji nedočetla. Je to krásný, smutný i inspirativní příběh plný naděje a člověku dodává sílu se nevzdat. Opravdu skvělá kniha, vřele doporučuji. Zuzana Trávníčková

bukicz

U této úžasné knihy hltáte její obsah, mísí se ve vás pocity, úzkosti, štěstí, odhodlání a občas se vám až tají dech. Přenese vás do různých koutů světa v různých časových období. Některé situace jsou až neuvěřitelné a při jejichž vážnosti napsané tak jemně. Donutí vás na chvíli zastavit a popřemýšlet. Moc děkuji za možnost si tuto knížku přečíst, bylo mi opravdu velkým potěšením.

gabka2751

Úžasná kniha, kterou člověk přečte "jedním dechem". Obdivuji upřímnost a otevřenost autora, poutavě se člověk stane součástí "jiné " tváře Afriky. Staneme se tak nachvilku nejen cestovateli, ale poznáváme specifika obyvatel a kultury. Zároveň se pro nás díky knize opět potvrzuje známé pořekadlo "bez práce nejsou koláče" a "kdo nic nezkusí, nic nezíská ". A není více, než-li prožít plný život. Každá zkušenost nás posouvá dále.
Díky za možnost být součástí i když jen prostřednictvím stránek.

Naďa605

S velkým zájmem jsem v knize sledovala příběhy z autorova cestování. Kniha je plná napětí a pravdivě ukázala klady i zápory života v jiném světě. Rozhodně mě obohatila nejen o mnoho poznatků a informací tím, jak vypadá svět v jiných zemích. V dnešní divoké době covidu, spojené s nejistotou, nám nezbývá než doufat, že se také ještě někdy někam podíváme. Rozhodně se k ní budeme často vracet nejen my, ale i další generace. Za knihu včetně autogramu moc děkuji.

kamila3234

Kniha je velice poutavě napsaná a nedovolí vám knihu odložit, dokud nejste na konci!!
Popisuje neobyčejný příběh jednoho dobrodruha, kterého opravdu neodradí nic..
Na začátku jsem se smála, pak doufala, že tato kniha nebude inspirovat k takovým bláznivým nápadům mé syny, kteří si chtěli knihu hned přečíst :-)
Hlavně jsem ale obdivovala autora, který se opravdu lehce nevzdává a pro svůj sen udělá všechno. Vřele doporučuji, kniha vás určitě nezklame!

BTr

Velmi osobni zpoved, napinava vypoved mladeho muze.

kristyna2949

Neuvěřitelně čtivá kniha,která zachycuje životní zážitky jednoho nezlomného dobrodruha! Cestování zdar!

lenka6043

Velice silný životní příběh, který Vás zavede do různých koutů světa. Přinese Vám emotivní příběhy , které Vás dokáži rozesmát, ale možná Vám i slza ukápne.
Hltala jsem každou stránku a nedokázala se odtrhnout. To se mi u žádné jiné knihy nestalo. Děj mě naprosto pohltil, jako kdybych ty zážitky prožívala s autorem. Kniha se velmi dobře čte. Navíc je krásně ilustrovaná. Určitě stojí za přečtení!

Laskavá, nádherná kniha. Čte se jedním dechem. Všem bych doporučila, hlavně těm, co rádi cestují.