Bílé autíčko

od:

Bílé autíčko

Prvotina francouzské autorky, publikující v současné době v New Yorku, má v podtitulu "Definitivní pravda o smrti princezny Diany", a od této smutné události se také odvíjí hlavní zápletka románu. Hlavní hrdinkou je přitažlivá mladá dívka. Po nepříliš dramatickém rozchodu se svým přítelem sedne opilá a marihuanou omámená za vo... celý text

Prvotina francouzské autorky, publikující v současné době v New Yorku, má v podtitulu "Definitivní pravda o smrti princezny Diany", a od této smutné události se také odvíjí hlavní zápletka románu.

Hlavní hrdinkou je přitažlivá mladá dívka. Po nepříliš dramatickém rozchodu se svým přítelem sedne opilá a marihuanou omámená za volant bílého Fiata svých rodičů. Ač není rozhodně schopná normálně řídit, přesto se rozhodne, "pomalu a opatrně", odjet domů. Druhý den jsou zprávy na všech programech plné otřesných záběrů zkrouceného plechu a truchlící královské rodiny i ostatních obyvatel Velké Británie. Veronice se pomalu vybavují okamžiky z nebezpečné jízdy Paříží. Měla přeci nehodu. Stav auto v její garáži tomu nasvědčuje. Co teď? Vyšetřovatelům účast bílého vozu na nehodě zcela jistě neujde. Důkazu je třeba se zbavit.

Veronika nejdříve obtížně shání peníze na opravu, když ale v Paříži vypukne doslova hon na majitele bílých Fiatů, je jasné, že svěřit jeden takový servisu nepřipadá v úvahu. Spolu se svou věrnou kamarádkou ale objeví jedno řešení. Rozebrat vůz a zbavit se ho po kouskách jako obyčejného odpadu. Práce je zdlouhavá a dívky se musí vypořádat s mnoha obtížemi, paradoxně si ale užijí i legraci a dobrodružství.

Autorka se snažila vytvořit napínavý a vtipný příběh a méně nároční čtenáři tuto snahu jistě ocení, o čemž svědčí fakt, že dílko bylo přeloženo již do jedenácti jazyků. Kniha je oddychovým čtením převážně pro ženy. Danuta de Rhodes píše čtivě a vzhledem k tomu, že Bílé autíčko je jejím zatím prvním románem, myslím, že by její další tvorba mohla být zajímavá.

méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42505/bile-auticko-42505.jpg 4.34
Originální název:

The Little White Car

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (0)


Autor a jeho další knihy

Dan Rhodes

Dan Rhodes
britská, 1972

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených4x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst2x