Profesor sněhem zavátý

Když se velikán evoluční teorie profesor Richard Dawkins – televizní celebrita bojovného humanismu! – vydá do Horní Řitky, aby promluvil k členkám tamního ženského spolku, nemá ponětí, jaká dobrodružství ho v srdci venkovské Anglie čekají. Přes veškerou snahu ho před kalamitou nedokáže uchránit ani jeho věrný, byť poněkud chmurný poskok Hooyer, spolu s profesorem skálopevně přesvědčený o nadřazenosti humanitního altruismu nad obyčejnou křesťanskou laskavostí, jež je přece založena na pověrách. Sněhová vánice zavane horské cesty a oba věrozvěsti uváznou na faře městečka, kde projevují vděčnost poněkud nejistě. Porazí intelektuální altruismus vlídnou laskavost reverenda a jeho ženy? Dorazí vůbec poutníci do Horní Řitky? A co když profesorův „skřet s brunátným ciferníkem“ opravdu existuje? Nejdrsnější britský humorista střední generace Dan Rhodes před námi rozvíjí tragikomickou frašku s přesně cílenými satirickými šlehy a nespočtem absurdních gagů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290703/profesor-snehem-zavaty-RKm-290703.jpg 3.214

When the Professor Got Stuck in the Snow (2014)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Leda, Rozmluvy

emem1
21.08.2016

Asi přišla v ten správný okamžik - v tramvaji se po mě koukali, proč a čemu se směji, ale to se prostě nedalo. Dokonale nadávkovaný humor, suše anglický...určitě si od tohoto autora budu chtít přečíst něco dalšího.
A tuto knížku už mám koupenou a dám si ji pod stromeček. Už teď se těším, až si ji znovu přečtu

DariDerek
28.07.2016

Hlavní postava, profesor Richard Dawkins, mi tak trochu připomínal Muže jménem Ove, jeho přístup k životu a k myšlení jiných je jiné a díky tomu je to úsměvné čtení. Humoristický román, který vás pobaví. Více v recenzi :)

sadlo
12.06.2016

Tak trochu mně připomíná humor finského autora Paasallina.Pobavila jsem se, útlá knížečka na dovolenou, na deštivý víkend.

Dan Rhodes

Dan Rhodes