Let Kondora

Děj se odehrává po první světové válce. Biggles a jeho přítel Algy zažívají spoustu dobrodružství při putování za zlatým pokladem Inků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29825/let-kondora-bigglesova-dobrodruzstvi-29825.jpg 424

Biggles (2.)

The Cruise of the Condor (1933)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Gennex

1972Sixo

Jednoduché čiernobiele dobrodružstvo. Nič viac, nič menej. Dosť predvídateľné, ale nesklamalo!

Sandik
05.02.2017

Po dramatických ale přece jen poněkud "monotónních" válečných příbězích z první světové Války vcelku osvěžující změna. Jak už tu psal někdo přede mnou, je to v podstatě čirá komerce, ovšem nesmírně kvalitně zpracovaná a čtenář se rozhodně nudit nebude. Vlastně je divné, že po téhle látce ještě nesáhli filmaři, protože celý příběh se všemi překvapivými zvraty by byl ve filmové podobě jak vyšitý. Autor navíc i zde prokazuje velkou znalost materiálu a je zjevné, že před napsáním musel danému tématu věnovat nějaký ten čas... Asi jediná věc která může českému čtenáři zkalit radost je už notně antikvovaný překlad. Vydavatelství RioPress totiž v roce 1993 naprosto nerušeně provedlo to nejjednodušší co se nabízelo, totiž fotoreprint původního českého vydání z roku 1939. Zrovna u dobrodružné literatury, kterou navíc mnohdy čtou starší děti, mi ovšem tenhle postup připadá dost nepodařený... Celkový dojem: 75%

JAnD
15.10.2016

Biggles, Algy, Smyth a Dickpa se vydávají za bájným pokladem Inků, protivníkem jim je banda místních hrdlořezů i nástrahy džungle a hor

pavel80
18.10.2015

Ze záplavy Bigglesovek myslím jedna z těch lepších, mě se líbila.

barker3040
14.03.2015

Knížku jsem četl jako malý špunt a vím, že se mi hrozně líbila a četl jsem ji několikrát. Proto dávám vysoké hodnocení. Otázka zní, jak by se změnilo, kdybych ji četl teď...

SalomeH
04.08.2014

Ten Biggles má vůbec rodinku k nezaplacení: když si stěžuje, že už ho dlouho nikdo neohrožoval na životě, tak si stačí zajít ke strýčkovi. A ještě se při tom kulturně obohatí!

JiříŠkorpík
23.08.2013

Knížku jsem četl ve čtrnácti a děj mám stále v paměti (hledání ztraceného města Inků), přesto už se k ni zřejmě nevrátím.

Garik

Profesionálne odvedená práca, „čistá komercia“, nič menej a nič viac. Aby to však neznelo moc odsudzujúco, treba priznať, že sú aj chvíle, keď človek potrebuje vypnúť, odpočinúť si, iba tak sa pobaviť. A takéto dielka sú na to ako stvorené, netreba premýšľať, stačí sa zabávať.