Biggles a bitva o Anglii

Biggles se stává velitelem letky stihačů, kteří jsou vynikajícími piloty, ale na zemi se chovají velmi výstředně.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10551/biggles-a-bitva-o-anglii-8ja-10551.jpg 4.233

Biggles (24.)

Spitfire Parade (1941)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Riopress

Kniha Biggles a bitva o Anglii

Sandik
12.06.2017

Zásadní problém téhle knihy netkví ani tak v tom, že tu Johns použil (a upravil) čtyři starší příběhy, a dokonce ani v tom, že český překlad místy zavádí zcela nové a navíc pitomě znějící varianty jmen (Rudý, Vlečňák), nýbrž v tom, že Johns jednoduše v době psaní nic nebo jen velmi málo věděl o vzdušných soubojích Druhé světové války. Důležitou věcí v nich totiž bylo rádiové spojení, což v textu nejen není zmíněno, ale zjevně se s tím ani nepočítá. Přitom možnost vzájemně v průběhu letecké bitvy komunikovat byla pro taktiku boje možná ještě důležitější než vyšší rychlost, robustnější konstrukce letadel, atp... Ještě noticka k tomu překladu. Že překladatel netuší, jak jsou ta jména překládána v jiných knihách je samozřejmě pochopitelné. Pochopitelné není, že si to neohlídá vydavatelství. To je vážně totálně na budku... Celkový dojem. 60%

JAnD
27.11.2015

Důležitá kniha v sérii, objevuje se množství postav, se kterými se setkáme i v pozdějších dílech. Autor zde recykloval některé příběhy z první světové války. Ale co knihu shazuje ještě víc, je překlad - překladatel použil u některých postav (Zrzek/Ginger = Rudý, Tug = Vlečňák) jiná jména, než u jiných knih v sérii.

cepice
23.03.2013

Moje první kniha, kterou jsem o Bigglesovi přečetl a nemohu si ji vynachválit. Poutavý příběh je určen pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství a 2. světovou válku.