Bídníci I.

kniha od:


Koupit

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481558/big_bidnici-i-3Ge-481558.jpg 4.6629
Série:

Bídnici (dvousvazkové vydání) 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ladislav Šotek
Originální název:

Les Misérables, 1862


více info...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Bídníci I.

Kontryhelka
05. ledna

Úžasná klasika, která mně vždycky pohltí. Nádherná knižní forma i krásné filmové zpracování. Pěkný a i místy pohnutlivý a smutný příběh galejníka a jeho nejbližších v někdy ne příliš lákavých místech jinak romantické Paříže a Francie.

Annicka
26.09.2021

Bídníci jsou román 19. století se vším všudy - rozsáhlé popisy plné různých synonym a odboček. Něco, co by dnes bylo na dvou, třech stranách, má Hugo popsané na padesáti. Ale o to mi děj přišel zajímavější a hlavně napínavější - trnula jsem, co se stane, ale tak snadno se to nedozvím. Neviděla jsem ani muzikál, ani film, takže jsem skutečně nevěděla, kam se děj vyvine. Vydání (francouzské), které jsem četla, obsahovalo první dva díly - Fantina a Cosetta. Konec obou byl fascinující, do poslední stránky jsem jen tušila, jak to asi dopadne, ale malých zvratů bylo tolik, že jsem si tím do poslední stránky nebyla jistá...

Knihu také oživují autorovy jízlivé poznámky ohledně francouzské společnosti 19. století. Na druhou stranu dojem trošku u obou dílů kazil začátek. Než se totiž autor dostal k tomu, o co v knize jde, musel přednést sáhodlouhý popis něčeho úplně jiného... Sáhodlouhý popis bitvy u Waterloo jsem, vzhledem k tomu, že mě bitvy nikdy nebavily, nějak úplně nedávala...


Atuin
29.03.2021

Je neuvěřitelné jak Hugo dokázal posouvat děj aniž má člověk pocit že něco vázne. Ve správném okamžiku se dokáže kniha odklonit a pořádí zápletek a hrdinů je tak nezapomenutelné. Kromě toho uměl zasáhnout na všech těch místech a úrovních o kterých člověk možná do té doby raději nechtěl vědět. Je to kniha k níž je radost se vracet, je to zrcadlo, které odráží vždy neuvěřitelně citové a skutečné prvky, byť s některými názory lze i u tohoto giganta nesouhlasit, jeho Bídníci a jiná díla,jsou díla nesmrtelná.

ludek.n
23.03.2021

Troufnu si označit Bídníky za monumentální nesmrtelné dílo. Asi se nenajde nikdo, kdo by neviděl některé z filmových zpracování Les Misérables, divadelní činoherní představení či muzikál, při nejhorším o tomto veledíle alespoň něco neslyšel. Sám autor má v textu tuto charakteristiku: „Kniha, kterou má v tuto chvíli čtenář před očima, je od začátku až do konce, ve svém celku i ve svých podrobnostech, ať už jsou tam jakákoliv přerušení, výjimky a nedostatky, cestou od zla k dobru, od nespravedlnosti k spravedlnosti, od falše k pravdě, od temna k světlu, od hltavosti k svědomí, od hniloby k životu, od zhovadilosti k povinnosti, od pekla k nebesům, od nicoty k Bohu.“ Hugův román je stejným dílem pompézní a romantický, jako i realistický. Je jako provázek s konečným počtem uzlíků, když vlastní příběh bývalého trestance Jeana Veljeana je neustále přerušován a doplňován nejrůznějšími vsuvkami a odbočkami. Tady máme náčrt historické bitvy u Waterloo, tamhle zase sociálně kritickou studii společnosti, ozvěny velké francouzské revoluce, nebo rozbor klerikalismu a nelidskosti klášterů. Je jasné, že každý uzlík je nutno zdolat, abychom se posunuli dále. Sám za sebe přiznávám, že v tomto prvním svazku, mi přišlo těch vsuvek až příliš mnoho a často jsem se přistihl, že je vnímám jen polovinou mozkové kapacity.

Luc00inka
27.02.2021

Knížka mě mile překvapila. Očekávala jsem, že to bude nuda, ale naopak. Velmi mě bavil děj a příběhy hlavních hrdinů. Musím přiznat, že vsuvky mimo děj mě tolik nebavily, ale jinak jsem si knížku zamilovala. Doporučuji všem! ;)

evineckY
19.02.2021

Tolik bolesti a bídy ! Poslouchala jsem audioknihy. Jsou tak krásně načtené, že ten konec jsem probrečela.

Blue
24.08.2020

Bídníci jsou zvláštní kniha. Kdyby se autor soustředil pouze na vlastní příběh a odpustil si historické vsuvky a eseje, text by byl poloviční a také čtenářsky atraktivnější. Ale byl by to pouze další z velmi dobrých historických románů. Právě Hugův přístup dělá z Bídníků knihu výjimečnou.

dedecko
09.04.2020

Super kniha, moc se mi líbí podání příběhu

1