Bibliofilie

Bibliofilie https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498820/bmid_bibliofilie-LaI-498820.jpg 4 1 1

První text, napsaný Flaubertem v jeho pouhých 15 letech. Příběh sběratele, který pro svou vášeň neváhá zabíjet. Knihkupec a antikvř Giacomo žije osamocen v klidné barcelonské uličce. Knihy jsou jeho jedinou láskou. Nechá se omámit vůní jejich papíru, vazby, zlacených písmen a tiskařského inkoustu. Jeho snem je vybudovat si vlastní knihovnu. Při získávání bibliofilských pokladů mu však stojí v cestě jeho rival - knihkupec Baptisto knihkupec. Giacomova vášeň postupně přeroste ve vražedné šílenství...... celý text

Novely
Vydáno: , Průmyslová tiskárna

Bibliomanie et autres textes 1836-1839

babicka_amalka
10.07.2022 4 z 5

Na odkaz na knížku jsem narazila při četbě jiné knihy (kupodivu detektivky). České vydání s krásnými dřevoryty Vladimíra Silovského se mi podařilo jen "zahlédnout" zdálky, takže jsem si opatřila vydání anglické a přečetla si alespoň to.
Ale stálo to za to. Mladičký Flaubert (bylo mu pouhých 15 let, když text napsal) skvěle vystihl doslova na pár stránkách, kam až lidská touha něco vlastnit může zajít a jaké následky může mít.

Gustave Flaubert
francouzská, 1821 - 1880