Běžecký klub na konci světa

Běžecký klub na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321212/bmid_bezecky-klub-na-konci-sveta-Ugq-321212.jpg 4 139 49

Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno má pro něj větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat lidi a hledat potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Musí podniknout úmornou a nebezpečnou cestu pěšky přes zdevastované Spojené království. Edgar musí svést závod s časem, aby nalezl lidi, které miluje, než je ztratí navždy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega

The End of the World Running Club , 2014

jakub1344
31.07.2020 5 z 5

Kniha nebyla špatná, ale mohla být o 1/3 kratší, na můj vkus moc popisků a více méně kliše, někam došli, tam špatní lidé, ty porazili, zas popošli, a nanovo... no myšlenka originální, děj nebyl špatný ale lépe by se četlo kdyby se o 1/3 pokrátila kniha.

iveta3689
20.07.2020 4 z 5

Začátek byl tak nesmyslný, že jsem chtěla knížku odložit. Vážně si člověk nevšimne, že ho instituce nějakou dobu varuji před katastrofou? A pak, když na to dojde, hlavní hrdina si relativně v klidu dojde do nejbližšího obchodu, ukradne si, co potřebuje a stihne se s rodinou schovat. Pak se příběh rozběhne, je napsán celkem čtivě. Jedná se o řadu příběhů, co se stanou během putování přes Británii. Jsou naskládané za sebou, jako by autor přemýšlel "co bych tam ještě nacpal". Ale aby můj komentář nevyzněl negativně, kniha je napínavá, nutí číst dál a byl to příjemně strávený čas.

orinka3
23.05.2020 3 z 5

Vcelku ucházející četba na hojně propírané téma. Zničená civilizace na Zemi po zásahu shůry anebo vinou lidské činnosti. Pár lidí souhra okolností nažene k sobě a lidé, každý se svým vlastním příběhem, hledají spásu a vysvobození z chmurné reality. Tady v knize se konkrétně všichni upínají k tomu, aby se o hodný kus dál nalodili a odcestovali na tu část planety, kde se dá ještě žít. Edgar to má posílené ještě tím, že spěchá za svou násilím odvezenou rodinou. Mají před sebou stovky km, které musí v časovém termínu zvládnout buď nějakým dopravním prostředkem, anebo po svých. Brzy přijdou na to, že vlastní nohy jsou k tomu nejlepší. Obligátní partičky, které okupují zpustošená města, zdevastovaná krajina, nepříjemné putování, úrazy. Při to všem ale zocelování těla i ducha, překonávání sama sebe. Hlavní hrdina Edgar mi v žádném případě nebyl sympatický. To jeho sebemrskačství a stálé výčitky, že není dosti dobrý, mi šly po celou knihu na nervy. Takže přečteno za dva dny (řídké řádkování tomu vydatně napomohlo:), odpočinková četba a příběh, který se nijak nevymyká průměru. Bídné roky jsou Bídné roky, nemůžu si pomoct.

mamzila
25.04.2020 4 z 5

Řekla bych, že na první autorův pokus to nebylo špatné. Mám ráda knihy o různých vizích o "konci" světa, tak jak ho známe. Příběh je poměrně uvěřitelný. Zoufalý člověk skutečně dokáže neuvěřitelné věci. A konec byl opravdu velmi vydařený.

střapatá
10.04.2020 3 z 5

Jak už někdo psal - kniha se čte dobře a rychle, ale žádný hlubší přesah pro mě nemá. Filozofické pasáže mě příliš nebavily, k postavám jsem si nevytvořila žádný hlubší vztah. Navíc bylo v knize až moc chyb a překlepů.

MartinProtschke
08.02.2020 5 z 5

Miluju postapo knížky. A tahle je prostě skvělá. Netradiční příběh, skvěle vyprávěný, skvělé postavy, které jsem si hned zamiloval.

petr_
05.01.2020 4 z 5

Řekl bych, že kniha je o člověku, který nic nebral vážně a teprve konec světa ho přinutil, aby si uvědomil, co má pro něj opravdovou cenu. Takže když to nešlo jinak tak založil běžecký spolek, ale víc už bych nerad prozrazoval. Ať si to každý přečte sám.

Avinea
07.11.2019 3 z 5

Kniha mi přišla průměrná, "neurazila" a četla se dobře, ale na druhou stranu se u mě nedostavil žádný wow efekt a v podstatě mě ani nezajímalo, jak to celé dopadne. Z popisů v knize bylo znát, že má autor čerstvou nebo hlubokou zkušenost s (ne)péčí o malé děti a že si zřejmě vybudoval silný vztah k běhu. Kapitola Gloria byla nejdrsnější. Nedořešené mi zase přišlo, co se dělo po odchodu běžeckého klubu na Poli Jany. Samotný konec nebyl banální a netipovala jsem ho takto podle začátku knihy.

Lu_books
28.10.2019 2 z 5

Tak nevím, asi jsem už rozmazlená jinými a mnohem povedenějšími (nejen) postapo romány, ale tahle knížka mě vůbec nezaujala. Neodpustím si malé srovnání. To, co např. Cormac bravurně popsal na necelých 200 stránkách (a já je musela číst minimálně týden, abych si jeho slova mohla pořádně vychutnat a vstřebat), je tady naprosto zbytečně natáhnuto na skoro 500 stran a přitom se dá bez problémů přečíst za jediný den. Toť k té zmiňované "psychologičnosti" - celý příběh i postavy mi přijdou dost povrchní, málo uvěřitelné a nepropracované... Od všeho něco, ale ve výsledku nic moc.

StephanieSimm
25.09.2019

Na rozdíl od jiných čtenářů jsem uvítala psychologickou stránku knihy. Děj se mi zdál zajímavý a chvílemi až strašidelně reálný. Tento pocit byl umocněn i tím, že v místech, kde se příběh odehrává, žiji. Já jsem si opravdu užila právě to pozadí, úvahy o životě, o přátelství, rodičovství a manželství. Trefně napsáno. Myslím, že spisovatel obsáhl názory dnešní mladé generace. Za mě velmi dobrá kniha, pokud se člověk prokouše první třetinou. Konec úplně suprový.

Olaf74
18.09.2019 5 z 5

1******

Aghatte
04.09.2019 2 z 5

Nápad dobrý, ale nedopečené, jakoby už autor nevěděl, jak z toho ven, závěr úplně nepovedený.
Škoda... Velký potenciál, ovšem nenaplněn.

Artep25
16.08.2019 5 z 5

Já se přikláním k těm ,kterým se kniha líbila .Velmi čtivá kniha ,kde děj svižně běží a graduje .Zajímavé postapo,které je dobře namixováno a před očima mi běží,jako film .Líbily se mi popisky vnitřních pocitů Eda a zdá se mi to velmi uvěřitelné a nijak se mi nezdálo ,že by to bylo zbytečně natahované či nafukované .Všeho bylo akorát a těším se na další knihu od autora .

Finn69
30.07.2019 2 z 5

Vzal jsem si tuhle knížku u Dobrovského za kilo ve slevě, abych dočerpal dárkovou poukázku :-)
Za víc asi nestojí, je to prostě taková další, ničím nepřekvapující dystopie. Na Zemi dopadly z ničeho nic tisíce meteoritů, civilizace zablikala a zhasla a pak už se jen putuje a putuje.
Číst se to dá, ale nečekejte, že vám v hlavě něco zůstane.
Na pohled přitom vypadala docela slibně, hezká obálka, lákavá anotace, skoro 500 stran... ale to je bohužel skoro všechno co dostanete. A i těch 500 stran je uměle nafouknutých - dvojité řádkování, široké okraje... kdo jste psali diplomku, víte, jak se to dělá.
Takže dám dvě hvězdy a možná ještě kousek, asi tak.

flashi
12.07.2019 3 z 5

Trochu mě kniha zklamala. Na můj vkus hrdina moc filozofuje a přemítá nad tím, jak je neschopný otec, člověk a co měl v životě udělat jinak, na druhou stranu se skoro nepozastavil nad tím, jak mu postupně umřeli kamarádi.
Příběh samotný je velmi dobrý. Škoda, že se čtenář nedozví skoro nic o té katastrofě, která tvoří základ - to proč se celý příběh odehrává. Vlastně si čtenář jen domýšlí příčinu, konečné důsledky a rozsah celé katastrofy a myslím si, že je to pro vykreslení celé situace dost podstatné.

Pampalini
19.05.2019 3 z 5

Dobrý a celkem originální příběh, který sráží lajdácké knižní zpracování. Knihy Omega sázejí na kvantitu, překlad s nedotaženými korekturami (míle a km vedou), všechno působí hodně povrchně - zjevně převládá cíl rychle prodat.

druzickaster
07.05.2019 5 z 5

Kousek Malevilu, špetka Cesty, trocha toho filozofování a je z toho obstojný postapo román. Je psaný lehkou formou a tím pádem se dobře čte, přečteno za tři dny. Hlavní zápletka, budiž, mohla být krapet promyšlenější, ale dá se snést. Pravda je, že kdo někdy alespoň trošku běhal, tak autorovi, potažmo hlavnímu hrdinovi dost rozumí v jeho vnitřních promluvách a pocitech. Závěr opět se zadními vrátky, tak uvidíme jestli nás autor poteší a bude pokračovat. Za mě dobrá kniha, kterou můžu doporučit.

bagel
10.01.2019 4 z 5

Mně se to líbilo, ale postapo moc nečtu, takže chybí srovnání. Místy již byly peripetie hlavních postav dost přehnané, ale z mnoha scén mě mrazilo.

Kira283
31.12.2018 1 z 5

Kniha měla potenciál, ale hodně mě zklamala. Připomínalo mi to seriál "Walking Dead", s postavami jsem se nedokázala ztotožnit, přišlo mi to dosti nereálné a konec byl úplně mimo. Myslím, že jako film by to byla hezká podívaná, ale jako kniha hodně podprůměr.

FillaSFC
27.12.2018 2 z 5

Průměrná kniha, která střídá lepší s horšími pasážemi. Nejlepší je paradoxně úvod, konec naopak zklamal. Některé postavy jsou zajímavé, hlavní "hrdina" mi ale moc neseděl.

postapokalyptické romány

Adrian J. Walker
australská
2018  76%Běžecký klub na konci světa
2019  76%Poslední pes na Zemi
2023  73%Syn lidstva

Kniha Běžecký klub na konci světa je v