Běsnící světlo

Běsnící světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354454/bmid_besnici-svetlo-zBh-354454.jpg 4 108 34

DO KRAJNOSTI VYČERPANÁ Lucille dovedou potrápit hluboké duševní zmatky, až neví kudy kam. Její rodiče selhali a ona se ze dne na den ocitla bez pomoci sama s malou sestrou. Musí čelit zraňujícím aspektům lidské existence, zvlášť když si dala slovo, že malou Wren udrží ve své péči. Není to nejlepší doba pro osudovou lásku a ještě k tomu má Digby svoji dívku, Lucille ale ví s naprostou jistotou, že jestli nic nepodnikne, ztratí kus svojí duše a bude navždycky litovat. NACHÁZÍ SVOJE SILNÉ STRÁNKY V bitvě o znovunabytí vnitřní vyrovnanosti selhává znovu a znovu. Je absolutně vyčerpaná a víc už nemůže unést… pak si ale uvědomí, že kupodivu právě komplikovaná láska plná rozporů jí pomáhá, aby ve svém nitru odkryla nové dimenze a objevila svoje silné stránky.... celý text

Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Leda

This Raging Light , 2015

KodalSa
31.01.2023 4 z 5

Některé věci by si zasloužily trochu víc rozvést. A ten konec? Ale jinak se mi knížka moc líbila, příběh byl zajímavý. Skoro si myslím, že by zasloužil pokračování.

Adelaknihy
27.01.2021 3 z 5

Kniha byla dobrá, ale nemám ráda otevřený konec.

Elulilinka1
13.04.2020 3 z 5

Dobrá oddechovka, jsem moc ráda že jsem si ji přečetla a přinutila mě popřemýšlět i nad hodnotami života a toho, o čem si myslím že je to samozřejmost. Začala jsem si tak více vážit rodiny, dobrých přátel a vlastně všeho okolo. Děkuji

PhoebePollard
03.01.2020 3 z 5

Jednoduchá, přímá oddechovka, u které se člověk nemusí moc zamýšlet. To je ve výsledku trochu škoda, protože autorka mohla původní myšlenku více rozvinout. Hlavní hrdinka mi byla trochu nesympatická, vlatsně ani nevím proč, ale vzato kolem a kolem to bylo fajn.

Gallaxy
27.07.2019 3 z 5

Krásná oddechová kniha, která má hlubokou myšlenku. Škoda jen, že ji autorka více nerozvedla...

Kamchaa
03.05.2019 3 z 5

Hezký románek s osudem dvou sestřiček. S realitou toho nemá moc společného, ale jako oddechovka proč ne :-)

helenkan
02.05.2019 4 z 5

Chudák Lucille,mít najednou v životě takovýhle zmatek a starosti. Jednání její matky fakt nechápu. Zmizet,nechat je bez prostředků a starejte se sami. Naštěstí to holky zvládly a s pomocí sousedů ,,andělů" to šlo ještě líp. Pěkné čtení.

Gabriela456
13.01.2019 5 z 5

Moc hezká knížka. Škoda, že není druhý díl.

Jindřich osmý
22.11.2018

Moc hezky se četlo.

anibeni
09.09.2018 3 z 5

Dobrá oddychovka žánru YA. Ale četla jsem přece jen lepší YA knihy, proto pouze 3 hvězdičky.

novina
27.08.2018 3 z 5

Příběh o dospívání a chaosu, který jí rodiče připraví. Četlo se to dobře, doporučuji spíše pro mladší generaci.

Maki09
17.04.2018 4 z 5

Když jsem knihu vzala do ruky a začala číst, propadávala jsem se čím dál více do nepředvídatelného děje a knihu odložila až při dočtení poslední stránky!

certik003
10.04.2018

Čekala jsem oddechovku, ale tahle knížka má silný příběh. A i když bylo poznat, že je určená pro dospívající, vůbec mi to nevadilo.

hellena1523
27.01.2018 4 z 5

V půlce knihy jsem měla dojem, že ji budu hodnotit úplně jinak. Ale autorka mi na konci knihy tak vytřela zrak, že nemohu jinak než chválit.
Velmi často jsem se totiž přistihla, že příběhu nevěřím, protože jsem měla výhrady k tomu a onomu chování a plynutí děje či událostem, ale mé pochyby autorka rozmetala.
Nyní mohu říct jen tolik, že by si mladí lidé měli tuto knihu přečíst povinně a někteří pro jistotu několikrát, aby pochopili, co je to zodpovědnost.
Dojímám se nad vztahem sester, milostná zápletka KONEČNĚ díky bohu, nebyla greenovsky průhledná, a hlavní postava se v průběhu děje s přibývajícími zkušenostmi vyvíjela, posouvala, což pokládám u YA žánru už trošku za vzácnost.

Verr_Black
17.11.2017 4 z 5

Pěkný příběh dívky, která má v sobě chaos a do toho musí čelit opravdovým dospěláckým problémům, aby zajistila sebe i sestru a nic je nerozdělilo. Sice jak už zde ostatní zmínili, hlavní hrdinka se překvapivě zachovala vždy relativně správně, což není moc realistické, nicméně se mě kniha zvláštním způsobem dotkla a oslovila mě. Kniha nese v sobě mnoho hlubokých myšlenek, proto je vhodná právě pro mladší ročníky, aby si uvědomily, jak významnou roli v životě hraje rodina. Za mě velmi povedený YA kousek.

janyska13
24.05.2017 3 z 5

Čekala jsem to lepší, konec odbitý.. :( Jinak docela nevšední young adult. :)

hany77
08.02.2017 2 z 5

Kniha spíše pro náctileté...upřímně řečeno se mi nezdá dost pravděpodobné, aby se takhle mladá dívka chovala tak zodpovědně, v každé situaci správně a nikdy neudělala žádnou chybu ve svých rozhodnutích...ale jako smyšlený příběh super návod pro "mladé" jak si vážit rodiny a života vůbec!

Princezna22
22.01.2017 3 z 5

Kniha se čte poměrně rychle. Není to nic náročného, a doporučila bych to spíše mladším čtenářkam.. Ale i tak mě se tam něco líbilo,téma kterým se tato kniha zabíva je hodně smutné a nutí to trošku k zamyšlení. :-)

venacava
16.01.2017 3 z 5

Příběh pěkný, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a prostě to bylo příjemné čtení. Ačkoli ve mně tato kniha nenechá dlouhodobou stopu.

NikaMirka
07.12.2016 5 z 5

Nadherny pribeh, realny a o to vic sokujici. Je hrozny, kdyz deti vykoristuji rodice, ale jeste horsi je, kdyz rodice stavi do pozice zodpovednych, silnych a dospelych deti. Uz jsem to parkrat v zivote videla, a o to vic me pribeh dojal. Nic mi neprislo v pribehu zbytecny, odporny ani nepravdepodobny. A styl s jakym byl napsan? Nemam slov, je to preste styl, jakym by pribehy mely byt psany. Jednoduse, presto k veci, emoce v presvedcive mire a krasne popsane. Nemuzu jinak nez za pet hvezdicek a urcite si prectu i jine knihy pokud autorka napise :-)