Benátky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Benátky, snad nejkrásnější a nejromantičtější město na světě, každoročně přitahují miliony turistů. Peter Ackroyd je povýšil na hrdinu svého díla, v němž fascinujícím způsobem sleduje vývoj města na 118 ostrovech od založení až k dnešku. Díky tomu máme jedinečnou příležitost vidět Benátky očima nad jiné povolanýma: jak je zevrubně poznal tento anglický prozaik a básník, novinář, literární historik a kritik, známý životopisy osobností jako Shakespeare, Newton, Wilde, More či Blake a zejména bestsellerem o životě svého milovaného města Londýna.

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54994/benatky-FbC-54994.jpg 3.98
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Venice: Pure City (2009)

Počet stran:424
Jazyk vydání:český
Překlad:Jitka Fialová
Autor obálky:Jan Matoška
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7381-829-6
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Benátky

Přidat komentář
Petr Dudek
14.02.2017

Zajímavé informace se topí v moři balastu. Autor má evidentně hodně načteno, spoustu zdrojů, ale většinou z nich tvoří kýčovité fráze typu: Benátky jsou město slz, Benátky jsou město lásky, Benátky jsou... Vyhodit z toho 2/3 dostanete nejlepší knihu o Benátkách. Přes banálnost většiny obsahu nemůžu jít s hodnocením níž a knihu musím jednoznačně doporučit. Jen škoda, že není lepší.

Blíženec
21.06.2012

Kniha podrobně rozebírá historii Benátek od důvodu vzniku města na laguně,přes obchodní a řemeslnický vzestup až po jejich turistickou současnost.Ten kdo se v Benátkách prošel,i ten kdo se tam chystá najde v knize mnoho zajímavostí.