Pět

Pět
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1199 1199

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Misa25
14.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, příběh je výborně popsaný a celou dobu udržuje čtenáře v nevědomosti :) Víc takových knih....

liko-ov
13.06.2015 5 z 5

Lepší knihu jsem opravdu ještě nečetl! Jelikož jsem hráč geocachingu tak tuto knihu jsem mel přečtenou za dva dny. Napínavé od zacatku az do konce. Vřele doporučuji všem. Diky :)

Rade
11.06.2015 5 z 5

Výborná detektivka, váhala jsem mezi 4 a 5, nakonec dávám plný počet, za skvěle vymyšlenou překvapivou pointu a i za to, že byl geocaching nově a tak nápaditě použit pro hodně napínavý příběh. Dobrá obálka.

marlenma
08.06.2015 5 z 5

Neotřelý námět, přečtené jedním dechem. Sice jsem padesát stránek před koncem věděla, kdo je vrah, ale díky objasnění motivu a podrobností jsem si knihu vychutnala až do konce. Stojí za to přečíst.

radka73
25.05.2015 5 z 5

Perfektní kniha s překvapivým koncem.

zpevSusannah
25.05.2015 5 z 5

Nooooooo, slušná to knižní keš! Log it.
TFTC :-)

DAVRE
22.05.2015 5 z 5

Taky jsem propadl hře zvané geocaching a proto mě tato kniha zaujala hned po přečtení anotace.
Kniha se čte opravdu jedním dechem a ten závěr je opravdu šokující a překvapivý.Manželce jsem vždy řekl " jó počkej jen dočtu stránku", z jedné stránky byly tři," jó počkej jen dočtu kapitolu" a už jsem koukal , co bude dál. Prostě super. Happy geocaching.TFTC

Allia
15.05.2015 5 z 5

Jelikož jsem sama "kačer", neváhala jsem a sáhla po této knize, hlavně ze zvědavosti a nelituji toho. Velmi poutavý krimi příběh s prvky geocachingu, mohu vřele doporučit všem "kačerům" ale i "mudlům" ;-). Napětí by se dalo krájet celou knihou, i když konec mne moc nepřekvapil, i když vysvětlení bylo zajímavé. Co se týče popisu, jak oběti dopadly a mé představivosti, tak někdy lituji, že ji mám tak dobrou, jelikož se mi s některými popisy zvedl žaludek :-D. Teď jen doufám, že nikdy nenaleznu podobný obsah schránek, jako hlavní postavy ;-) a všem "kačerů" i "mudlům" přeji TFTH ;-)

terry.vlkova3
09.05.2015 5 z 5

Kniha byla napínavá a složitá až do konce. :D

gossipavlina
03.05.2015 5 z 5

Skvělé, skvělé a zase skvělé.
Jediná nevýhoda thrillerů je to, že člověk během čtení nestihne skoro nic jiného kolem Protože musíte pořád číst a číst, dokud neznáte vraha. A to se mi stalo při čtení Pět. Naštěstí jsem ji měla přečtenou rychle. Je opravdu čtivá, vtáhne čtenáře do děje a pustí až opravdu na samém konci. Je to mrazivé, věrohodné, občas se mi až zvedal žaludek.
Dobře propracovaný příběh, kdy do sebe na konci vše logicky zapadne.
A geokačeři JSOU milí lidé :-)

Aaron Lewis
28.04.2015 4 z 5

Na to, že tenhle žánr nečtu, tak jsem měla knihu za chvíli přečtenou a opravdu jsem si jí užila. Chtěla jsem jednoduše vědět, kdo je pachatel a jak to dopadne. Beatrice byla fajn a určitě si o ní ráda zase počtu, hned jak vyjde další díl.

Kackac74
24.04.2015 5 z 5

napínavé až do konce

cérka
20.04.2015 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do rukou jen díky geokešingu, kterému jsme celá rodina vášnivě podlehli. Klasické detektivky nevyhledávám, ale tato mě úplně pohltila. Musela jsem číst a číst, ač absolutně unavená, ač rozum hlásil "pozor, ráno vstáváš do práce!", musela jsem pořád číst. Skvělá kniha, vřele doporučuji.

Ps. Kačeři jsou opravdu hodní lidé :-).

gossipavlina
19.04.2015 5 z 5

Jako novorozený geo-kačer se na tuhle knížku těším o mnoho víc. :-)

koki.veru
19.04.2015 5 z 5

Wauu, opravdu úžasná knížka, zvlášť pro mě jako kačera :) I přesto jsem se dozvěděla dost zajímavých věcí o geocachingu, které jsem ani nevěděla :) Zároveň jsou mým nejoblíbenějším literárním žánrem thrillery, takže opravdu úžasné spojení těchto dvou oblíbených koníčků :) Už se těším na další díl této série a doufám, že bude co nejdříve :)

Dommi
23.03.2015 5 z 5

Napínavá detektivka která nadchne nejenom milovníky geocachingu. Nebudete se chtít od knihy odtrhnout.

Pavlnka
16.03.2015 5 z 5

Super knížka, která mě vtáhla do děje a nepustila do poslední chvíle. Vraha jsem sice tipla o něco dříve, ale konec byl bravurní a všechno do sebe skvěle zapadlo. Trochu mě mrzí nevyřešený vztah hlavních detektivů, ale o čem by byly další knížky, když je to první díl ze série, že? :-D Líbí se mi také zamyšlení nad pocitem viny, nedokážu si představit, ten pocit bezmoci a z celého srdce doufám, že to nikdy neprožiji.

PetraBery
15.03.2015 5 z 5

Pro mě první bližší seznámení s geocachingem, rozhodně spousta zajímavých věcí, které jsem nevěděla. Co se týče příběhu, tak chytil, držel a nepustil. Konec za mě hodně dobrý, všechno do sebe krásně zapadlo.

LuckaH2
14.03.2015 5 z 5

Jako aktivní kačer se mi kniha samzřejmě líbila - mohla by se prodávat jako "zábavná" příručka geocachingu, protože kdybych nevěděla, o co v této aktivitě jde, zde se dozvím prakticky všechno i jak se přihlásit na oficiální stránky. Což je opravdu originální využítí v detektivním příběhu. V průběhu čtení mě zarazila šílená brutalita a sériovost (není to ve skutečných vraždách tak časté...) ale, když jsem přečetla konec a rozuzlení, pochopila jsem to. Konec je zajímavý, má smysl, je děsivý, kniha napínavá....

Doporčuju nejen milovníkům geocachingu:-) P.S. nenechte se odradit, ve skutečnosti jsme hodní lidé co mají rádi přírodu a památky a zpestřujeme si turistiku:-)

kikies
09.03.2015 4 z 5

Výborná detektivka se svěžím námětem, dávkovaným napětím, zajímavými postavami a vrahem, kterého neodhalíte hned na prvních stránkách. Skvěle se to četlo a je to parádní prostředek přiblížení geocachingu :-)