Beatles v písních a obrazech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kultovní kniha o hudební skupině The Beatles se stala v době svého prvního českého vydání v roce 1969 doslova biblí fanoušků této skupiny. Nejenom proto, že je souborem vybraných textů jejich písní ilustrovaných předními britskými výtvarníky, uměleckými fotografy i fanoušky, ale zejména proto, že se jejímu editorovi a zároveň výtvarníkovi Alanu Aldridgovi podařilo předložit čtenářům knihu, která byla pro oko a představivost stejně zábavná jako alba Beatles pro posluchače a která nebyla chápána jako pouhý výběr ilustrací k písním, ale byla ilustrací celých šedesátých let. Beatles zachytili svou hudbou tempo tehdejšího světa, je pravděpodobné, že i vás tato kniha v dnešní době dokáže oslovit, okouzlit a osvětlit přínos této legendární kapely ke stylu jedné generace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140493/big_beatles-v-pisnich-a-obrazech-rwg-140493.jpg 4.633
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Panton
Originální název:

The Beatles Illustrated Lyrics


více info...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Beatles v písních a obrazech

RoBertino27
15.03.2021

Do knihy jsem mnohokrát nahlížel a mnohokrát po ní toužil. Čas oponou trhnul, takže jsem využil doby a vzal zavděk spojenou verzí jedničky a u nás dříve nevydané "dvojky". Mám tak většinu textů Fab Four a také spoustu kouzelných obrázků, které mi připomínají dobu, kdy jsem k Beatles nacházel cestu a objevoval jejich svět.

Greenfingers
09.07.2020

Knihu jsem v době svého dospívání přechovával jako vzácný klenot. Beatles byli v šedesátých letech idoly mnoha hudebních fanoušků, mě nevyjímaje. Vlastně kvůli jejich hudbě a také textům jsem se seriózně začal zajímat o angličtinu. Takže hlavně jim bych měl vděčit za to, že jsem se výukou anglického jazyka na konci své profesní kariéry živil coby učitel před důchodem.
Kniha byla skvělá a dodnes lituji, že jsem ji při jednom z mnoha stěhování ztratil.


Nele
28.05.2020

Myslím, že tato publikace měla na mé dospívání velký vliv :)

Atanone
14.04.2020

Milé připomenutí Brouků. Nedá se nevzdychat ☺

freejazz
11.01.2020

tak rád by som si túto knihu pridal do knižnice... pôvodné vydanie som dostal od uja, keď som nastúpil na gympel... obrázkami z nej som si ilustroval svoje básničky a oblboval dievčatá (nie, nestrihal som, kreslil podľa nich!:) a potom som sa miliónkrát sťahoval, nejaké knihy mi z knižnice zmizli, nejaké mi ukradli... jednoducho ju nemám...
tešil som sa na nové vydanie, ale keď som videl ten oficiálne sa tváriaci, navyše nehorázne drahý kus v tvrdej väzbe a v inom formáte, než som poznal, stratil som chuť kúpiť ju. okamžite mi to evokovalo poznámku Johna Lennona, parafrázujem: Tlieskajú nám tí na balkónoch a galérii, vy v prvých radoch iba chrastíte šperkami.
tak si aspoň púšťam staré dobré skladby, ktoré sú fakt dobré aj po neuveriteľných 60 rokoch.

reader.007
06.08.2019

Táta byl velký fanoušek Beatles a tak nám to pochopitelně nesmělo chybět v knihovně. Dodnes si pamatuji, že vždycky, když mi bylo milostivě dovoleno si knihu půjčit a hltat všechny ty překrásně barevné, skoro psychedelické obrázky, jsem si pokaždé musela pečlivě umýt ruce mýdlem a teprve PAK jsem dostala SVOLENÍ. 4 z nostalgie nad silným dojmem.

1amu
31.03.2018

Ano Titi, byla to pecka v roce 1969. Na tehdejší dobu stála hodně, ale ty "malůvky" Alana Aldridge. Kniha vytištěna sice ve Finsku na kvalitním papíře, vydal ji Panton. Chvála mu. Benefitem knihy jsou originální texty písní Beatles. Bohužel se hodně krade. Střežím ji "jako oko v hlavě" !

Jules
26.04.2017

Úžasná kniha, ktorú som spoznal niekedy v roku 1980 . V tej dobe to bol fascinujúci pohľad na svet za železnou oponou. Vlastním toto vydanie. Priateľ majiteľ starého vydania, žiaľ už
medzi nami nie je.

1