Neviditelný strážce

Neviditelný strážce https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180759/bmid_baztan-neviditelny-strazce-WjK-180759.jpg 4 374 87

Baztán série

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky. Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů. Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Panteon

El guardian invisible , 2013

Bablu
30.06.2015 3 z 5

Na jednu stranu je příjemné si odpočinout od severských detektivek, na druhou to bylo trochu průměrné. Moc mě nebavily ty dlouhé pasáže o místech a městech, které neznám. Příběh byl celkem napínavý, jen se celou knihu táhne a pak najednou hrozně rychlý konec a některé věci zůstaly nedořešené. Prostě neurazí nenadchne.

Dumicek
20.04.2015 3 z 5

Na knihu nemůžu říct, že se nedala číst a že se mi špatně četla a rovnou jí zavrhnout. Kniha byla trochu jinačí než jsem očekávala, ale rozhodně nebyla špatná, ale ani skvělá. Spíše takový průměr, nic co by Vás oslnilo. Chvílemi kniha byla velmi čtivá, ale pak přišli pasáže, které pro mě byly zbytěčně zdlouhavé a můžu říci, že občas i nudné..Protahování něčeho, co by tam nemuselo ani být. Co se týče zakompování baskických legend do příběhu,tak proč ne, nebyla jsem proti. Co se týče konce, tak ten byl zas rychle utnut. No co dodat autorka v této knize trochu tápala ve tmě, ale rozhodně jí nezavrhnu a ráda si přečtu i její další knihu a pak se uvidí :)

st.me
28.03.2015 3 z 5

Za mě průměr, nebylo to úplně špatné, ale taky to nebyla úplná pecka. Prostě jasnej střed. Chvílema mi to všechno přišlo dost přitažené za vlasy. Ale ruku na srdce, kdyby mě to tak moc nebavilo, tak to ani nedočtu.

Jack333
02.03.2015 3 z 5

Měl jsem již v minulosti možnost, přečíst si španělský thriller a bavil mě. Tato kniha, ale byla natolik pro mě zvláštní, že jsem ji jen stěží dokázal přelousknout.

h.mose
28.02.2015 2 z 5

Napíšu sem narovinu, jak na tom s knihou jsem. Dostala jsem ji jako audio. Moji druhou v pořadí. První byla mimochodem skvělá Rita Hayworthová od Stephena Kinga, kterou předčítal fantastický Oldřich Kaiser. Jsem u 12 kapitoly a asi to vzdám. Nuda, nuda, nuda. Stále si říkám, kdy se děj trochu rozjede. Pasáže o Amainých sestrách je vysloveně peklo. Nevím, jakou nakonec v celkovém příběhu tyto zmínky sehrají roli, ale jsem tak otrávená, že možná i oželím, abych se to dozvěděla...

mmmisulka.r
04.02.2015 3 z 5

Mám to za sebou, zvládla jsem se prokousat až na konec. Já vlastně nemůžu říct, že ta kniha byla špatná, ona nebyla, jen byla taková...prostě na můj vkus divná, jiná, zvláštní.
Moc jsem se na ní těšila, obálka vypadala fantasticky, zkrátka jsem čekala nějakou pecku. Asi už jsem rozmlsaná. Bylo tam celkem dost nudných pasáží, které jsem měla často chuť přeskočit, podle mě tam byly naprosto zbytečně a k ničemu. Celá kniha se vleče a konec se mi zdál sice dobrý, ale na průběh celé knihy dost uspěchaný. Jsem zvědavá na pokračování- Dědictví kostí. Dám autorce ještě jednu šanci. Protože to rádoby mystično by vůbec nebylo špatné, jen kdyby bylo trochu lépe podané. Třeba bude další kniha lepší, přála bych si to...
Více v recenzi...http://kniznidenicek.blogspot.cz/2015/02/recenze.html

Adiemus
30.01.2015 3 z 5

Upřímně řečeno, kdybych knihu neabsolvovala jako audio v podání Jaromíra Meduny, těžko bych ji dočetla (v tomto případě spíš přelouskala); určitě bych některé až příliš popisné pasáže nelítostně přeskočila. Nejpůsobivější pasáží pro mě nebyly popisy nalezených zavražděných, ale Amainy vzpomínky. Konec příliš uspěchaný, jako by sama autorka poznala, že čtenáře zahltila až příliš. Na druhou stranu se kusými závěrečnými informacemi vyhnula objasnění některých momentů, např. nevysvětlila, kdo byla záhadná Maia. Že by Amaino alter ego? Nezdá se mi. A jak vlastně identifikovala Amaia na četnické stanici svého "informátora"?

Hugomil
13.11.2014 4 z 5

Kniha se dobře čte, ale má celkem mírné tempo. Kdo by čekal strhující detektivní thriller bude určitě zklamán. Některé pasáže jsou napínavé, jiné naopak nudnější. Ovšem jako první díl trilogie, kde nás spisovatelka seznamuje s inspektorkou Salazarovou, jejím životem, rodinou a hlavně traumatizujícím dětstvím se to dá pochopit. Kdo by tuto knihu nechtěl číst, určitě bych mu doporučil audioknihu, namluvenou vynikajícím Jaromírem Medunou.

Lenka.Vílka
25.10.2014 3 z 5

Kniha nebyla spatna, ale bavila me mene, nez jsem doufala...asi to je tim, ze od zenske vysetrovatelky vzdy cekam vic...jsem na ne narocnejsi nez na chlapy a nic neodpoustim...takze...cetla jsem lepsi i napinavejsi knihy, nedostala jsem se do deje tak, jak jsem si prala...kdybych si knihu koupila, bylo by mi to lito, ale z knihovny si pokracovani klidne pujcim, ale na precteni jenom jednou...

vikikl
11.10.2014 1 z 5

Já po další knize od této autorky určitě nesáhnu. Měla jsem co dělat, abych tuto vůbec dočetla.

Jorja
10.10.2014 1 z 5

Těšila jsem se na detektivku ze španělského prostředí, ale nuda nuda nuda. Jsem žena - jestli je toto čtení pro ženy, tak pro mne tedy ne. Postavy nudné a černobíle, téma baskických mýtů nevyužité a vyloženě samoúčelně navozené. Přeskakovala jsem, co se dalo. Hlavní hrdinka také neuvažovala nijak extra logicky, což bych u hlavní vyšetřovatelky docela očekávala.

Maragad
05.06.2014 5 z 5

Neviditelný strážce je španělské krimi, které je zase trochu jiné, než severské detektivky, ale tím je právě kniha výjimečná a rozhodně za přečtení stojí. Pokud máte rádi různé legendy a rádi čtete o tajemných a překrásných místech, kterým Baztán bezesporu je, určitě neváhejte a ihned po knize sáhněte, věřím, že se Vám tento příběh bude moc líbit.

mzajicek
04.06.2014 3 z 5

Asi je to opravdu spíše kniha pro ženy, ale na druhou stranu dočetl jsem ji až do konce a nijak zvlášť se u ní ani nenudil, ale ani nepobavil - pokud je to u detektivky to správné slovo. Velmi se mi líbily pasáže dokreslující atmosféru odlehlého údolí konfrontované s "moderním" světem. Znovu ji číst určitě nebudu, ale špatná není.

pavel1282
30.05.2014 2 z 5

Co to jako melo byt? Prosim, neprirovnavejte tuto ruzovou knihovnu ke skvostum pana Keplera a Larsona.

jindrich5708
15.05.2014 4 z 5

Zajímavá a dobrá kniha . Jen , kdo je vrah je zřejmé snad od začátku .

tlllk
06.05.2014 3 z 5

ďalší "originálny" sériový vrah, slabší odvar švédskej dvojky (teda trojky Larson. Kepler). Originalita sa knihe uprieť nedá, ale chýbala mi tam ta charizma hlavnej postavy a dynamika deja. Ako audiokniha to celkom ušlo.

markuc
26.04.2014 3 z 5

kniha se mi libila, sice trochu moc zenska, ale dala se cist a napeti se taky obcas dostavilo, takovy lepsi prumer za me

ina77
17.04.2014 4 z 5

Já myslím,že dobré trochu jinak zpracované a díky tomu se to prima čte a navíc to vypadá na pokračování,tak už se těším!

pifffka
24.02.2014

Siné ženy a mystika, jen trošku krkolomný "výběr" vraha. Jinak příjemná kniha psaná pěkným jazykem.

bbara155
14.02.2014 1 z 5

Červená knihovna maskující se za thriller. To není čtení pro ženy - to je čtení jen pro určitý druh žen :-) Škoda dobrého nápadu.