Bažantnice

Bažantnice

Kniha, vydaná po prvé r. 1922, tvoří spolu s ostatními prózami s přírodní thematikou nejlepší část autorova díla. V titulní povídce i v dvanácti "Obrázcích z přírody", zachycuje autor kouzlo šumavských lesů, jejich zátiší a pasek, nálady svěžího jitra, žhavého poledne, večerního šera i tajuplných nocí, krásu každodenního projevu života zvěře, pospolitý život polních i lesních obyvatel i romány jejich výjimečných příslušníků. Příběhy, jež autor odpozoroval přírodě při svém povolání lesníka, vypráví rozmanitou formou, od prostého popisu až k zhuštěným zvířecím eposům a bájím, a užívá i anthropomorfisujících obdob pro živé a poutavé znázornění života zvířete od narození až do smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27357/bazantnice-27357.jpg 3.34
Povídky, Literatura česká, Příroda, zvířata
Vydáno:, Česká grafická Unie

anyzek

Dnes už málokdo porozumí tomu, o čem autor vypravuje. Je nová doba. Sami sobě kopeme hrob. Vše se vším souvisí.

Argony
29.03.2017

Jen jsem do knihy nakoukla (prolétla cca 6 stránek) a "myslivci" stačili zabít čtyři zvířata :-(

magnolia
06.10.2016

Dalžší z knížek rodičovské knihovny - název mi utkvěl, na příběhy si nevzpomenu, ale stejně se mi asi nejvíc líbily obrázky Mirko Hanáka.

příroda

Jan Vrba