Batman: Tři Jokeři

Batman: Tři Jokeři https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475003/bmid_batman-tri-jokeri-2Th-475003.jpg 4 80 23

KDO JSOU TŘI JOKEŘI? Batman sice nechápe, jak je to možné nebo proč tomu tak je, ale fakta jsou jasná: člověk, kterého pronásleduje celý svůj život, není ve skutečnosti jedním člověkem. Jokeři jsou tři. Nyní, když zná tuto neuvěřitelnou pravdu, potřebuje Bruce nějaké skutečné odpovědi. Temný rytíř se tak s pomocí Barbary Gordonové a Jasona Todda – dvou dřívějších obětí Jokerovy brutality – konečně vydává na cestu k tomu, aby šílence s nepříčetným úsměvem porazit jednou provždy. Všechny do posledního. Bonus navíc: Rozkládací přebal s plakátem na vnitřní straně!... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Batman: Three Jokers , 2020

trudoš
22.07.2021 4 z 5

Očekávání byla veliká a Geoff Johns je u mě dokázal naplnit tak ze sedmdesáti procent, přičemž dalších deset víc získává bez diskuzí výtvarník Jason Fabok, který na komiksu odvedl famózní práci. Nejenže graficky navázal na proslavený Kameňák (ne, nemám teď na mysli Zdeňka Trošku), ale také vyšperkoval příběh podobnou atmosférou. Scénář pak celý opus završuje desítkou vymazlených detailů, které udělají radost každému, kdo Batmana sleduje napříč různými paralelními verzemi. Jenže zatímco Alan Moore vyšvihnul svého Jokera hned do základního kánonu, obávám se, že Johns pouze nahodil udičku, kterou bez odezvy vezme proud a zůstane zapomenuta. Což o to, ústřední myšlenka i finální pointa jsou nápadité a krásně ilustrují rozporuplnou postavu netopýrovy nejdůvěrnější Nemesis, zároveň však vyprávění nepředvede přelomový majstrštyk, který většina čtenářů pravděpodobně očekává. Tohle téma si zasloužilo rozšafnější zpracování a mohlo se klidně stát základním kamenem další sezóny Temného rytíře.

KubaHanzelin
11.07.2021 5 z 5

Po škobrtnutí Black labelu s Wonder Woman Mrtvá Země tu máme opět Batmana s jeho archnemesis Jokerem, ale tentokrát jsou Jokeři hned tři!
Upřímně moc nevím jak tohle okomentovat, v příběhu jde o téma, které jsme xkrát probírali s přítelkyní a konečně se mi dostalo do ruky na papíře, takže je to tak trochu vymodlený kousek, který si najde cestu do naší knihovničky:) Kresba je přesně taková jaká by podle mě u Batmana měla být. Takže i když tento další svazek z Black Labelu bude pro(dle mého názoru) větší část čtenářů jen lehký nadprůměr, mě se trefil do vkusu a budu se jako vždy těšit na další

memphisz
09.07.2021 4 z 5

Docela dobrá batmanovská jednohubka s Batgirl, Red Hoodem a třemi Jokery. Geoff Johns si v rámci dospělejší edice Black Label pohrává s myšlenkou, jak je nebo není pro batmanovský svět důležitá pravá totožnost Jokera. Přichází s nápadem tří hlavních rysů identit Jokera v průběhu desetiletí, po kterých žije v komiksech, aby ukázal, že tak či onak, Joker má pro Batmana jinou roli než jen největšího případu a pátrání v jeho kariéře. Joker je jeho protipól, důvod existence, bez ohledu na backstory a život mimo kostým.

Black Label navíc umožňuje autorům víc násilí a teroru, kterých je zde požehnaně...