Barchesterské věže

kniha od:


Koupit

Román anglického klasika 2. poloviny 19. století je zdánlivě idylickou, humornou burleskou z anglického maloměsta. Dějově jednoduchá kronika katedrálního městečka oplývá množstvím nejrůznějších postav a těží z prosté zápletky. Město stojí před nastolením nového biskupa, který přijíždí se svou ženou a mladým kaplanem a ti více než sám biskup pomýšlejí na ovládnutí celé diecéze pro své zájmy. Síly měří ve sporu o nového kandidáta na místo správce místního chudobince a pomocí četných intrik vítězí v tomto boji biskupova manželka. Zdánlivě malicherné maloměstské spory podávají obraz jednoho z důležitých problémů viktoriánské éry-procesu zesvětštění církve, který se dotýká nejen společenského, ale i soukromého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43798/barchesterske-veze-VEr-43798.jpg 3.88
Série

Barsetské kroniky 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Odeon
Orig. název

Barchester Towers, 1857

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Barchesterské věže

Přidat komentář
čef
19.12.2020

Psychologie si zde užijete až až. Život uprostřed městské smetánky v Anglii 19. století byl plný intrik, velkomyslnosti, neukojených vášní a vypočítavé i pravé lásky. Lidé zde jsou však jako dnes - intrikářští, ušlechtilí, ambiciózní i skromní. Pro mne dosti zajímavé, psychologicky uvěřitelné, vtipné a hluboké vyprávění, tedy dosti na to, abych dočetl a nenudil se.

nai.ivka
09.07.2020

Druhý díl mě bavil víc a oproti seriálu ve mně vyvolával i víc emocí, dodal mi víc informací. Dokonce, což mě překvapilo, jsem s hlavním slizounem v jednu chvíli i sympatizovala.


Kozel
11.03.2017

Trollopova komedie mě ve výsledku nepobavila. Politicko náboženské změny doby jsou velmi zajímavým tématem. Jenže bez dostatečných znalostí, které mi v tomto případě scházely, a s příhlédnutím k Trollopově stylu, který je od soudobých autorů vcelku rozdílný a ne tak dobře průhledný, jsem se s příběhem pral a nedokázal si vychutnat procházky katedrálním městem. Páně Harding, starosvětský sourozenecký pár Thornových a sympatický Arabin jsou jedinými postavami, jež mi pomohly tento román projít. Jednou větou, Barchesterské věže jsou románem, do něhož jsem nedorostl a nedokázal jej patřičně ocenit. Nevadí.

kolacky
29.02.2016

Dost vtipné, jenom tak nějak abychtakřekla ukecané. Ale dobrý příběh, vtipné narážky (a co jich už neznáme, přihlížejíce k tomu, kdy román vznikal) a zajímavé postavy. Slušné čtení.

Hanka_Bohmova
26.01.2016

Vcelku zábavná, inteligentně napsaná telenovela :o)
Na dlouhé zimní večery ideální.

Štítky

kroniky anglická literatura viktoriánská doba zfilmováno – TV seriál

Autor a jeho další knihy

Anthony Trollope
anglická, 1815 - 1882

Kniha Barchesterské věže je v

Přečtených9x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce27x
Chystám se číst21x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x