Barchesterské věže

Koupit

Román anglického klasika 2. poloviny 19. století je zdánlivě idylickou, humornou burleskou z anglického maloměsta. Dějově jednoduchá kronika katedrálního městečka oplývá množstvím nejrůznějších postav a těží z prosté zápletky. Město stojí před nastolením nového biskupa, který přijíždí se svou ženou a mladým kaplanem a ti více než sám biskup pomýšlejí na ovládnutí celé diecéze pro své zájmy. Síly měří ve sporu o nového kandidáta na místo správce místního chudobince a pomocí četných intrik vítězí v tomto boji biskupova manželka. Zdánlivě malicherné maloměstské spory podávají obraz jednoho z důležitých problémů viktoriánské éry-procesu zesvětštění církve, který se dotýká nejen společenského, ale i soukromého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43798/barchesterske-veze-VEr-43798.jpg 3.88

Barsetské kroniky 2.

Vydáno, Odeon

Barchester Towers, 1857

Kniha Barchesterské věže

čef
19.12.2020

Psychologie si zde užijete až až. Život uprostřed městské smetánky v Anglii 19. století byl plný intrik, velkomyslnosti, neukojených vášní a vypočítavé i pravé lásky. Lidé zde jsou však jako dnes - intrikářští, ušlechtilí, ambiciózní i skromní. Pro mne dosti zajímavé, psychologicky uvěřitelné, vtipné a hluboké vyprávění, tedy dosti na to, abych dočetl a nenudil se.

nai.ivka
09.07.2020

Druhý díl mě bavil víc a oproti seriálu ve mně vyvolával i víc emocí, dodal mi víc informací. Dokonce, což mě překvapilo, jsem s hlavním slizounem v jednu chvíli i sympatizovala.

Kozel
11.03.2017

Trollopova komedie mě ve výsledku nepobavila. Politicko náboženské změny doby jsou velmi zajímavým tématem. Jenže bez dostatečných znalostí, které mi v tomto případě scházely, a s příhlédnutím k Trollopově stylu, který je od soudobých autorů vcelku rozdílný a ne tak dobře průhledný, jsem se s příběhem pral a nedokázal si vychutnat procházky katedrálním městem. Páně Harding, starosvětský sourozenecký pár Thornových a sympatický Arabin jsou jedinými postavami, jež mi pomohly tento román projít. Jednou větou, Barchesterské věže jsou románem, do něhož jsem nedorostl a nedokázal jej patřičně ocenit. Nevadí.

kolacky
29.02.2016

Dost vtipné, jenom tak nějak abychtakřekla ukecané. Ale dobrý příběh, vtipné narážky (a co jich už neznáme, přihlížejíce k tomu, kdy román vznikal) a zajímavé postavy. Slušné čtení.

Hanka_Bohmova
26.01.2016

Vcelku zábavná, inteligentně napsaná telenovela :o)
Na dlouhé zimní večery ideální.

kroniky anglická literatura viktoriánská doba zfilmováno – TV seriál

Anthony Trollope