Svědomí

Koupit

Anglický spisovatel rozvíjí v prvním dílu románové ságy z viktoriánské doby příběh anglického duchovního, který v souboji s veřejným míněním, jež ho nespravedlivě nařklo z nepoctivé správy útulku pro přestárlé, odhaluje složité mezilidské vztahy a vydává počet ze svého svědomí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50204/svedomi-5sh-50204.jpg 3.59

Barsetské kroniky 1.

Vydáno, Vyšehrad

The Warden, 1855

Kniha Svědomí

Marla

Upovídaná a moc hezká knížka o chamtivosti, závisti, omezenosti, zbabělosti a dalších celkem běžných lidských vlastnostech. Samozřejmě se tam také vyskytla statečnost, skromnost, pravdivost a nějaká ta láska, aby to bylo vyvážené! Velice příjemné čtení!

Zmiu

Anglický seriál s Alanem Rickmanem, který jsem pořád neviděla, ale léta se na něj chystám, ve mně vzbudil zájem si přečíst knižní předlohu. Ač mě normálně dlouhé popisy nebaví, autor uměl zaujmout svěžím stylem a i jemným humorem. Těším se na druhý díl.

nai.ivka
05.07.2020

Dávám 4 hvězdičky, protože jsem už příběh znala díky anglickému seriálu. Proto pro mě čtení nebylo nudné, popisy mě neotravovaly. Překlad je, jak bývá u starších knížek, lahůdka. Na knížku jsem se těšila a nezklamala mě.