Kult Rudého krále

Mytický Rudý král – pouhá legenda, anebo nejnebezpečnější protivník, jakého kdy lidská rasa poznala? Honba za zničením Rudého krále vede Lorda Baltimora přes mrazivé Baltské moře až do severního Ruska. V ulicích Petrohradu na něj však číhá černá magie a ze stínů vystupují netvoři. Baltimore, tentokrát po boku nových spojenců, stojí proti ještě hrozivějším nepřátelům a odhaluje pravdu o pradávném zlu, jež hrozí zničit celý svět. Osud ho však vede do stále temnějších míst, na nichž by mohl lehce ztratit nejen cestu zpět, ale také ty, kteří jsou mu nejdražší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/432372/kult-rudeho-krale-szS-432372.jpg 4.410

Baltimore 6.

Dobrodružné, Horory, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

The Cult of the Red King, 2016

Kniha Kult Rudého krále

FireOfFilth

V dalším příběhu Baltimora sledujeme dvě výpravy, které by měli získat informace ohledně Rudého krále. První výprava nás zavede do Petrohradu a druhá do Kartága. Děj je v celku jednoduchý získat informace a přežít útok nepřátel.
Kresby se zhostil opět Peter Bergting, který dělal i půlku minulé knihy. Jeho kresba je úžasná přesně jako Stenbeckova a krásně se hodí do této skvělé série.
Máme tu dokonce i crossover s Harry Potterem, v Kartágu se nacházejí Mozkomoři.
Jak píšou oba kolegové přede mnou, jedná se o takový prolog k Rudému králi. Uvidíme co přinesou další díly.

DennisMoore

Jak píše kolega memphisz, pánové Mignola, Golden a Bergting v téhle knize hlavně stloukli pódium z rozvrzaných prken, namalovali pochmurné kulisy a předvedli v nich první dějství něčeho, co bude mnohem větší a co přijde později. Ale vůbec mi to nevadí. Důkladně jsem totiž poznal všechny aktuální spojence lorda Baltimora, s nimiž už propříště počítám, a také jsem poznal titulní kult, který zatím ještě cení zuby ve stínu, ale zároveň je slyšet, jak při tom cenění vrčí. No a samozřejmě jsem si také užil ty dva děsivě zábavné masakry v Kartágu a Petrohradu. Baltimore už je klasika a nikdo mu to němůže upřít.

memphisz

Musím říct, že když to má název Kult Rudého krále, čekal jsem mnohem větší odhalení Rudého krále, jeho mytologie a třeba i nějaké rozuzlení. Místo toho je to předmluva pro něco příštího, většího.

Překvapivě mě víc bavila dějová linie bez Baltimora, v Kartágu, kde byl kult Rudého krále představen. Ale obecně se v knize mnoho nestane.

Atmosféra jako obvykle skvělá stejně jako kresba.

Dark Horse Comics pomsta horory fantasy komiksy magie

Autoři knihy