Balady

Balady https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45544/bmid_balady-Kxu-45544.jpg 5 12 3

Ve svých baladách napsaných na historické a antické náměty se Schiller zabývá morální problematikou. Opěvuje v nich velké lidské ctnosti, jako je hrdost, odvaha, touha po svobodě, věrnost slovu, láska až za hrob, ale zamýšlí se i nad otázkami viny a trestu, hranicemi lidské odvahy a štěstí, řeší rozpor mezi slepou poslušností k nadřízeným a vůli k obecně prospěšnému činu aj. Schillerovy balady se vyznačují jasností výrazu, krásou a elegancí stylu a především velikostí myšlenky. Jejich jádrem bývá morální problém. Ilustrovala Eva Hellerová.... celý text

Mayaku
02.01.2020 5 z 5

Fantastické balady, které se čtou jedna báseň (hehe). Krásně vypointované, antikou šmrncnuté, epické básně - tu elegické, tu s nádechem lehké potměšilosti. Schiller mě velice příjemně překvapil a asi zkusím i některé z jeho dalších děl, protože tato sbírka byla vážně skvělá.

Delirium
05.10.2017 5 z 5

Po přečtení jsem se upřímně dost divila, že Schiller není známější. Nápaditá témata, nechybí mi tam vůbec nic - zrada, láska, trest a dokonce i špetka ironie. Doporučuji!

nikikostadinova
05.12.2015 4 z 5

Nebráním se dávné literatuře, tohle se mi celkem líbilo

Friedrich Schiller
německá, 1759 - 1805