Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391280/bmid_bajky-barda-beedleho-ilustrovane-vy-oNX-391280.jpeg 4 5094 5094

Od té doby, kdy bard Beedle v patnáctém století poprvé přiložil brk na pergamen, si jeho bajky zamilovaly celé generace čarodějek a kouzelníků. Pohádky, které zná každé kouzelnické dítě, dokonce zachránily život Harrymu Potterovi v boji proti lordu Voldemortovi. Pět čarovných příběhů doprovázejí vtipné a moudré poznámky profesora Albuse Brumbála a ilustrace nadaného mudly a trojnásobného držitele medaile Kate Greenawayové Chrise Riddella.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Taťka Hraboš
21.01.2021 4 z 5

Spíše marketingový počin autorky než plnohodnotná kniha. Na to by těch bajek muselo být trochu více, a nic na tom nemění ani vata v podobě poněkud samolibých Brumbálových komentářů (neodpovídajících Brumbálovu zdrženlivému stylu, jak jej známe z Harryho Pottera), i když i tam se občas zajímavá pasáž vyskytne. Navíc to vlastně ani žádné bajky nejsou, ale to už nejde na vrub autorky, ale překladatele nebo vydavatele. Těch pár krátkých pohádek, které v souboru jsou, ovšem autorka vymyslela pěkně. Nevím ale, proč tam chybí příběh o blešivém beranu Bručounovi, který Brumbál opakovaně zmiňuje v souvislosti se svým bratrem a na který bych byl obzvlášť zvědavý. I to svědčí o tom, že si s knížkou – oproti potterovské sérii – Rowlingová moc práce nedala.

slaska77
17.01.2021 4 z 5

Tak člověk to musí brát tak, že to je knížka, která vznikla tak nějak navíc. Na 5 hvězdiček u mě dosáhla jen bajka o třech bratrech a možná o kouzelné fontáně, ale jinak jsem se neubránila dojmu, že je to takový nevyvážený slepenec, i když krásný. Brumbálovy komentáře byly fajn, člověk se mnohdy pobavil.... tak si z toho vyberte, co chcete.

tessie_m
16.01.2021 4 z 5

Překrásné ilustrace, poutavě příběhy s kouzelnickou tematikou

Knihomolka_M
16.01.2021 5 z 5

Krása. Líbí se mi čarodějnické pojetí pohádek, působí to na mě starodávným, uměleckým, klidným dojmem. Každý si v tom najde něco svého, například když jsem to jako mládě četla poprvé, Brumbálovy přednášky jsem hodnotila jako nudné a přeskakovala je, a teď mi zase přijdou mnohem zajímavější než pohádky samotné. Doporučuji všem velmi vřele.

trefic
10.01.2021 4 z 5

Bajky byly krásně sepsány. Pasáže s poznámkami Brumbála byly však nudnější.

Hani77
09.01.2021 3 z 5

Bajky se četly docela dobře, ale Brumbálovy komentáře byly o ničem. Za mě zklamání. Ale zase jsem splnila jeden bod výzvy cca za 1 hod. :-).

Mája777
08.01.2021 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Do Harryho Pottera jsem se zbláznilo asi před rokem, od té doby sháním vše, co je s ním spojené. Tyto bajky mě dostaly, a ilustrace v knize jsou překrásné. A která se mi líbila nejvíc? Asi Zaječice Alice a chechtavý pařez.
(8. 1. 21. - 920 - 3)

Leaena
05.01.2021 5 z 5

Zbožňuju příběhy Harryho Pottera a tak jsem zatoužila po dalších příbězích s ním spojených. Tyto bajky jsou čtivé,moc se mi líbí a stojí za přečtení. Rozhodně jsem je nečetla naposledy.

velociraptor
05.01.2021 5 z 5

Stejně magické jako harry potter, rozhodně doporučuji!!!!

kristyna3919
04.01.2021 5 z 5

Miluju tyto bajky a nejvíc Příběh tří bratří! Je to srdcovka.

barbora5337
29.12.2020 5 z 5

Přečteno velice rychle.

Jako my máme lidové pohádky, tak kouzelníci mají bajky barda Beedleho.

Já jsem fanoušek HP ale myslím si, že se budou líbit i těm, kteří k fanouškům nepatří.

Pokud já přečtu jakoukoliv knihu během jednoho dne, stojí za to, věřte mi :-)

osman111
27.12.2020 5 z 5

Nádherné! Moudré a milé, jako vše okolo Harryho.

Ronnieve
26.12.2020 5 z 5

Úžasné příběhy. Skvěle vymyšlené. Pro fanoušky HP výborná volba.

ESTýna
17.12.2020 5 z 5

Krásná kniha.

Vanya
14.12.2020 5 z 5

Mám ráda Harryho Pottera tak jsem ráda že vyšli i bajky Barda Beedleho. Nejvíc si z nich čtu Fontánu příznivé sudby a Příběh tří bratří ale všechny mají co do sebe.

stanislav0373
09.12.2020 3 z 5

Když jsem teď potřeboval nějakou kratší audioknihu do auta, zabrousil jsem okem i do těchto vod. Přeci jen, nedávno byl v televizi a manželka se chtěla dívat, takže...
Hanit to nebudu, i když nejsem zrovna Potterofil, protože by to bylo jako kdybych vešel do drogérie a štvalo mě, že nemají rohlíky, ale nějak vysoko do stropu z toho taky neskáču. Je tam zajímavý pohled na příběhy z více perspektiv, příjemně to dokresluje svět HP, ale to je asi tak vše. Pro nadšence pecka, pro mě jen příjemně strávený čas, na který si možná ani za půlrok nevzpomenu.

adelka7079
29.11.2020 5 z 5

Není to neskutečný? Ze nám Joanne k dokonale vykreslenému světu HP dala možnost nahlédnout i do téhle části jako jsou učebnice a doplňkové knihy? Moje potterheadské srdce plesá! A zrovna Bajky patřík těm úplně nejoblíbenějším.

whiolet
21.11.2020 4 z 5

Poslouchala jsem příběh jako audioknihu. Pět pohádek bylo fajn, bylo to opět kouzelné setkání se světem kolem Harryho Pottera, ale vůbec mě nebavily poznámky pod čarou, chcete-li poznámky Albuse Brumbála. To bylo nudné a zbytečně to ubíralo na atmosféře, lepší by bylo víc pohádek než tohle. Škoda.

domihruzkova
17.11.2020 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Akorát to vypadá, že člověk, který dělal překlad, sérii o HP nikdy nečetl, ze zvěromága je najednou animág.. Jako vážně?

Luigi1
16.11.2020 5 z 5

Tyto příběhy se moc líbily