Báječné dny

Báječné dny https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334837/bmid_bajecne-dny-4oF-334837.jpg 4 220 86

Student medicíny unese dívku svých snů a vydá se s ní na neobvyklou odyseu napříč Brazílií. Teo Avelar je samotář. Žije se svou paraplegickou matkou a svým psem v Riu de Janeiru, nemá mnoho přátel, většinou rozmlouvá jen s mrtvolami ve fakultní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která sní o tom, že bude psát filmové scénáře. Jeden má zrovna rozpracovaný: „Báječné dny“ o třech kamarádkách, které vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo začne Clarice stalkovat, až ji jednoho dne unese odhodlán podniknout s ní cestu podle jejího scénáře. Temný, napětím překypující psychologický thriller o projížďce na sedadle spolujezdce, z níž vám bude běhat mráz po zádech.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Dias Perfeitos , 2014

Blaufik
22.05.2017 3 z 5

Jedná se o čtivý příběh, který se ovšem na úplnou TOPku asi nevyšvihne. Za sebe můžu říct, že nenadchne, ale ani neurazí. Jedná se o průměrný thriller, ideální na poklidné odpoledne nebo dovolenou.

Martia
19.05.2017 3 z 5

STEJNĚ NAPÍNAVÉ JAKO FILMY ALFREDA HITCHCOCKA A HORORY STEPHENA KINGA

Tahle kouzelná věta byla rozhodující, abych si knihu přečetla.
Zvláštní co dokáže reklama. Kniha jako celek není špatná, ale v některých pasážích to bylo hrozně krutý. Nic horšího jsem nečetla a to snesu hodně. Chápu zdejší komentáře, že se nedalo dočíst atd. taky jsem měla kolikrát chuť knihu zaklapnout a přestat číst. Teo nebyl člověk, ale zrůda.
Asi si dám od takových knih na čas pokoj. Jinak ten konec, to jako vážně?
Ten autor zabil..

Hella
19.05.2017 3 z 5

Jéé, to bylo ujetý - neskutečnej psychouš. Ne že by se to špatně četlo, ale špatně se to četlo :-) . Autor určitě talent má, ale takovýhle postavy jsou fakt .... mazec :-) !

Corly
09.05.2017 1 z 5

Zvládla jsem 100 stránek, ale dál už to nejde...ne, ne, ne! Co to je proboha za člověka, ten Teo? Tohle vážně nemusím...jedna hvězdička za to, že je to psáno lehce a poměrně čtivě, ale takové úchylárny nečtu...

pobijecmuch
04.05.2017 1 z 5

Tak tato celá kniha byla pěkná úchylárna. Jestli toto je v Brazílii thriller roku, tak hodně lituji tamní čtenáře. Ať žije Gertruda! Čtenářkám Harlekýnek rozhodně nedoporučuji číst. :-)

Lotka
02.05.2017 3 z 5

Je málo knih, ve kterých je hlavní hrdina vykreslen tak, že ho nesnáším. (Např. Ignácius ze Spolčení hlupců). Tady se to autorovi také podařilo, což oceňuji! Jinak kniha průměr, ke Kingovi to má opravdu daleko.

Ankavi
25.04.2017 4 z 5

Tak tohle bylo psycho na druhou. Hodně dlouho jsem nečetla takhle zvrácený příběh. Nejprve se dějová linie začne odvíjet jistým způsobem. Už to by stačilo. Přesto čekáte, že se něco dalšího stane - a když to přijde, jste nadále v napětí, co bude dál. Ale ten závěr - nemá obdoby. Ke knize se nevrátím, tím jsem si vcelku jista. Ale je specifická, proto nelituji, že jsem si ji přečetla.

Ewik
24.04.2017 2 z 5

Tak za mě je toto opravdu zklamání. Opět se potvrdilo rčení, že knihu nemáme soudit podle obalu, který mě v tomto případě spolu s anotací maximálně nalákal, ale výsledek byl hodně slabý. Celá kniha postrádala náboj a hlavně smysluplnou zápletku, které by se dalo alespoň trošku věřit. Horko těžko jsem se knihou prokousávala.

Celkem zajímavé bylo vykreslení Tea, jako násilnického, chladnokrevného, láskou posedlého, narušeného jedince, neschopného přijmout skutečnost, se zálibou v patologii. Děsivá kombinace.

Tomu celému autor nasadil korunu v podobě závěru tak překombinovaného a nesmyslného až hrůza. To bylo vážně trapné.

Puntíkatýhrnek
23.04.2017 2 z 5

Naivní příběh, který je i velmi naivně napsaný...ze začátku jsem doufala, že podobnost s Ty Caroliny Kepnes bude zárukou svěžího a akčního čtení...kdepak..v podstatě se v tom těžko uvěřitelném příběhu, bez ohledu, že bych chtěla podceňovat firmu Samsonite, vůbec nic neděje a závěr je jen vrcholem celého nesmyslu...Za mě dvě hvězdičky za smysl autora pro detail a jinak si myslím, že na podobné psychopatické téma byly napsané i výrazně zajímavější knihy.

Illaa
17.04.2017 4 z 5

Hodně zvláštní a povedená kniha. Téměř celou knihu jsem byla v úžasu. Thriller z ne tak obvyklého pohledu. Vše je vyprávěno ze strany hlavního (záporného) hrdiny. Příběh o tom, co se stane, když někdo touží po štěstí a po lásce a rozhodne se vše naplnit hodně zvrhlým způsobem. Pár scén bylo hodně morbidních, takže nic pro slabší povahy.

Adeline44
17.04.2017 5 z 5

Napínavé. Moc se mi kniha líbila. Ke konci jsem vůbec nevěděla jak by to mělo dopadnout. Jako, že vůbec. Ale s tím koncem jsem spokojená nebyla. Ne, že by byl špatný, jen mě přišel nesprávný.

achilles
14.04.2017 2 z 5

Tak to je vcelku laciný příběh. A natahovat ho ještě primitivním scénářem rádobyspisovatelky hlavní protagonistky, je myslím zbytečné. Jako film by se to ale asi chytlo, i když podobných témat je hodně.
à propos King ani Hitchcock to fakt nejsou...

kocourjulie
13.04.2017 odpad!

No ... srovnávat tuto knihu s Hitchcockem nebo Kingem, to je dost úlet. Takové nemastné, neslané, nedodělané cosi. Tuhle knihu určitě podruhé neotevřu.

motolka
13.04.2017 5 z 5

Dokonalý thriller. Občas bylo předvídatelné co se stane.
Absolutně libový psychouš. Knížka mě udržela v napětí od začátku do konce. Knížka by klidně mohla mít pokračování. Zajímalo by mě, jak bude všechno pokračovat dál. :o)

Moc mě mrzí, že u nás nevyšla předchozí knížka "Sebevraždy" od tohoto autora. Když v knížce na konci na ní upozorňují, je dost hloupé, že knížka není k sehnání :o(
Ale je to poměrně často, že dobré knížky se k nám nedostanou, ale kdejaký brak vždycky a ještě z něj kdosi udělá "bestseller" :o(

Nixa
12.04.2017 4 z 5

Na začátku knihy jsem byla nadšená, protože jsem nikdy nic podobného nečetla. Bohužel musím říct, že konec knihy mě zklamal. Tak trochu jsem čekala, že to skončí jinak. I tak ale super!

rybizka
10.04.2017 3 z 5

Mráz po zádech mi tedy neběhal,ale když to vezmu kolem a kolem,nebylo to špatný. Nemůžu knize upřít čtivost a nápaditost,ale tolik štěstí co měl psychopatický Teo je těžce uvěřitelné. Vtipné mi přišla poznámka spisovatele na konci knihy. Ta představa,že autor sám osobně zkouší velikost cestovního kufru :) "Jako byste napůl překládali cestovní zubní kartáček"

alcerka
07.04.2017 5 z 5

Nemohla jsem přestat, nemohla jsem se od ní odtrhnout, byla to prostě síla! Představa, že se kolem můžou potulovat existence jako je Teo, ta mi chvíli nedá spát. Konec mě ale trošku zamrzel, připadal mi odbytý.

V28
05.04.2017 4 z 5

Opisovala Caroline Kepnes nebo Raphael Montes? Každopádně další superpsychopat na scéně a komu se líbil Joe Goldberg, ten bude s příběhem, sice méně čtivým a svižným než u Kepnes, spokojený.

Hvězdinka
04.04.2017 2 z 5

Smisene pocity .... Takova "love story" s psychopatem ... A ten konec? Ne, toto ne!

Vladísek
02.04.2017 3 z 5

Psychopat non plus ultra, kterého byste tedy rozhodně potkat nechtěli... Doporučuji!