Báječné dny

Báječné dny https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334837/bmid_bajecne-dny-4oF-334837.jpg 4 220 86

Student medicíny unese dívku svých snů a vydá se s ní na neobvyklou odyseu napříč Brazílií. Teo Avelar je samotář. Žije se svou paraplegickou matkou a svým psem v Riu de Janeiru, nemá mnoho přátel, většinou rozmlouvá jen s mrtvolami ve fakultní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která sní o tom, že bude psát filmové scénáře. Jeden má zrovna rozpracovaný: „Báječné dny“ o třech kamarádkách, které vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo začne Clarice stalkovat, až ji jednoho dne unese odhodlán podniknout s ní cestu podle jejího scénáře. Temný, napětím překypující psychologický thriller o projížďce na sedadle spolujezdce, z níž vám bude běhat mráz po zádech.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Dias Perfeitos , 2014

Izu
11.09.2017 4 z 5

Tenhle psychopat po brazilsku se mi zamlouvá. To si takhle zajdete na párty a máte jako bonus v zádech pěkně vyšinutého a zbožňujícího studenta medicíny se kterým prožijete příběh jako v Modré laguně ...Téměř. U dvou scén toho náležitě využil, a nebude vám z toho dobře. Nicméně autor pár nelogických věcí udělal, detektiv mi připadal hloupější než Clouseau, zranění Clare atd.I přesto dávám čtyři hvězdy.

Babarunka
01.09.2017 4 z 5

Až na některé opravdu nechutné pasáže celkem milé překvapení :-) jen ten konec se úplně nepovedl

putpuda
10.08.2017 4 z 5

Divně úchylná kniha...... tedy spíše obě hlavní postavy ;). Vůbec to nebylo špatné, až na některé pasáže, u kterých nedoporučuji požívat potravu!
Dobře se mi to četlo, zajímavý příběh i myšlenkové pochody psychouše Tea.
Dnes budu mít asi divoké sny :o

vineka
02.08.2017 5 z 5

Jen pro silné žaludky.
Šílená představa, že by psychopat vystudoval psychiatrii, aniž by ho za ty roky studia neodhalili či nepodorobili psychotestům. Na druhou stranu, přiznat si, že jsem psycho a snažit se sám sobě porozumět tím, že vystuduji obor, ve kterém bych se měl ústavně léčit, to už je jiná.
Taktéž by se zajisté přišlo na to, jakým způsobem byly přerušeny obratle.

čef
29.07.2017 5 z 5

Odhaduji, že si s tímto autorem užijeme ještě hodně zábavy. Horror sice není zrovna pro mne to nejzajímavější, ale musím uznat, že tento je opravdu originální a snadno ve mně dokázal vyvolat hnus a odpor k jednání a myšlení pachatele, tak jak to má asi být. Skoro jsem místy nechtěl v četbě pokračovat, ale kvalita nakonec zvítězila. Ze závěru nejsem vůbec nadšený, ale asi to tak v tomto světě někdy dopadá.

Arsi
18.07.2017 3 z 5

Trochu pomalejší rozjezd. Kniha je napínavá, čtivá, ale ten konec ... prostě divný. Přišlo mě to takový "nedodělaný".

Mathiola8
17.07.2017 1 z 5

Toto mě vůbec nenadchlo. Divně psané, zdlouhavé. Konec fakt divný. Už nikdy více.

anája
04.07.2017

Právě jsem přečetla,ten konec byl překvapivý.Nevím jestli jsem správně pochopila,že to jméno pro holčičku Gertruda ,znamenalo,že se Clarice paměť vrátila,nebo by ji neztratila?

inuska6280
29.06.2017 3 z 5

Opravdu psycho kniha :D jakoze tyhle zanry ja moc nectu, ale tahle je vazne dobra :)

povi
23.06.2017 4 z 5

Zacatek mi prisel lehce pritazeny za vlasy,ale dej se rozjel,bylo to napinave a konec byl smutny...chudak holka vlastne ani nevi,koho si vzala....

Ditules
19.06.2017 4 z 5

,,Dexter" si našel tu pravou. :) Chytlo mě to hned a ten konec :D Gertruda je nejlepší!

TessaJean
11.06.2017 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba! Po dlouhé době jsem zas četla něco, co mě chytlo od začátku až do konce a nemohla jsem přestat obracet stránky. Napínavé, strhující, psyho.. zkrátka vše co by měl správný thriller mít. :) jsem moc spokojená a kniha se tímto řadí k mým nejoblíbenějším. Akorát konec mě trošku zaskočil a představovala bych si ho trochu jinak. Nicméně, doporučuji všem milovníkům zvrácených příběhů :)

jarka6714
06.06.2017

tak jsem dočetla, ten konec byl fakt divný. Takový useknutý, nedotažený . Jako by už se autorovi nechtělo pokračovat. Četlo se to dobře, ale rozhodně nic výjimečného. Pro mně průměr.

Gret21
04.06.2017 3 z 5

3,5 *
Zaujímavá kniha s dobrým dejom, ktorá sa rýchlo čítala, ale ten koniec bol naozaj odfláknutý. Na to ako dobre a pomerne nečakane to autor zakončil to mohol viacej prepracovať.

goldiex
02.06.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale já prostě tyhle psychopatické stalkery miluju. Jen v knihách, samozřejmě. Stejně jako Joe v románu Ty od Caroline Kepnes, i Teo je natolik posedlý dívkou, že kvůli ní a pro ni - a samozřejmě pro sebe - udělá prakticky cokoliv a jde doslova přes mrtvoly. Zvláštní závěr, který jsem nečekala, ale proč ne? Ten jeden den s touhle knihou byl báječný!

ThePeace135
31.05.2017 5 z 5

PRO NĚKOHO MŮŽE KOMENTÁŘ OBSAHOVAT SPOILER!!
Místy nervy drásající pohádka pro dospělé o tom, kterak jeden psychopat ke štěstí přišel... Z jednoho nevinného setkání, kdy ona s ním jen nezávazně flirtovala si ale on odnesl posedlost a touhu získat jí a žít s ní celý život. Aby Teo - na první pohled obyčejný kluk, ve skutečnosti však podivínský student medicíny, jehož nejlepší přítelkyní je mrtvola ženy, sloužící k výuce na hodinách patologie, a jíž Teo důvěrně pojmenoval Gertruda - získal přízeň Clarice - výstřední, bohémské studentky umění - je ochotný udělat pro to naprosto cokoliv. Clarice se stává jeho drogou. Lstí z ní vymámí telefonní číslo, adresu bydliště i školy. Když ho ale Clarice konfrontuje a dá mu jasně najevo, že o něho nemá zájem, v Teovi se probouzí dosud nepoznané násilnické sklony. Clarice omámí, nacpe do obřího růžového kufru a vydává se s ní na road trip podle filmového scénáře, který ona sama zrovna píše. Cíl je jednoduchý... přesvědčit Clarice, že ji bezmezně miluje, že ona miluje jeho a že spolu můžou být šťastní až do smrti... o to paradoxnější je konec knihy.
Kniha mě zaujala už podle anotace, nicméně větu "STEJNĚ NAPÍNAVÉ JAKO FILMY ALFREDA HITCHCOCKA A HORORY STEPHENA KINGA" jsem nebrala raději vůbec v potaz, jelikož mi bylo jasné, že slouží ke zvýšení prodeje, a rozhodně nepojednává o kvalitě knihy. I přesto byla kniha čtivá, velmi dobře napsaná a že si člověk místy říkal "je vůbec možné, aby někdo byl takový magor" bylo jen vedlejší. 4 * za zajímavý nápad, perfektní vykreslení postavy, kterou jsem nesnášela od začátku až do konce a 5tá * za konec knihy. Protože tomu se opravdu říká "happy end"!!

sllezina
28.05.2017

Dnes jsem dočetla a někikrát jsem se musela přemlouvat abych to dočetla.kniha mě teda nenatchla.Pořád mi tam něco chybělo.Konec knihy hroznej.Vím určitě .že ji znova číst nebudu.

Kamil2
27.05.2017 odpad!

Miloval ji natolik, že se nezdráhal ženu svých snů unést, věznit a mučit. Nenáviděla ho natolik, že se nezdráhala využít příležitosti ho uvěznit a mučit...a nakonec spolu šťastně a spokojeně žili až do smrti....

rodak
25.05.2017 4 z 5

Milostný příběh to tedy byl se vším všudy .Připomínalo mi to knihu TY od Caroline Kepnes. Hlavní postava ,stejný magor.Ale dobře se to četlo.

FillaSFC
25.05.2017 4 z 5

Vyšinutý blázen Teo, který jasně demonstruje, že když se chce, jde úplně všechno... Přečteno za jeden den. Kniha je velmi čtivá a má spád. Ze startu náběh na pět hvězd, poté jsem se už nemohl zbavit dojmu, že z toho šlo "vytřískat" i více. Když jsem si knihu pořizoval, měla zde výborná hodnocení. Než jsem se propracoval ke čtení, tak už zde byla v komentářích spíše kritizována. Mi se i přes svůj chmurný nádech líbila, bylo to takové nahoru, dolů.
SPOILER: Pořád jsem čekal, že toho magora někdo klepne přes prsty, že mu to bude spočítáno, ale nakonec nic. Osobně bych pak uvítal, kdyby kniha skončila tou předposlední kapitolou a položenou otázkou...