Báječné dny

Báječné dny https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334837/bmid_bajecne-dny-4oF-334837.jpg 4 220 86

Student medicíny unese dívku svých snů a vydá se s ní na neobvyklou odyseu napříč Brazílií. Teo Avelar je samotář. Žije se svou paraplegickou matkou a svým psem v Riu de Janeiru, nemá mnoho přátel, většinou rozmlouvá jen s mrtvolami ve fakultní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která sní o tom, že bude psát filmové scénáře. Jeden má zrovna rozpracovaný: „Báječné dny“ o třech kamarádkách, které vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo začne Clarice stalkovat, až ji jednoho dne unese odhodlán podniknout s ní cestu podle jejího scénáře. Temný, napětím překypující psychologický thriller o projížďce na sedadle spolujezdce, z níž vám bude běhat mráz po zádech.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Dias Perfeitos , 2014

micha-ella
24.03.2019 5 z 5

Páni! O této knížce se možná nedá říct, že je to hodnotné literární dílo, ale já se od ní nemohla odtrhnout. Napínavé, hrozné, hororové! Ano, takhle popisuje psychologie úchylné psychopaty s autistickými rysy, takhle oni sobecky uvažují a jednají, takhle sebestředně vnímají sami sebe. Jen by jim to asi ve skutečnosti takto neprocházelo.

Chesterton
20.02.2019 1 z 5

Slibný začátek pro mne přešel v prázdnotu. Bohužel.
Ztráta času.

Danago
26.01.2019 3 z 5

Student medicíny Teo je samotář. Jednoho dne potká dívku svých snů Clarice.
Clarice je ambiciózní dívka, která momentálně píše scénář : Báječné dny, o třech dívkách , které se vydají na cestu Brazílií.
Teo začne Clarice sledovat , až ji jednoho dne unese a podnikne s ní cestu podle jejího scénáře.

Obě hlavní postavy byly hodně divné. Jejich jednání je dost zvláštní a nepochopitelné. Kniha je hodně zvláštní. Musím přiznat , že místy mě nebavila. Ale konec mě dost překvapil. Řekla bych, že to možná i zachránil. Nelituji , že jsem si ji přečetla.

Devil-Ivet
19.12.2018 3 z 5

S touhle knihou to je jako na houpačce. Jednou příběh hltáte, následně pro stagnaci odložíte a stále dokola. Začátek byl zajímavý, nečekaný a překvapivý. Okamžitě jsem věděla, že hlavní hrdina to nemá v hlavě v pořádku a že toto nebude kniha pro slabší povahy. Nakonec to bylo vcelku průměrné, protože to bylo zaplácnuto spousty zbytečných situací a některé mi přišly přitažené za vlasy. Až moc neobvyklé zvraty a těm jsem prostě nevěřila. Závěr byl opět překvapivý a je škoda, že tu není napsána Teova reakce.

Měňavka
30.10.2018 odpad!

Není pro mě :(

L.Helena
07.10.2018 4 z 5

Jako první jsem od RM četla Tajnou večeři a vzhledem k tomu, že mě naprosto uchvátila, pátrala jsem po další jeho knize. Byla jsem tudíž již připravená na něco šíleného až morbidního. Pokud bych Báječné dny četla jako první, asi bych byla víc šokovaná. Doporučuji tedy číst jeho knihy v pořadí, v jakém je napsal, protože kvalita (nebo spíš míra šílenosti) se stupňuje. Škoda, že v češtině nevyšly i další jeho knihy. Doufám, že jen prozatím.
Jinak k této knize - dobré čtení, místy trochu zdlouhavé povídání o psychopatovi, kterému kupodivu procházejí všechny jeho zvrácené kousky. Konec knihy - řekla bych, že autor sám nevěděl jak to ukončit, tak z toho vybruslil tímto způsobem.

JankaV80
29.09.2018 2 z 5

Pro mě osobně velké zklamání, čekala jsem toho daleko víc. Přirovnání k filmům Alfreda Hitchcocka a hororům StephenaKinga mi připadne dost přitažené za vlasy. Do knihy se mi neporařilo začíst (nevtáhla mě to děje), od 1/3 jsem pak už stránky jen otáčela a četla si pouze dialogy, na konci jsem přečetla posledních 10 stránek celých.

Může obsahovat SPOILERY
Tak nevím, KDO z těch dvou byl větší magor - Teo, který unese dívku (Clarice), kterou je posedlý a je přesvědčený, že když ji dá dostatek času a ukáže se jí v nejlepším možném světle, zamiluje se do něj NEBO nevyrovnaná Clarice, která když má možnost, "vrací" Teovi to, jak se k ní choval, respektivě je ještě horší. Jak pak vyplyne z příběhu samotného, Clarice chodila nějákou dobu k psychologovi a tak úplně normální (jak ji vidí Teo) není, svědčí o tom její výkyvy nálad.
Na jednu knihu je tam až příliš zvratů - Teo unese Clarice; Teo zabíjí bývalého přítele Clarice - Brena; Clarice se podaří získat Teovu důvěru, napadnout ho a udělat z něj vězně; Clarice se pokusí spáchat sebevraždu skokem do moře; Teo zachraňuje Clarice, ale v zápetí se rozhodne, že jejího skoku využije a schválně ji poraní páteř (divné, že ho nikdo nepodezřívá, když je studentem lékařské fakulty) a konečně autonehoda obou hlavních hrdinů s tím, že Clarice se probouzí se ztrátou krátkodobé paměti, což hraje do "karet" opět Teovi - a všechno to Teovi projde? To jako opravdu?
Každopádně poslední tři věty knihy jsou super. Mám z toho trochu pocit, že si autor nechal otevřená zadní vrátka pro napsání druhého dílu, kdy by si Clarice přece jenom mohla na některé věci vzpomenout a Teovi život znepříjemnit (nic jiného vych mu ani nepřála).

Geatas
27.09.2018 4 z 5

Šokující a bizarní. A stejně tak i osvěžující a zábavné.
Joo....zní to divně a přesně taková je i kniha.

Jane100
24.09.2018 1 z 5

Uf, tak to byl těžký kalibr. Přestava, jak někdo na zemi řeže tělo a vedle na posteli někdo spí (samozřejmě ho nic nevzbudí, ani zvuk pily) je na mě opravdu moc.

Katys96
03.09.2018 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné

Allla9
23.07.2018 5 z 5

Báječné dny ... no, jak pro koho!!! Mrazivý román plný zvratů. Po přečtení jsem si autora přidala do oblíbených a hned jsem zjišťovala, co napsal dalšího. Doporučuji k přečtení - já byla v neustálém napětí.

yvett239
22.07.2018 4 z 5

Moje hodnocení obsahuje SPOILER.
Při popisech Teova běsnění po vraždě se mi dělalo docela špatně, ale ok, to patří k thrilleru. Ale že mu vážně všechno prochází a projde, to mi nejde na rozum a jsem z toho vcelku rozhořčená...protože některé jeho činy byly už přespříliš, a to ani nemluvím o té vraždě, ale to, co udělal Clarice, aby si ji k obě přivázal...to mi už vážně vadilo. Jen kvůli tomu strhávám na tři hvězdičky.
Jinak styl psaní autora se mi moc líbí a baví mě, závěr se povedl a Claricina poslední věta mě pobavila až k smíchu. Podle mě trochu víc přepálené, mohlo to být hezčí bez zbytečné brutality a jednoho šíleného rozhodnutí hlavního hrdiny.

EDIT: Hodnocení po čase zvýšeno, protože na knížku stále vzpomínám, což zdůvodňuji tím, že se mi prostě líbila...i když stále trvám na tom, že je hrůza, že mu vše prošlo.

SovaKlara
25.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha stejně jako autorova novinka doporučuji

hvězdo.kupa
28.02.2018 4 z 5

Ale tak bylo to trošku psycho, nu co už. Taky moc nefandím ději, ve kterém se pořád běhá se džbánem pro vodu a to ucho se ne a ne utrhnout. A jemu to prostě pořád prochází a mně to zároveň dochází, že tady se někdo očividně snažil natáhnout zápletku, až to bolí. Ale v tomto případě mi to nijak zásadně nevadilo, ve mně pořád převládalo nadšení té původní myšlenky - jak nacpat holku do kufru. A on ji tam cpal často a mně se to prostě líbilo :D

tonysojka
28.02.2018 4 z 5

Já si myslím,že autor v zájmu prosazení svého díla v případě konce šel za hranici uvěřitelnosti,čímž nakrkl určitě hodně čtenářů,ale život prostě někdy takový je,pro mne to byla celkem zábavná jednohubka.

hystericwidow
28.02.2018 2 z 5

V autorovi sice třímá potenciál, ale aby se přiblížil onomu "Kingovi a Hitchcockovi", jak senzačně hlásá obálka knihy, je před ním ještě spousta práce. Hlavně bych mákla na uvěřitelnosti děje. Třeba - ženská hrdinka má tolik příležitostí utéct, a pose*e to dokonce i při té poslední, protože se chce jakože mstít nebo co? Tak určitě. Pokud se už autor podobných "plot twistů" nemůže vyvarovat, měl by před čtenářem více rozebrat hrdinovu osobnost, aby se tomu dalo věřit. Konec byl už vyloženě špatný vtip. Netvrdím, že dobro musí vždy vítězit na zlem, ale tohle spisovatel nezvládl. Fail na desátou.

rode
13.01.2018 3 z 5

Jsem hodně na vážkách, protože moc nevím jak hodnotit. Kniha je na jednu stranu čtivá, ale něco tomu chybělo a určité části byly dost nadnesené. Kdyby to šlo, dám dvě a půl hvězdičky, pravděpodobně záleží na náladě čtenáře.

lenkaBajza
25.12.2017 2 z 5

Opakuju již zmíněné... slibný začátek, i když "úchylný" děj od začátku do konce... a ten americký happyend aneb žili spolu šťastně až do smrti byl už važně moc.

kikiodvi
02.11.2017 2 z 5

Začátek slibný, potom už to šlo od desíti k pěti. Můžu říct, že mě rozčilovalo, jak Teovi spousta věcí procházela. Celkově děj byl přitažený za vlasy a dost překombinovaný. Ale jestli mělo být účelem knihy po dočtení nesnášet hlavní postavu, tak byl tento účel splněn na 100%.

plachosrst
17.10.2017 2 z 5

Tohle bylo hodně divný.. hlavní postava byla divně úchylná, příběh byl divný a úchylný a celé to mělo nesympatickou atmosféru.