Báječná léta pod psa

Koupit

Nové vydání mimořádně úspěšné knihy, vycházející u příležitosti její filmové adaptace. Román získal Cenu Jiřího Ortena, byl přeložen do několika světových jazyků a dočkal se též divadelní dramatizace (brněnské divadlo Husa na provázku).

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86415/bajecna-leta-pod-psa-3Uj-86415.jpg 42295
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

Kniha Báječná léta pod psa

Mitculka

Mně se to hrozně líbilo. Mám ráda tohle podání vážného tématu humornou formou. Ačkoli mě ze začátku dost štval Kvido i jeho máma, postupně jsem ke všem postavám přilnula.

Katulik86

Cemu jsem se pred maturitou neustale rezala, mi neni jasne... V ramci ctenarske vyzvy precteno znovu po x letech, ale celkem zklamani... ????

Michalka98

Skvělá kniha, která mě opravdu překvapila. Moc jsem se bavila a zároveň jsem cítila úzkost. Doporučuji.

godycz

Michal Viewegh umi.

triatlet

Michal Viewegh na vrcholu své tvorby. Právem za Báječná léta pod psa získal Ortenovu cenu.
Je náhoda, že se Michal Viewegh narodil 31. března, kdy má svátek Kvido?
Autobiografických prvků je v knize víc.
Název je naplněný 100% - nejen zachycením normalizační každodennosti, ale i motivem strachu ze psů.
Autor dokáže pobavit nejen vypointovanou historkou, ale i jazykově (Něha, Pako).
V příběhu je celá řada vtipných scének : Čekání na Godota, pátrání po andulkách, Kvidovo čtení pod peřinou...

Lisa_Flames
30. březnaodpad!

Knihu jsen začala číst kvůli maturitě, po pár stránkách jsem ji ale odložila, nedalo se to číst. Už jen ten začátek je nesmyslný, arogantní, neuvěřitelně hloupý,... za mě jednoznačně jedna z nejhorších čtenářských zkušeností.

medovinka

Skvělá kniha!

WeryNika

Knižní podání je přibližně stejně povedené jako to filmové.