Báje českého Pošumaví

Báje českého Pošumaví https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103534/bmid_baje-ceskeho-posumavi-HtA-103534.png 5 11 2

Báje, legendy a pohádková vyprávění vztahující se k historickým objektům a lokalitám v Pošumaví.

mot33
04.07.2018 5 z 5

Super povídky z okolí Šumavy o pokladech či čertech a jiné strašidelné chásce.

Hezy
14.11.2016 5 z 5

Knihy tohoto sběratele šumavských pověstí jsou velice čtivé. Adolf Daněk podává čtenáři jednotlivé pověsti, které nasbíral a ve knížce je oděl ve velice příjemné, vypravěčské roucho, které však do pověstí nikterak nezasahuje, jelikož před podáním oněch pověstí autor krásně popisuje a vypráví jednotlivé situace, při nichž si lidé ony pověsti vyprávěli či mohli vyprávět. Rovněž tyto situace, při nichž si lidé ve knize pověsti vypráví, spojuje s jeho sebranými pověstmi. Knihy tohoto autora jsou již krásné z onoho prostého důvodu, že autor nám pověsti ve svých knihách předává v našem jazyce mateřském, v jehož prostotě a lidovosti mu byly ony pověsti jistě vyprávěny. A rozhodně nesmím též zapomenouti na nádherné ilustrace Viléma Wünsche, zdobící výtisk Báje ze Šumavy, vydaný v roce 1930 a též na krásné ilustrace Jaroslava Jareše, zdobící výtisk Báje českého Pošumaví, vydaný roku 1948.

pověsti

Část díla