Až tady nebudu

Až tady nebudu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391791/bmid_az-tady-nebudu-hj8-391791.jpg 4 272 93

ZBÝVÁ VÁM 18 MĚSÍCŮ ŽIVOTA… Když si jednoho lednového pondělí Jess Mountová prohlíží svůj Facebook, zjišťuje, že se čas na jejím účtu přehoupl o 18 měsíců dopředu. Přímo do dne, kdy zemřela. Znepokojivé příspěvky se na jejím timeline nepřestávají objevovat a ona přes ně postupně odhaluje svou budoucnost. Narazí například i na svého nádherného syna, kterého ještě ani nepočala. Stojí tak před důležitým rozhodnutím. Pokud bude chtít změnit svou budoucnost, aby si zachránila vlastní život, její malý chlapeček, do kterého se zamilovala, nikdy nemusí existovat. Co kdybyste se taky mohli podívat do budoucnosti a měli tak možnost změnit svůj osud? Na první pohled klasický psychologický román skrývá důležité poselství.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Bookmedia

After I've gone

a.k
28.01.2019 5 z 5

Dvaadvacetiletá Jess ví, že zemře. Prozradil jí to její facebookový účet, ve kterém se posunul čas o půldruhého roku do okamžiku, kdy přátelé sdílejí své truchlící příspěvky ze dne její smrti. Začíná závod s časem a nelehký úkol, jak může (a vlastně zda-li vůbec chce) svou budoucnost změnit.
Zápletka příběhu je výborně vymyšlená, gradující a skrývá nejedno překvapení. Knížka se moc dobře čte a moc mě bavila. Doporučuji.

Peršanka
27.01.2019 1 z 5

nedočteno, nudné

Lindulinek
14.01.2019 5 z 5

Skvěle napsaný příběh a skutečně mě v některých pasážích mrazilo. Jaké by asi bylo nahlédnout do budoucnosti :-)?

mirka71
11.01.2019 5 z 5

Po delší době knížka, která mě fakt bavila. Nejsem zrovna příznivcem sociálních sítí, ale tohle mělo něco do sebe....
Už jen ta představa možnosti změnit svůj osud, když člověk ví, nebo si spíš vydedukuje, co přijde.....Jasně, je to nereálné, ale příběh mě moc bavil..
I když zhruba od půlky tušíte jak to je a jak to dopadne, vůbec se nenudíte. Výborný nápad, svižné, a ve finále dobrý konec...za mě plný počet hvězd, mohu jen doporučit.

rodak
11.01.2019 5 z 5

Moc mě to bavilo.Originálně zpracovaný thriller v záplavě rádoby bestselerů s nálepkou.

Jane417
09.01.2019 3 z 5

"Až tady nebudu"... do jakého žánru tuto knížku zařadit? Thriller, mysteriózní thriller, psychologické drama, humoristický román nebo román pro ženy? Myslím, že se dá říct, že od každého trochu! Příběh o mladé dívce Jess, která se přes FB profil dočítá o své budoucnosti a hlavně o své smrti, která má přijít za 18 měsíců, je v první polovině opravdu lehce mysteriózní a hodně mě bavil. S přibývajícími stránkami děj ale sklouzává k tématu, které bývá v knihách často řešeno, zpracováváno a na mysteriózní thriller jako když autorka zapomněla. S tímto tématem znám ale mnohem lepší příběhy. Kniha je čtivá, ale nebylo to ono... Přesně nedokážu definovat, co mi nesedlo. Možná i zbytečný "humor", který měl možná zlehčit vážnost všech těžkých témat, která se v knize řeší, ale za mě tam být nemusel. Každopádně na své si přijdou fanoušci Harryho Pottera a Pretty Woman! Jak shrnout celé hodnocení... Linda Green originálně zpracovala neoriginální téma a na nějaké tajemno zapomeňte!

evonra
26.12.2018 4 z 5

Zajímavě vymyšlený příběh. Je fascinující, skoro až mrazivé sledovat Jess, která "vidí" svůj osud dopředu, její pokusy probíhající události zvrátit ...
Další povedený psychologický román této autorky.

Danago
16.12.2018 5 z 5

Originálně a velmi zajímavě zpracované časté téma, které se zde skrývá za trochou mysteriózna. Splní se vše, co Jess ukážou zprávy a příspěvky na FB? Je možné svou budoucnost změnit. Je to varování? Je to osud? Příběh je velice čtivý a napínavý. Je to zajímavé čtení.

Hvězdinka
07.12.2018 4 z 5

Caste tema knih, presto zajimave zpracovano. Ocenuji ctivost a originalitu.

kneslova
07.12.2018 5 z 5

Zajímavý nápad a dobře napsaný příběh. Ta kniha mě bavila, hlavně zpočátku. Dobře vykreslené všechny postavy, prima kniha

bookcase
24.11.2018 5 z 5

Výborné, trochu mysteriózní, dotýkající se závažných témat. Nemohla jsem se odtrhnout.

85098211
24.11.2018 5 z 5

Kniha mne velice příjemně překvapila, i když se docela pomalu rozjíždí. Potom už ale není úniku, děj nabere na obrátkách a napětí stoupá s každou další otočenou stránkou. Mně se tento příběh líbil ještě víc než autorčina prvotina, proto hodnotím plným počtem a budu se těšit na její další knihu :-).

evasamankova
18.11.2018 5 z 5

Čtivé psychologické drama s mysteriózním prvkem. Povedené stejně jako předchozí autorčina kniha.