Až tady nebudu

Až tady nebudu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391791/bmid_az-tady-nebudu-hj8-391791.jpg 4 272 93

ZBÝVÁ VÁM 18 MĚSÍCŮ ŽIVOTA… Když si jednoho lednového pondělí Jess Mountová prohlíží svůj Facebook, zjišťuje, že se čas na jejím účtu přehoupl o 18 měsíců dopředu. Přímo do dne, kdy zemřela. Znepokojivé příspěvky se na jejím timeline nepřestávají objevovat a ona přes ně postupně odhaluje svou budoucnost. Narazí například i na svého nádherného syna, kterého ještě ani nepočala. Stojí tak před důležitým rozhodnutím. Pokud bude chtít změnit svou budoucnost, aby si zachránila vlastní život, její malý chlapeček, do kterého se zamilovala, nikdy nemusí existovat. Co kdybyste se taky mohli podívat do budoucnosti a měli tak možnost změnit svůj osud? Na první pohled klasický psychologický román skrývá důležité poselství.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Bookmedia

After I've gone

Abia
29.08.2019 3 z 5

Skvělý nápad, který se ale nepodařilo úplně využít. Očekávala jsem více a to je asi ten problém. Zdálo se mi to nereálné a melodramatické, postupně jsem knihu zařadila do kolonky "knihy pro ženy" a to není moje oblíbená kolonka.

ZetHolda
26.08.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, vyprávěná v několika rovinách. Četla se velmi dobře. K zamyšlení pro všechny, kdo se s hlavní hrdinkou mohou ztotožnit, ale i pro ty, kdo tvrdí, že jim se tohle stát nemůže. Ta hranice je příliš tenká.

Nikkaa
28.07.2019 4 z 5

Jednoduše napsáno, četla se dobře skoro na jeden zátah, tak trochu scifi o budoucnosti, ale jinak byla skvělá

kiraa
13.07.2019 5 z 5

[audio]
Páni, pocitově se cítím jako bych celá projela mlýnkem na maso. Úplně zpočátku, ale opravdu jen pár “pidimidi” minut jsem si říkala, že jsem investovala do příběhu pro odrostlý puberťáky. Ani náhodou. Mega bonus příběhu je její audio zpracování se třemi předčítači. Naprosto famózní hlas Aleše Procházky, kterej je tedy fakt “oumajgot”. Však jsem si ho hned musela vygůglit, páč mi bylo jasný, že takhle nemůže mluvit jen tak nějakej hotentót. :)
A protože se mi doma už nějakou dobu válí Před pikołou .... , nebudu dlouho otálet. Linda totiž umí a nepotřebuje k tomu ani štosy zlatých bestsellerových etiket.

kristynameri
10.07.2019 4 z 5

Velice originální kniha. Už když jsem četla anotaci, věděla jsem, že ji musím mít. Nezklamala jsem se, ačkoliv pár chyb bych měla. Nejvíc mi vadilo to, že Jess mi vůbec nebyla sympatická a přišla mi neuvěřitelně hloupá. Ale stejně jsem nakonec byla na její straně a přála jsem jí, ať to všechno dobře dopadne. S koncem jsem byla spokojená.

rode
09.07.2019

Originální námět, který samotného čtenáře nutí přemýšlet, jaké by to asi bylo, kdybychom mohli nahlédnout do budoucnosti, která nám ukazuje naši smrt. Co bychom změnili a udělali jinak a jde to vůbec nějak udělat, aby budoucnost, kterou v tomto případě ukázal Jess facebook změnit?
Čtenáři, kteří podobné thrillery čtou, vidí místy typická klišé, což mi ale nevadilo a byla to příjemná oddechovka u které není potřeba moc přemýšlet.

Lka
08.07.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem si vyslechla jako audioknihu. Byl to můj první poslech knihy a můžu říct, že se mi to líbilo. Výhodou je, že u toho si můžu dělat cokoliv. Tak když není moc času na čtení knihy, tak tohle je dobré řešení. Jinak kniha měla zajímavý námět, moc mě to bavilo. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne.

Ivulka432
28.05.2019 4 z 5

Zajímavý psychologický pohled na facebook, domácí násilí, na to, abychom znali svoji budoucnost. Nemůžu říct, že kniha byla nezajímavá, určitě byla napsána čtivě. Člověk otáčel stránku za stránkou a chtěl vědět, jak to dopadne. Myslím ale, že v poslední době je na trhu hodně knih zabývajících se podobnou problematikou, proto pro mě kniha za 3,5*. Znovu bych se k ní nevrátila.

Restang
17.05.2019 3 z 5

Čtivé to bylo, ale spíše psychologické. Chybělo mi více napětí, které se odehrávalo spíše v závěru knihy.

plamínek21
03.05.2019 4 z 5

Moc mě to bavilo a hryzala jsem si nehty přemýšlením jak by to šlo vybalancovat....a nic mě nenapadlo.Takže Jess, do toho !

ElissEm333
12.04.2019 4 z 5

Kniha s nejhloupější hrdinkou v dějinách! Ale jinak celkem dobré počtení, četla se sama.

MMacicekk
30.03.2019 5 z 5

Tento psychologický román s kapkou mysteriózna si rozhodně zaslouží vaši pozornost, a to nejen pro bolestná témata jako jsou ztráta bližního, domácí násilí či hojně oblíbené komunikace přes sociální sítě, která kniha rozebírá, ale také pro vykreslení úžasného a hlavně silného pouta, které spojuje matku a její dítě. Hlavní hrdince budete fandit i přes její mnohdy nešťastná rozhodnutí, která jí spíše uškodí, a možná si nervozitou, jak vše dopadne, budete rvát vlasy.

Lusicat
14.03.2019 3 z 5

Mám velmi ráda thrillery a knížka se opravdu pěkně četla, děj nebyl špatný, námět byl zajímavý. Knížka nám ukazuje, co je člověk schopný udělat pro někoho, koho miluje. V tomhle ohledu knížku velmi chválím, je velice zajímavě pojatá. Ale nelíbí se mi, že už od půlky knížky 100% známe, kdo má hlavní hrdinku zabít apod. informace. Pro mě jako čtenářku tu nebyl žádný zvrat ani moment překvapení. Navíc na to, že autorka komunikovala s odborníky, tak téma domácí násilí, tam není z mého pohledu dobře zpracované. Autorka si s tím mohla víc pohrát. Je možný, že jsem čekala trošku lépe propracovanou psychologii některých postav. Každopádně knížku doporučuji, je to pěkné čtení.

desejka
20.02.2019 5 z 5

Když pominu to, že mě Jess neskutečně štvala a nechápala, proč dělá co dělá, tak byla kniha skvělá od začátku až do konce. Určitě doporučuji!

hruskovalucie93
15.02.2019 5 z 5

Jedna z knih, která Vás dostane. Perfektní téma, perfektní zpracování, neskutečně mě to bavilo :)

manicka63
13.02.2019 4 z 5

Dobře se četla, doporučuji

niki56:>
13.02.2019 4 z 5

Úžasná kniha, ale ta Jess je tak blbá! Nehorázně mě to irituje.

ArwenAragorn
12.02.2019 5 z 5

Vynikající, originálně podaný psychologický thriller. Čtivý, napínavý, s dobře prokreslenými postavami a hodně emotivní. Moc se mi líbil a doporučuji ho.

edisek83
09.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla BOMBA!! Nic lepšího jsem v poslední době nečetla. Byla jsem z toho úplně na nervy, jak to všechno dopadne.

JankaV80
04.02.2019 5 z 5

Příběh dvaadvacetileté dívky, která v podstatě upředností život svého nenarozeného dítěte, do kterého se okamžitě zamiluje, před svým vlastním. A to všechno jenom na základě fotek na facebooku a přestože ví, že krátce po jeho (ano, má se jí narodit kluk) narození má, dle všech dostupných indícií, umřít.

POZOR, může obsahovat SPOILERY:
Chvílema jsem si nebyla jistá, KDO že je v tomto příběhu větším magorem. Jess, která naprosto podlehne kouzlu chlapa o 10 let staršího, rychle se mění dle jeho představ a naprosto propadá zprávám psaným na facebooku, přestože jsou z budoucnosti. A místo, aby to všechno utla v samotném zárodku (kdy se u Leea objevuje první záchvat vzteku), nechává všechno plynout, jen aby se jí narodil syn (to si jako opravdu někdo dobrovolně vybere budoucnost s násilníkem).
Nebo Lee, který je posedlý mít všechno dokonalé, pod kontrolou a když není po jeho, řeší to fackama? A pak je tu Angela, matka Leea, která je taky pěkná psychopatka, co si myslí, že s narozením jejího vnuka se plno rodinných problémů vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku.
Snad opravdu jediný normální člověk je tu Sadie, nejlepší kamarádka Jess. Člověk, který naslouchá a čte mezi řádkama.

Nicméně, kniha má i druhou linii, kterou tu lze sledovat - lásku mezi matkou a dítětem. Co všechno je matka schopná udělat pro svoje dítě? Kam až je schopná zajít a lhát kvůli němu?

I když příběh jako takový originální není (o týraných ženách už toho vyšlo opravdu hodně), tento je zvláštní tím, že Jess svoji budoucnost dopředu zná (skrze facebokový profil), ví co ji čeká a až do poslední chvíle to vypadá, že s ní bojovat nebude a odevzdaně ji přijme.
Knihu doporučuji, je to velmi nenáročné, oddychové čtení.