Až naprší a uschne

Jsou knihy, při jejichž čtení by člověk nevěřil, že může být jinak než hezky slunečno, s nebem do modra. A taková jsou všechna díla P. G. Wodehouse. Jméno tohoto anglického autora je pro milovníky humoristické literatury pojmem. Žil v letech 1881–1975 a napsal přes šedesát románů, tři sta povídek, šestnáct divadelních her a třiadvacet muzikálů. Jeho práce se překládaly po celém světě a dosáhly obliby především díky vynalézavé a osobité slovní komice a nápaditým situačním gagům. Wodehousovou doménou je svět anglických rodových sídel, s poněkud natvrdlými erbovními pány, kteří by byli zcela ztraceni bez svých oddaných lišáckých komorníků. Psal románové cykly se svými nejzdařilejšími postavami nebo okolo svých oblíbených lokalit, jako je řekněme zámek Blandings. I v románu Až naprší a uschne se stává dějištěm nečekaných příhod, v nichž klíčovou roli sehrají miláčkové místních urozených usedlíků – prasata, která mají získat ostruhy na zemědělské výstavě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27841/az-naprsi-a-uschne-27841.jpg 4.375

Zámek Blandings

Pigs Have Wings (1957)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Vyšehrad

bobo7592
16. listopadu

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

slawa.cap
10. listopadu

Poslouchal jsem jako audioknihu. Tak nějak úplně stejné jako Letní bouřka, jenom mladí se vyměnili a krádeže prasat se trochu vygradovaly. Ale bavil jsem se, hodně jsem se bavil. Ono to snad u Wodehouse ani jinak nejde.

ComposeAdela

Nevím, jak je to možné, ale stačil mi vždycky asi tak odstavec a měla jsem pocit, že postavu dobře znám již dlouhou dobu, přestože ze série odehrávající se na zámku Blandings jsem předtím ještě nic nečetla. Což je pozoruhodně příjemný, milý pocit, jako bych byla v tomto prostředí doma.
V neposlední řadě musím vyzdvihnout skvělé ilustrace.

pepa4081

Je to styl humoru, který mám rád. Občas jsem se sice v těch prasatech i slečnách trochu ztrácel, ale vůbec mi to nevadilo.
Velmi uspokojivé.

bruntal

Odlehčené, zábavné, milé.

hambra1
11.02.2017

Mám ráda suchý anglický humor, kdy člověk neví zda je vše míněno vážně, nebo je to jenom vtip :)

Jozefina
15.07.2014

Nerozumím moc anglickému humoru. Moc mě nezaujala.

witko
09.07.2014

Asi jsem čekal víc než mi kniha mohla dát. Nutil jsem se to dočíst.

Merlinit
18.03.2014