Až moc blízko

Až moc blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354613/bmid_az-moc-blizko-LF0-354613.jpg 3 82 38

Lstivé. Zákeřné. Vražedné. Takové jsou tyhle přítelkyně… Mia je úspěšná psychoterapeutka s prosperující praxí, přesto neváhá všeho nechat, když se v telefonu ozve její dlouholetá přítelkyně Lysette a celá zoufalá ji prosí, aby hned přijela. Její kamarádka Sarah totiž spáchala sebevraždu skokem ze střechy parkovacího domu. Zůstal po ní jen mobil s neodeslanou zprávou LITUJI. Mia je odhodlaná zjistit, co se stalo. Jak vysokou cenu za to ale bude muset zaplatit?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Motto

Too Close For Comfort , 2016

š.m.i.k
12.06.2019 2 z 5

naprosto mě to nezaujalo,... Čekala bych aspoň promyšlenější příběh. Poslouchala jsem jako audioknihu a asi jen kvůli tomu to "neletělo do kouta".

PetraBery
30.01.2019 3 z 5

Psychoterapeutka Mia jede psychicky podpořit svou nejlepší přítelkyni Lysette, které zemřela kamarádka Sarah. Pozvolné rozplétání vztahů a charakterů lidí, které se kolem obou kamarádek točili, dá Mie zabrat. A kniha dala celkem zabrat i mě, rozvleklá, hodně psychologických myšlenek hlavní hrdinky a téměř žádná akce. Thrillerem bych knihu nenazvala ani náhodou. Slabší průměr.

Artep25
02.12.2018 2 z 5

Měla jsem co dělat abych dočetla .Připadalo mi ,že je tam spousta vaty a samý pindy ,ale k dobrému thrilleru to má daleko .Fakt nuda .

Jaruš7
10.10.2018 3 z 5

Audiočetba, pečlivá, výstižná herecká dikce, někdy až až.
Kamarádství je v tomto případě o důvěře a podpoře v situaci nepochopilně šokující.
Ale když se přidá ženský prvek všemožných variant na téma "Ovládni slabosti naivních a panuj", tak se dějí zvraty i v přátelských vztazích.
Rozsáhlejší, pro trpělivé.

Marluksa
24.08.2018 3 z 5

Na můj vkus zbytečně rozevláté a zdlouhavé

tynapos
01.08.2018 3 z 5

Průměrná knížka. Dočetla jsem ji bez problémů, ikdyž mi to nějakou dobu trvalo, ale nezanechalo to ve mně vůbec nic.

Peršanka
10.07.2018 1 z 5

Nedočteno.

sara9306
01.07.2018 5 z 5

Přečetla jsem ji za den a moc se mi líbila, zařadila jsem ji do svých oblíbených. Něco jako Sedmilhářky.. mám tento žánr ráda :)

senora
13.06.2018 2 z 5

Přehnaně patetické. Samo se to přirovnává k Zoufalým manželkám, ale opravdu na to nemá. Postrádá to nějakou zábavnou linku a thriller to teda není, protože napínavé je pouze to, jestli hlavní hrdinka pošle otravnou Kimberley do patřičných mezí. Nesympatická hlavní postava, která vždycky udělá to, co nechce a co by neměla. Postavy se chovají nelogicky, ale hlavně vypravěčka, takže člověk v duchu řve : "Proč tohle děláš!" Sebe-pochvalný podtón v tom také nelze přehlédnou.

Skripi
01.05.2018 1 z 5

Toto sa nedalo ani dopočúvať. :(

konicekbily
07.04.2018 2 z 5

Moc jsem nepochopil velikost a hloubku myšlenek autorky. Pokud máte na výběr, tak si přečtěte něco jiného.

alnahu
04.04.2018 2 z 5

Začátek této knihy vypadal slibně ,ale pak jsem měla problém se začíst. Příběh přítelkyň Sarah a psychoterapeutky Mii ,mě neoslovil.

kirkpatrick
01.04.2018 3 z 5

Tato kniha sice je psaná jako thriller, ale spíše bych řekl, thriller pro ženy, protože se děj neustále točí v ženském světě a občas se tam připlete nějaký chlap.

Aires
18.03.2018 3 z 5

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...

mirka71
22.02.2018 4 z 5

Průměrný jakoby thriller, ale něco tomu chybělo, zdlouhavé, odposlechla jsem jako audioknihu, kdybych to četla, tak bych ji asi odložila.

Danago
10.02.2018 2 z 5

Na začátku je sebevražda kamarádčiny kamarádky. Hlavní hrdinka psychoterapeutka Mia přijede svou kamarádku podpořit. Ale potom je přizvána k vyšetřování jako poradce. Protože dojde k pochybám zda se jedná o sebevraždu.
Kniha je příliš rozvláčná, je to spíše psychologická knížka pro ženy. V knížce se toho dlouho moc neděje. Hlavní hrdinka neustále nad vším rozvažuje .Posloucháno jako audiokniha bohužel celkem nuda.

Joges
22.12.2017 2 z 5

Snažil jsem se začíst, ale vůbec mě to nebavilo. Už dlouho se mi nestalo, abych přeskakoval celé kapitoly. Thriller? Detektivka? Ani náhodou. Knihu bych spíš označil jako román pro ženy s trochou napětí v závěru. Na začátku je záhadná smrt, ale potom se dlouho nic neděje. Hlavní hrdinka vede časté monology, ráda vysedává v kavárnách, obklopuje se spoustou přátel, vnáší do děje pohodu a optimismus, občas sklouzne k poetickým motivům, ale s vyšetřováním či strachem (kapitola 19: ...všudypřítomný strach, který ve vesnici vládne) nemá nic společného. Teprve až v závěrečných kapitolách se autorka snaží všechno vysvětlit nebo protlačit do děje zmiňovaný thriller.

85098211
23.11.2017 4 z 5

Kniha se nějak nechce rozjet, i když začátek je hodně slibný - na můj vkus je poměrně zdlouhavá a ani se tam toho moc neděje. Přitom má rozhodně velký potenciál, v knize najdeme i spoustu zajímavých míst - jako celek to však nepůsobí přesvědčivě. Jako audio je však načtená výborně. Z tohoto důvodu a také protože se jedná o autorčinu prvotinu, budu shovívavá a dám o jednu hvězdičku navíc ;-).