Aye-Aye a já

Humorně laděné vyprávění o expedici na Madagaskar. Jde o záchranu některých druhů opiček a mezi nimi především o mládě Aye-­aye.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11734/aye-aye-a-ja-11734.jpg 4.579
Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Melantrich

The Aye-Aye and I, 1992

Kniha Aye-Aye a já

KatkaLas

Jestli miluju nějakého autora, tak je to Durrel, ve svých knihách spojuje lásku ke zvířatům, lidem a rodině s dobrodružstvím a ukázkou toho, že opravdická vášeň, pokud se jí nebráníme, nás může zavést ke štěstí. Tahle knížka pojednává o jeho cestě na Madagaskar, nenásilně popisuje krajinu, místní lidi a svůj vztah k tamním zvířatům. Od chvíle, co jsem si knihu přečetla, si nepřeju nic jiného než mít svého vlastního lemura.

Le Chat
19.03.2019

Za mne nejlepší "Durrellovka". Autor se zde opět prezentuje jako vynikající vypravěč a kniha dokonale vystihuje jeho snahu zachránit ohrožené živočišné druhy.

Incident s "hrombednou" a kačenkami je nezapomenutelný...

Martin_Eli
26.02.2019

Pěkná kniha o Madagaskaru a jeho zvířeně, doprovázená klasickými durrelovskými sarkastickými komentáři. Někdy mi některé jeho knihy přijdou velmi podobné, ale přesto mají své kouzlo, kterému je těžké nepodlehnout.

Riccia
29.07.2018

Poslední kniha mého oblíbeného autora. Jakoby tušil, že už žádné další příště nebude. Na pozadí výpravy na Madagaskar shrnul vše, o co mu v životě v ochraně přírody šlo. Působivá, čtivá a lidsky moudrá kniha, která se loučí slovy "Náš kruh se uzavřel, ale všichni víme, že kruh nemá žádný konec." Gerald Durrell dokázal neuvěřitelné věci. Díky mu za ně.

jana.hud
14.06.2018

Opět další vynikající durrelovka, která pobaví i poučí.

G. Durrell v ní opět ukazuje jaký byl nadčasový človek, když už před víc jak 25 lety nabádal lidi k tomu,aby pomáhali zachránit přírodu a zvířata, které jsme téměř vyhubili.

Uroborus
18.03.2018

Nádherná knižka, krásne napísaná, krásne spravená a vytlačená!

Nunee
23.02.2015

Moc hezky psaná kniha, asi by ji měli číst hlavně obyvatelé a vykořisťovatelé Madagaskaru....

Martin, Vyškov
04.11.2014

Velmi hezky napsaná výprava na Madagaskar, ostrov plný pozoruhodných zvířat i lidí.