Audrey se vrací

Audrey se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248864/bmid_audrey-se-vraci-n46-248864.jpg 4 247 62

Neobyčejný příběh obyčejné dívky… Čtrnáctiletou Audrey spolužačky krutě šikanovaly, proto ji už řadu měsíců vězní doma strach. Lépe se cítí jen ve tmě nebo alespoň za tmavými brýlemi. Léčí se u doktorky Sarah, ale k návratu do normálního života má stále daleko. Změna přijde nečekaně – se sympatickým kamarádem jejího bratra Linusem. Audrey totiž zjistí, že právě s ním dokáže mluvit o svých obavách a psychických problémech jako s nikým jiným a hlavně kvůli němu se odváží opět mezi lidi – i když jejím prvním „vítězstvím“ je pouze společná kratičká návštěva kavárny Starbucks. Zůstane však pouze u přátelství? Až když je Audrey o hodně líp, uvědomí si, že krize, kterou prochází, neovlivnila jenom ji, ale také její milující rodiče a dva svérázné sourozence, což je o důvod víc, aby se nemoc snažila definitivně zahnat.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Finding Audrey , 2015

rarášek
15.12.2015 5 z 5

Od téhle knížky jsem se nemohla odtrhnout. Pohltila mě. Děj se hlavně točí kolem počítačové hry ZD (Země dobyvatelů) a Audrey a její sociální fóbie. Máme tu 5-člennou rodinu. Připadalo mi, že nestranný táta a zábavný Felix byli trochu odsunuti do pozadí a děj se točil kolem naší trojice. Tak jako první máma. Vynervovaná, závislá na Daily Maily, často mě štvala (hlavně s tím počítačem a počítačovýma hrama), ale měla i světlé stránky. Druhý, starší bratr Frank. Skvělý hráč ZD, velice milý, vtipný, někdy i otravný a opora pro svou sestru. Naštvaný na mámu za incident s počítačem. A nakonec Audrey. Pomalu se dostává ze své sociální fóbie a k tomu jí dopomůže Linus (hráč ZD, Frankův kamarád) a hodně se sblíží. Díky němu začne používat mobil, setká se po dlouhé době s kamarádkou atd. To co jí provedli muselo být hnusné. Šikana je odporná. Audrey natáčí na přání terapeutky film, který také napomůže uzdravení. S koncem jsem byla spokojená. Hrozně se mi líbily ty části s natáčením dokumentu. Dobrá kniha, doporučuji. :)

InFinito
04.12.2015 4 z 5

Tadle kniha mě strašně zaujala a vlastně jsem ji milovala už před přečtením. Ještě jsem nenašla žádnou podobnou knížku.
Styl psaní mi neuvěřitelně sedl, měla jsem pocit jak kdyby mi někdo ten příběh vyprávěl. Řekla bych, že to bylo napsané 'lidsky', poznámky v závorkách, promlouvání hlavní postavy k čtenářovi.. Ale mám dojem, že to nesedne všem a že to někdo může brát jako rušivý element.

Dávám 4*, jelikož jsem našla pár chyb - postavy mohly být lépe popsané, neuměla jsem si je představit a přišlo mi to tak trošku bez zápletky, ale za to jsem měla pocit, že mi někdo vypráví svůj příběh z jedné části života, proto se mi to líbilo. Řekla bych, že je to takové odpočinkové čtení, u kterého jsem se občas zasmála.
+ se mi líbí obálka, ikdyž tuto kombinaci barev tolik nemusím.