Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy

Průvodce pro rodiče dětí s atopickým ekzémem. Ukazuje příčiny vzniku ekzému a jeho průběh. Vysvětluje, co vás čeká v ordinaci pediatra, alergologa i dermatologa. Ozřejmuje, co mohou a nemohou odhalit alergologické testy. Jaké potraviny mohou atopický ekzém zhoršovat, jak se stravovat s vyloučením alergenů a co ještě má vliv na stav nemocné kůže. Kniha radí, jak správně pečovat o atopickou pokožku, jak zmírňovat svědění, jak vhodně pečovat o celou domácnost, jak zažádat úřady o příspěvek na péči. A hlavně jak se z toho všeho nezbláznit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432030/big_atopicky-ekzem-a-potravinove-alergi-Rvf-432030.png 4.85

Kniha Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy

Terka1029
20.12.2020

Knížku jsem si koupila v knihkupectví, přiznám se bez mučení, že jsem ale četla jen některé kapitoly a něco přeskakovala. Bylo tam spoustu užitečných informací, ale i spoustu věcí, které asi raději nechám na doktorovi. Ne vždy jsem všem porozuměla, někdy mi přišlo, že si autorka až protiřečí - jednou moc nevěří v promazávání, pak ho doporučuje... Jako atopik jsem se dozvěděla některé zajímavé věci, ale asi je kniha cílená spíš na někoho jiného... Nicméně je skvělé, že je a pomáhá lidem s alergiemi a ekzémem, takových knih není nikdy dost!

katarina1138
17.11.2020

Jedna z najlepsich kniziek, ktore som kedy citala ohladne alergii. Skoda, ze knizka nevysla v case, ked som so synom riesila alergie na mlieko a vajicka, vysoke IgE, preplakane noci, precestovane kilometre za odbornikmi a len preto, ze nikto mi nevedel odpovedat na more otazok, ktore som mala ako mama, ktora ma obrovsky strach o svoje dieta. Vdaka tejto knizke vam hned zo zaciatku bude jasne, ze nie sta samy a bude vas vediet nasmerovat kam sa obratit a co cakat. Autorka za mna povinna literatura do ambulancii alergologie!

Bustedka
09.05.2020

Já vlastně ani nevím, jak začít. Každá máma, která má podobně nemocné dítě hledá na internetu spoustu rad a informací. A díky FB skupince o AE jsem narazila na paní Ligurskou a knížku, která už podle názvu cílila vyloženě na mě.
V knize se dozvíte vše, co potřebujete. Řekla bych, že opravdu vše. Je přehledně rozdělena do kapitol, nechybí fotografie, praktické rady i trocha té lékařské teorie.
Ale nejvíc oceníte, že je knížka psaná lidsky. S pochopením. Normální ženskou, která se nebojí přiznat, že i u nich jedí sladkosti, uplácí se gumovýma medvídkama a nikdo si neláme hlavu tím, že jsou děti z venku špinavé a zamazané. Žádný vystajlovaný život na Instagram, ale realita. A tak to má být.

Málokdo si dokáže představit, co je to život s AE a s potravinovými alergiemi, dokud to nějakým způsobem neokusí na vlastní kůži. Je to jak s elektrikou. Když vypadne proud a vám postupně dochází, co všechno vlastně nefunguje. Vše, co jste brali jako samozřejmost a ani by vás nenapadlo přemýšlet nad tím, že to taky jít prostě nemusí. A hrozně vás to omezuje.

Pokud jste cílovka, přečtěte si to. Extra bioekofanatičky asi budou mít výhrady, ale ty ať si trhnou nohou. Tady je ukázán zdravý přístup.