Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy

Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432030/bmid_atopicky-ekzem-a-potravinove-alergi-Rvf-432030.png 4 9 3

Průvodce pro rodiče dětí s atopickým ekzémem. Ukazuje příčiny vzniku ekzému a jeho průběh. Vysvětluje, co vás čeká v ordinaci pediatra, alergologa i dermatologa. Ozřejmuje, co mohou a nemohou odhalit alergologické testy. Jaké potraviny mohou atopický ekzém zhoršovat, jak se stravovat s vyloučením alergenů a co ještě má vliv na stav nemocné kůže. Kniha radí, jak správně pečovat o atopickou pokožku, jak zmírňovat svědění, jak vhodně pečovat o celou domácnost, jak zažádat úřady o příspěvek na péči. A hlavně jak se z toho všeho nezbláznit.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Rodina , Zdraví

Vydáno: , Pointa
více info...

Komentáře (3)


Terka1029
Terka1029
20.12.2020 4 z 5

Knížku jsem si koupila v knihkupectví, přiznám se bez mučení, že jsem ale četla jen některé kapitoly a něco přeskakovala. Bylo tam spoustu užitečných informací, ale i spoustu věcí, které asi raději nechám na doktorovi. Ne vždy jsem všem porozuměla, někdy mi přišlo, že si autorka až protiřečí - jednou moc nevěří v promazávání, pak ho doporučuje... Jako atopik jsem se dozvěděla některé zajímavé věci, ale asi je kniha cílená spíš na někoho jiného... Nicméně je skvělé, že je a pomáhá lidem s alergiemi a ekzémem, takových knih není nikdy dost!

katarina1138
katarina1138
17.11.2020 5 z 5

Jedna z najlepsich kniziek, ktore som kedy citala ohladne alergii. Skoda, ze knizka nevysla v case, ked som so synom riesila alergie na mlieko a vajicka, vysoke IgE, preplakane noci, precestovane kilometre za odbornikmi a len preto, ze nikto mi nevedel odpovedat na more otazok, ktore som mala ako mama, ktora ma obrovsky strach o svoje dieta. Vdaka tejto knizke vam hned zo zaciatku bude jasne, ze nie sta samy a bude vas vediet nasmerovat kam sa obratit a co cakat. Autorka za mna povinna literatura do ambulancii alergologie!


Bustedka
Bustedka
09.05.2020 5 z 5

Já vlastně ani nevím, jak začít. Každá máma, která má podobně nemocné dítě hledá na internetu spoustu rad a informací. A díky FB skupince o AE jsem narazila na paní Ligurskou a knížku, která už podle názvu cílila vyloženě na mě.
V knize se dozvíte vše, co potřebujete. Řekla bych, že opravdu vše. Je přehledně rozdělena do kapitol, nechybí fotografie, praktické rady i trocha té lékařské teorie.
Ale nejvíc oceníte, že je knížka psaná lidsky. S pochopením. Normální ženskou, která se nebojí přiznat, že i u nich jedí sladkosti, uplácí se gumovýma medvídkama a nikdo si neláme hlavu tím, že jsou děti z venku špinavé a zamazané. Žádný vystajlovaný život na Instagram, ale realita. A tak to má být.

Málokdo si dokáže představit, co je to život s AE a s potravinovými alergiemi, dokud to nějakým způsobem neokusí na vlastní kůži. Je to jak s elektrikou. Když vypadne proud a vám postupně dochází, co všechno vlastně nefunguje. Vše, co jste brali jako samozřejmost a ani by vás nenapadlo přemýšlet nad tím, že to taky jít prostě nemusí. A hrozně vás to omezuje.

Pokud jste cílovka, přečtěte si to. Extra bioekofanatičky asi budou mít výhrady, ale ty ať si trhnou nohou. Tady je ukázán zdravý přístup.

Štítky knihy

diety potravinová alergie atopický ekzém

Autorovy knížky

2020  78%Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy

Kniha Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce3x
Chystám se číst2x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x