Slza

Nikdy nesmíš plakat... Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky... Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200169/atlantida-slza-G7a-200169.jpg 3.5340

Atlantida (1.)

Teardrop (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Eponka
včera

No dost rychle vám vše dojte kord po tom co vám to tam sami i napíšou tak že žádné pořádné překvapení ani nadšení. Řekla bych že to byla taková oddechová knížka nenadchne ani nemrzí že jste jí četli :). Třeba druhý díl bude lepší ale konec byl dost chaotický :/.

Lily-fairy
29.08.2018

Nápad krásný! Ale hlavní odhalení mi bylo jasné od 1. strany.

brzda.
11.08.2018

Moc dobrá kniha....

Luciii4176
17.07.2018

Nu, asi už nejsem tak úplně young adult, aby mě tohle bavilo. Přišlo mi to jako taková rychlokvaška, hodně jednoduchá. Ale mladším čtenářkám by se mohla líbit.

EleanorJane
11.06.2018

Kniha spíše pro mladší děvčata. Nijak extra mne neoslovila, ale příběh je krásný. I když mu něco chybí.

MerMinGwendol
01.05.2018

Skvělý nápad,ale šlo by to více vychytat

dogiska
01.04.2018

Dlouho jsem knížku odkládala a mrzí mě, že jsem po ni nesáhla dříve. Super oddechové čtení.

Ažula
07.03.2018

Milé oddechové čtení. Kniha neurazila, ovšem ani nijak výrazně nezaujala.

Siu83
05.03.2018

Hezká knížka, moc dobře se čte :-)

Sima890
04.03.2018

Tohle bylo celkem zajímave čtení, na můj vkus až moc oddechové a jednoduché. Nebylo to špatné počtení, bavilo mě, ale nic moc zajímavého se nestalo a když se dívám zpět vidím několik nedostatků, které ubírají na kvalitě. Každopádně to určitě nebylo špatné a má to určitý potenciál pro další díl.

Zajímavé téma příběhu, ale nelíbil se mi způsob, jakým je napsaný. V jednu chvíli se to odehrávalo v současnosti a poté, měla utorka potřebu něco pořád vysvětlovat, a tak se to přesunulo do minulosti, v níž jsem někdy i zapomínala, co se odehráva v současnosti. Na psaní ve třetí osobě jsem už zvyklá, ale bylo by to lepší jen z pohledu hlavní hrdinky. Na knize se píše "strhující milostný příběh", takhle se to nazvat nedalo. Eureka a Ander, kterého jsem si zamilovala, dostali hrozně málo prostoru.

Příběhem mě provázely sympatické postavy. S Eurekou jsem soucítila, když toh nikdo jiný v knize nebyl schopný. Bavila mě tam všechna ta tajemství, které hlavní hrdinka postupně odhaluje, i když čtenářovi je poměrně jasné, o co jde už jen z anotace. U konce se to vše rozjelo a nabralo nějakou akci, bylo to z části předvídatelné, ale na něco jsem i hleděla s překvapením.

Szekynka
02.03.2018

Po sérii Andělů, která se mi moc líbila jsem byla na toto dílo autorky opravdu zvědavá. Námět knihy se mi líbil, ale ruku na srdce z mého pohledu se toto autorce moc nevydařilo. Zpracování nedosáhlo mým očekáváním. Místy mi kniha přišla zmatená, nudná. Ještě dám šanci druhému dílu třeba překvapí....

wildXchos
06.01.2018

Nápad je skvělý, ale podání už tolik ne, v příběhu se skoro nic neděje, děj se rozjede až u konce.

venacava
13.11.2017

Napád má příběh za 1, ale jeho zpracování mě nebavilo... Nevím, jestli si vůbec přečtu další díly.

Elen telemna
24.10.2017

Pěkná knížka s originálním dějem, ale nějak mi nevyhovoval autorčin styl psaní. Také se mi tam nelíbily některé části. Např. Eureka a její kamarádi chodí na křesťanskou školu, a přesto pořádají párty, na které se hrajou hry jako je svlékací pokr, Nikdy v životě, či jiné alkoholové nebo naprosto nevhodné hry. Co to má být???
Také jsem si zrovna nezamilovala Eureku. Ona na mě působí, jako taková ta "dokonalá" hrdinka...
Jinak děj byl opravdu originální. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Romantická stránka by se dala sice ještě trochu lépe propracovat, ale jinak dobré. Upřímně jsem zvědavá na další díl.

Market116
02.10.2017

Když jsem četla "strhující milostný příběh", tak jsem si říkala, že by to mohla být další skvělá kniha. Popravdě nebyla nejhorší, ale rozhodně ne strhující, trochu mě to zklamalo. I přesto, že má kniha jen něco přes 300 stránek, přišla mi zdlouhavá a chvilkami jsem se musela nutit do čtení. A taky bych dala víc prostoru Eurece s Anderem...na milostný příběh nic moc. Ale třeba druhý díl bude lepší, když už jsem začala, tak chci vědět, jak to bude pokračovat.

Karolinka453
29.09.2017

Knížka mě hodně zaujala . Má krásný obal a je moc zajímavá. Hodně se těším, až budu číst druhý díl Vodopád.

velunka1269
20.09.2017

Kniha mě že začátku moc nebavila, ale dala jsem ji šanci. A jsem za to ráda. Kniha měla poté spád a pohltila mě. Není to nejlepší kniha kterou jsem v poslední době četla, ale byla fajn. Jdu se hned pustit do Vodopádu. :-)

TerezaMondeková
24.08.2017

Od stejné autorky jsem četla sérii Andělé, která je jedna z mých oblíbených. Autorka taky patří mezi mé oblíbence. Myšlenka na příběh je skvělá. Je to originální, ale myslím si, že to mohlo býtlépe napsané. Až ke konci se dělo něco pořádného. A chyběla mi tam romantika.
Obálka je nádherná. Krásnější obálku jsem snad ještě neviděla. A název mě naprosto dostal.
V příběhu sice něco chybělo.
Hlavní hrdinka se mi docela líbila. Eureka je skvělá holka a osobnost.
Ander mě hned zaujal. Hned jsem si ho zamilovala. To že ze vzepřel rozkazům a zacharánil ji mě dostalo. A ty jeho modré oči... Bože!!!
Příběh se mi jinak líbil. Určitě si to někdy přečtu znova. Doporučuji.

katushah
22.08.2017

Koupila jsem jí ve výprodeji za pár korun, jako takové oddechové letní čtení a kupodivu mně kniha dost zaujala a bavila. Nejdřív to začíná jako pubertální lovestory, ale tak od poloviny se k tomu přidává mystično a záhady a to jsem hltala jedním dechem. Ráda si přečtu pokračování. :-)

dee95
09.08.2017

Místy je to slátanina a čtení je to spíš pro náctileté, ale v rámci young adult celkem příjemné čtení, na oddech a odpočinek. Nic náročného.

Kačkaknihomol
26.06.2017

Hodnotím knihu celkem kladně. Příběh hezky ubíhal, jen ten konec byl trochu uspěchaný. Trochu mi tam nesedělo, že se ke konci Ander dal dohromady s Eurekou. To bylo hrozně rychlé. Ander vleze Eurece do pokoje a hned se začnou vzájemně líbat. To bylo trochu divný. Hodně fandím druhému dílu, doufám že bude lepší než tento.

Fanttastica
24.06.2017

Popravdě očekávala jsem trochu víc. Nebyla úplně špatná krásná obálka, ale osobně bych tam potřebovala víc informací o Atlantidě a Atlasovi. Milostný trojúhelník taky nic moc vůbec jsem nevěděla komu z kluků fandit.

Ver-ča
21.06.2017

Tuto knihu jsem si pořídila převážně díky obálce ale její obsah mě zaujal spíše na konci .Naprosto úžasný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout .Nedokážu si představit nebrečet.

Elsa14
14.05.2017

Tuto knihu jsem si pořídila z velké části kvůli obálce, když jsem četla, o čem je, líbil se mi i námět. Ale téměř celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít. Tento okamžik přišel až ke konci knihy. Přesto se mi velice líbila. Nedokážu si představit, že bych nikdy nesměla brečet. Jsem zvědavá, co se bude dít dál, na nadcházející díl se moc těším.

Hawkie
26.04.2017

Jak to tak čtu, to jsem jediná, kdo se nedokáže prekousat přes začátek knihy? Je celá kniha taková? :C

LuCyMcLy
22.04.2017

Nehledě na to, že má Slza jednu z nejhezčích modře oblečených obálek v knižním světě (jen můj názor :D), skrývá knížka v sobě i dokonalý a napínavý příběh plný romantiky a velkého nebezpečí, který si zkrátka musíte přečíst.

Brunnetka
22.03.2017

No upřímně-zaujala mě obálka :-D Až potom jsem řešila o čem to asi může být.... A naprosto úžasný!!! Nesmět brečet-to je naprosto šílený.....navenek jsem tvrdá holka, ale v soukromí brečím i u dojemných reklam....
Téma tohoto příběhu je skvělé... Sice preferuji ich-formu, ale na tu er- se dá zvyknout... ;-)

EvikU.
06.03.2017

Knihu jsem si koupila, protože má krásnou obálku. Líbila se mi, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

Norea
02.01.2017

Mne sa táto kniha dostala za pomoci kamarátky, ktorá mi hovorí, že sa mi bude páčiť. Kniha je svkelá. Zaujal ma obal obsah, kamarátkyne opsi a čítalo sa to tak ľahko ako keď natierate maslo na chlieb. Páči sa mi krajina, pomaly a stále sa meniaca dejová línia, charaktery postáv. Koniec a dopad osudu hlavnej hrdinky. Čo ma najviac udivovalo, fascinovalo, bol opis čarodejníc. Tie boli fakt nádherné a mätúce. Odporúčam.

BetyN.
21.12.2016

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou, zvláštní anotací a názvem. A musím říct, že mě nezklamala. Kniha a autorčin styl psaní je zvláštní a to se mi právě líbilo. Námět je originální. Kniha má určitě své kouzlo v tom, že anotace moc neprozrazuje o čem kniha je. Čtení bylo zajímavé a zábavné, doporučuji. Těším se na další díl.
Recenze na mém blogu: http://hlavavknize.blog.cz/1612/co-muzou-zpusobit-slzy