Ať žijí padesátnice

Ať žijí padesátnice https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452097/bmid_at-ziji-padesatnice-yz6-452097.jpeg 2 46 16

Když se přes člověka převalí páté kulatiny, spousta věcí je najednou jinak. Kalhoty bývají těsnější, diety přestávají fungovat, protože kdo by si ty dortíky ke kafi pořád odpíral. Do hor už nevyběhnete jako kamzík, děti už si nenechají mluvit do života jako dřív a jako ideální zábava se začínají jevit hry na trénování paměti. Jeden by se z toho zhroutil… smíchem. Hana Hřebejková nabízí ve sbírce povídek Ať žijí padesátnice humorný pohled na zdánlivě všední problémy, v nichž se leckdo pozná. Snad i proto, že inspirací k jejich napsání byl sám život, který by se, koneckonců, neměl brát tak vážně.... celý text

m2056
06.01.2024 1 z 5

Kniha je plná povídek ale jen asi tři jsou dobrý jinak mě to moc nebavilo.

Georgine
21.03.2023 3 z 5

Oddechové čtení,některé příběhy se mi libily více,některé méně, u některých jsem se i zasmála, Takové odpočinkové cteni nejen obsahem,ale i formátem knihy.

Nymfadora.T.
01.01.2023 1 z 5

Ani humorné, ani moc čtivé, spíš zvláštní mišmaš...zklamání...a to jsem si koupila i tu druhou.

Gweny
11.12.2022 4 z 5

Nečetla jsem celou - knihu jsem kupovala jako dárek a tak jsem pouze nahlédla a přečetla pár povídek. Styl je jednoduchý, žádná dlouhá souvětí. Žádný zdobený jazyk. Zuzana píše tak. Jako bychom mezi sebou mluvili. Je to milé a odpočinkové čtení a už teď vím, že jako dárek bude mít kniha úspěch. :)

malýčtenář
10.06.2022 2 z 5

No nevím, asi jsem čekala více. Kniha nenadchne ani neurazí. Ale dočetla. Nevím, jestli mám doporučit.

Dada077
22.04.2021 1 z 5

Ja jednu hviezdičku dávam za schopnosť knihy namotať ma obálkou, reklamou a anotáciou na vyhodenie peňazí za kôpku mikropríbehov bez ladu a skladu. Nech robím, čo robím, neviem akceptovať päťdesiatničku v klube seniorov, možno, ak by bola v invalidnom dôchodku. A ani spomienky na cestovanie za prácou v Nemecku, obmedzené na vizáž autobusových a vlakových staníc, vrátane colníkov ma nejako neuvádzali do vytrženia, ani pobavenia. O veselom, ľahkom i neľahkom živote päťdesiatničky som v tej brožúročke nenašla ani zble. U mňa totálny prepadák.

Jirinamac
31.03.2021 2 z 5

Rychlovka do MHD. Příběhy žen po padesátce, ale spíš bych změnila název po šedesátce.

Culina68
21.02.2021 1 z 5

Dávám jednu hvězdu za " čtivost", ale jako humorné čtení - jak je kniha prezentována - bych tuto knížečku neoznačila ( a to je mi taky přes padesát).

Terka1975
22.01.2021 3 z 5

Příjemná oddechová svačinka, která vykouzlí úsměv na tváři. Některé příběhy byly humorné nebo vykouzlily úsměv na tváři, některé jen příjemné laděné, v této době pohlazeni pro duši.

Dixinka
31.12.2020 5 z 5

slátanina, ale vtipná

Arnulka
15.12.2020

Neobratné, chaotické, prostě slátanina, která by ráda byla vtipná...

alnahu
07.12.2020 3 z 5

Taková malá jednohubka na odpoledne- docela vtipná.

Pheobe20
26.11.2020 3 z 5

Tuto knihu bych zařadila pro oddechové čtení. Jednotlivé historky v knize rychle ubíhaly. Překvapilo mě, že jednotlivé historky na sebe nenavazovaly, což mi trochu zkazilo požitek z knihy. Naopak mě překvapilo, že v jednotlivých historkách se objevovaly podobné rysy...

Ivanka002
14.11.2020 5 z 5

Už douho jsem se při knížce tak dobře nepobavila, smála jsem se nahlas. Příjemná živě a vtipně napsaná kniha ze života. Doporučuji, určitě zlepší náladu.

studentice
16.09.2020 3 z 5

Příjemné, ale občas trochu neobratné relaxační čtení

pajuu
16.09.2020 3 z 5

Sbirka milych pribehu zen, ktere ale navzdory nazvu jsou spis jiz v duchodovem veku. Docela me rusilo, ze pribehy nejsou ucelene a nenavazuji, kazdy vypravi jina zena, je vsak obdivuhodne, ze vsechny maji dceru v Nemecku a artrozu v koleni. Cekala jsem neco ve stylu Ivana Krause, takze ma ocekavani byla nejspis prilis vysoka. I tak ale fajn cteni k odpocinku.