Katakomby

Katakomby https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314396/bmid_katakomby-2BI-314396.jpg 4 210 55

Asylum série

< 3. díl

Napínavý příběh třetí knihy bestsellerové série Asylum nás opět zavede mezi tři přátele, Dana, Abby a Jordana. Poslední rok jejich vysokoškolského studia se chýlí ke konci, a tak vyrážejí na výlet, aby si užili posledních společně strávených chvil. Jenže cestou do New Orleansu, kde měli v plánu navštívit Jordanova strýce, si trojice přátel všimne, že je někdo sleduje. Dan navíc dostává zprávy od člověka, který zemřel během minulé halloweenské noci. Když konečně dorazí do New Orleansu, podivné okolnosti se ještě stupňují a Dan si musí připustit, že vše, co se mu přihodilo v uplynulých letech, rozhodně nebyla náhoda, nýbrž osud. Osud, který ho poutá k velmi zvláštní skupině lidí, jež fanaticky obdivuje neblaze proslulé vrahy. A jediné, po čem Dan touží, je, aby přežil… Minulost je někdy lepší pohřbít.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Catacomb , 2015

Filipsplay
06.01.2020 5 z 5

Nejslabší díl ze série. Neříkám že je špatný, to rozhodně ne (velmi mne bavilo ji číst) ale první dva díly byly lepší. Tento díl je spíše detektivka než horor, ale i tak Vás její atmosféra vtáhne do děje.

Tomule
18.12.2019 5 z 5

Mě se kniha moc líbila.

Luna7
17.08.2019 3 z 5

Nejslabší díl ze série, podle mě zbytečný. Nemá to nic společného s minulým dějem. Celou dobu nuda až od té 35. kapitoly (jak zmiňuje komentář pode mnou) to začalo být zajímavé. Tenhle díl nejspíš znovu číst nebudu. Za mě bylo nejlepší Asylum.

Doly10
14.08.2019 1 z 5

Trošku nechápu, co má název knihy společnýho s dějem příběhu, úplně mi to k sobě nesedí. Kniha začala být zajímá až od 35.kapitoly, do té doby nuda, přičemž kniha má kapitol 44. Možná trochu i má chyba, že jsem nečetl dvě předchozí knihy Asylum a Sanctum, ovšem pochybuju, že by to něčemu pomohlo.

Svica
29.07.2019 3 z 5

Nejslabší díl z celé série. Přišlo mi to už naprosto zbytečné a úplně se to odklonilo od linie předchozích dvou příběhů.

Sarka25
04.07.2019 4 z 5

Kniha se me líbila je hodne ctiva a clovek se u ni nenudi, ale předchozí díly byly lepší a trochu jsem se i bala.

h.mose
31.05.2019 odpad!

Uff, uff, uff. Jsem na straně 103 a trpím jako zvíře. Děj nula, akce nula, očekávání co bude dál - nula. Dala jsem si práci s tím, abych si propočítala strany knihy a strany textu. Kniha má 324 stran, textu je tam jen 200, zbytek jsou děkovačky, obrázky a poloprázdné strany u konců a začátků kapitol. Už u předchozího dílu byla první polovina knihy na draka. Nezáživná. Tady se to ale dostalo do naprosto zrůdného rozměru. Autorka v celé jedné kapitole popisuje, jak parta sedí v bistru a objednávají si burger. Pro děj to nemá absolutně žádný význam a jen trapně natahuje strany, pač jinak by to ani na těch 200 stran textu nevydalo. Vůbec netuším, jestli knihu dočtu. Jsem totálně znechucená. No asi dočtu, podle všeho bych měla být za dvě hodinky hotová, ale mám trochu dojem, že to budou naprosto zbytečně promrhané dvě hodiny mého života...

Jako alternativu rozhodně mohu doporučit raději Archiv + Dveře do prázdnoty (Victoria Schwab), nebo Sirotčinec slečny Peregrinové + Podivné město + Knihovna duší + Mapa dní (Ransom Riggs), od Amandy Stevens Okřídlená duše + Království + Prorok + Návštěvnice + Hříšník + Probuzení. A nebo "Hroby" od Darynda Jones, ale tam je nutno počítat s tím, že v ČR pravděpodobně nevyjde celá série, bylo utnuto po 4. dílu, 5. díl je v amatérském překladu fanoušků a zbylých 6 nebo 7 ve hvězdách... :/

evilunicorn
09.04.2019 1 z 5

Za mě určitě nejslabší díl trilogie.Celé to působilo dojmem,že je tenhle díl narychlo spíchnutý, působilo to jako nastavená omáčka.Napětí? Žádné.Vzrušení? Minimální.Byl jsem rád, že jsem to vůbec dočetl.Mizerné zakončení série.

oblakaknih
12.02.2019 3 z 5

Nejslabší, možná i zbytečný díl. Trochu mě zklamal.

OniDourou
07.02.2019 4 z 5

Zajímavé zakončení série.
Autorka nás zavede úplně do nového prostředí, kde se dovídáme, jak to vlastně je s Danovými rodiči.
Kniha je super.
Sice předchozí dvě knihy mi připadají lepší, ale i tak si myslím, že je to dobré zakončení trilogie.

Lisa123
26.08.2018 3 z 5

Po dočtení této série bych knihu umístila na 2. místo (za Sanctum). Byla stejně čtivá jako předešlé 2 a docela napínavá - teda alespoň do půlky knihy, než byl konec zřejmý (no, žádná detektivka to teda není). Jsem ráda, že se v knize objasnila kapitola "Danova matka". Mrzí mě ale, že vztah Abby a Dana se od začátku série neposunul. Celkově jsem ráda, že jsem si knihy přečetla, i když to není úplně můj oblíbený žánr a určitě bych je doporučila mladším, kteří mají rádi fantasy (horor to podle mě určitě nebyl :) ).

EleanorJane
03.08.2018 3 z 5

Tento díl jsem četla mnohem později než ostatní, takže jsem si skoro nepamatovala, o čem byly. Děj se mi zalíbil od začátku. A postupně to nabíralo na obrátkách. Ale rozuzlení mi přišlo moc uspěchané a jednoduché.

kotoulek
12.05.2018 4 z 5

Rozhodně nejlepší díl ze všech. Do prvních dvou dílů jsem se musela skoro nutit abych je přečetla a z prvního dílu jsem byla docela zklamaná a hlavně zmatená. Druhý už byl o něco lepší, ale pořád nic moc. Až třetí díl se konečně povedl.

oolinkaa
02.05.2018 3 z 5

První díl byl super, ale další dva nic moc. Přijde mi, jak kdyby to psala jiná autorka. Slabé 3* a už ted vím, že to znova číst nebudu.

MájaM.
21.03.2018 4 z 5

Tenhle díl není až tak dobrý jako předchozí,ale málo které pokračování překoná první díl:) Za mě moc dobrá knížka/celá série.
Určitě doporučuji.

annasglamour034
19.02.2018 4 z 5

Od prvních dvou dílů jsem zde postrádala víc tajemna. Motiv řezbářů kostí by mohl být víc rozvinut v trochu děsivější motiv. Tento díl pro mě ztratil ten správný nádech, kdy se změnil na detektivku a mnoho motivů, které bylo možné více vyzdvihnout (duch otce, řezbáři, minulost rodičů, ...). Začátek knihy popisuje cestu po různých místech a hlavní děj spíše ve městě. Kniha mi přišla chaotická a trochu navíc, ale i tak mě pohltila.

janca2864
16.02.2018 2 z 5

Tento díl mě bohužel moc nezaujal, a tolik jsem se na něj těšila

zuzka894
30.01.2018 4 z 5

Třetí díl trošku slabší, ale to tak bývá, že nejlepší je vždy první díl. I tak úžasné a napínavé. Už se těším na novou knihu od autorky Dům fůrií, která vyjde letošní rok. Jak se znám, tak všechny tři díly si přečtu ještě několikrát.

Romanka89
11.01.2018 2 z 5

Podobně jako u druhého dílu, nemohla jsem se začíst, četla jsem spíš proto, že nerada nechávám rozečtené knihy/série. Ke konci mi to trochu začalo utíkat, ale nijak výrazně mě cela série nezaujala.

Enehy
07.01.2018 3 z 5

Proč, proč, proč? Kdyby M. Roux napsala jen dva díly, byl by to pěkný, napínavý a hlavně ucelený příběh. Takhle mám pocit, že už jde jen o to, vydělat na tom co nejvíce peněz. Když je to prezentováno jako série, tak je jasný, že si ji koupíme celou, že?