Odhalení

Začíná šestnácté století. Templáři v čele s rodem Borgiů byli sice navenek poraženi, ale přesto se stále nevzdávají šance získat opět moc. Prostředkem by se měla stát tajemná knihovna zapečetěná kdysi dávným asasínským Strážcem Altairem Ibn-La’Ahádem v syrské pevnosti Masyaf. Tu templáři ovládají a jejich cíl je jediný – knihovnu odpečetit a dostat se k Altairovu odkazu. Cestu k němu dláždí zisk několika knih, rozesetých před lety Niccolem Polem po různých místech Konstantinopole.
Stárnoucí asasínský Strážce Ezio Auditore cítí, že konec života se blíží, přesto ví, že jeho úkol ještě nebyl dokončen. Vydává se tak až do Byzancie, aby sám odhalil tajemství, které by mohlo změnit nejen jeho vlastní náhled na svět, ale i celkovou rovnováhu sil v boji mezi věčnými nepřáteli – asasíny a templáři. Uspěje, nebo jeho celoživotní snaha zůstane nenaplněna? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144481/assassin-s-creed-odhaleni-144481.jpg 4.565

Assassin's Creed (4.)

Revelations (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Janičta
30.09.2016

To, že je autor každou knihou lepší a lepší snad už netřeba znovu psát :)
Děj je plynulý a postavy zajímavé.
S Eziem se jen nerada loučím, byla to opravdu skvělá postava. Trochu mě mrzí, že s ním autor nezačal až ve fázi, kdy už byl takhle vypsanější... to by teprve byly pecky :-)
Uvidím, jestli se mi až takhle zalíbí někdo z dalších assassínů.
Teď už se snad můžu na další díly jen těšit.

bukiet
11.09.2016

Zatím nejlepší kniha ze série. Bowden už se vypsal a ani překlad není tak ubližující jako v minulých dílech. Příběhem ze čtvrtého dílu herní série s přívažkem krátkého animovaného filmu AC Embers, se loučíme se, zatím nejzajímavější postavou cyklu, Eziem Auditore da Firenza.

razzex
19.02.2016

Rozhodně nejlepší kniha o Eziovi. Objevování tajemství z časů Altaira z knihy Tajná křížová výprava (očima Ezia) skvěle padlo k celkem svižnému příběhu s lehce emotivním koncem. Obzvlášťe silným momentem bylo "setkání" dvou největší asasínských velmistrů. Fanouškům doporučují shlédnout 20-ti minutový film s názvem Embers interpretující poslední dny Ezia jak jsou uvedeny v této knize.

PetraMe
16.10.2015

Uzasna kniha, krásně doplňuje děj hry

Ewik
04.09.2015

Výborná kniha. Skoro jsem cítila všechny vůně Konstantinopole a navštivila tolik dnes známé památky. Děj se prolínal s Altairovým a přechody nebyly nijak násilné. Skoro mě dojal konec, když Ezio konečně otevřel zapečetěnou knihovnu a "setkal se" s Altairem.
Kniha se mi moc líbila a přečetla jsem ji jedním dechem.