Opuštěný

Opuštěný https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175709/bmid_opusteny-vDY-175709.jpg 4 157 28

Assassin's Creed série

1735 – Londýn. Haythama Kenwaye učili jak zacházet s mečem od chvíle, kdy ho udržel v ruce. Když se jeho rodinný dům stane terčem útoku – jeho otec je zavražděn a sestra unesena ozbrojenci – brání Haytham domov jediným způsobem, jaký zná: zabíjí. Protože nemá žádnou rodinu, ujme se ho tajemný učitel, který ho vycvičí na smrtícího zabijáka. Haythama ovládá touha po pomstě a proto se vydává cestou odplaty: nevěří nikomu a pochybuje o všem, co kdy znal. Obklopen spiknutím a zradou je vtažen do staleté bitvy mezi asasíny a templáři.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Forsaken , 2012

JancusKrystofus
18.05.2017

Jsem veliký fanoušek Assasin creed série a tahle kniha výborně doplňuje hru já sám mám nejraději třetí díl a proto dávám 5 z 5.

plus-rovnáse
11.04.2017 4 z 5

Přečteno za dva dny.
Jsem velký fanoušek série Assassin's Creed a tato kniha mě vtáhla do děje. Otevřela mi cestu k filmům jako Poslední Mohykán a Patriot.
Děj je skvělý, Assassíni a Templáři ve svojí válkou pohltí. V tomto příběhu navíc není žádná strana vyloženě dobrá nebo špatná. Hlavní hrdina je stejný jako ve hře, tedy její první části a forma deníku mi přišla jako dobrá volba.

Janičta
12.10.2016 4 z 5

Haytman je velmi zajímavá postava. Mohla jsem na všechno pohlédnout z jiného úhlu pohledu, což je moc fajn :) Ale stejně ho nemám ráda.. prostě už z principu :D
Celá kniha je akční a děj pěkně plyne... až zhruba do poloviny, kde se začnou objevovat velké časové skoky. Tím příběh ztrácí na celistvosti a motivy hl. hrdiny začínají být nejasné. Z Haytmana je najednou vyhaslá osobnost, která už pro sebe nedokáže zachránit vůbec nic.
Celkově vzato jsem si knihu užila a doufám že autor své postavy pro příště lépe zpracuje.

bukiet
24.09.2016 5 z 5

Nebývalé překvapení. Bowden při převyprávění hry Assassin's Creed III (což nehledě na číslo v názvu je hra v pořadí pátá) zcela ignoroval nezajímavého hlavního hrdinu Connora Kenwaye, kterému dovolil odvyprávět jen epilog knihy a zcela se soustředil na život jeho otce Haythama Kenwaye, který ve hře hraje důležitou, ale přesto vedlejší roli. Čtenář tedy nedostává do rukou přesný přepis herního děje, zato získává čtivou knihu.

Claudius
20.11.2015 3 z 5

Začátek je skvělý - děj ubíhá den po dni, autor nám nabízí náhled do myšlenek hlavního hrdiny, všechno šlape. Jenomže pak se začne děj trhat, vynechávají se dlouhá časová období a do pocitů hlavní postavy už se podíváme jen málokdy. Kniha se stane trochu nepřehlednou a čtenář si není vždy stoprocentně jistý, jaké má hlavní hrdina motivy ke své činnosti. Kladně hodnotím, že přestože jsem hru nikdy nehrál, v ději jsem se orientoval a celou dobu věděl, o co jde. Pro ty, kteří hru hráli, to musí být o to zajímavější.

sackettboy
26.10.2015 4 z 5

Prvá polovica knihy sa čítala úplne perfektne, dokonca som mal pocit, že je to súvislé ako tradičný román, postupne sa však začali objavovať medzery, ako tomu bývalo v predchádzajúcich dieloch (chápem, že je to pravdepodobne kvôli hre). Aj kvalita sa tým znižovala, i keď do tej polovice sa mi to pozdávalo ako najlepší diel. Mne osobne sa aj uberanie diela nepáčilo, ale to nehodnotím. Je škoda, že ten dej tam uteká príliš rýchlo.

dominik26
13.01.2015 4 z 5