Detektiv

Detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9123/detektiv.jpg 4 578 94

Doil, dvojnásobný vrah v předvečer popravy žádá o rozhovor policistu Ainslieho. To co se policista doví, vede k vyšetřování v nejvyšších policejních kruzích v Miami

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Detective , 1997

DickBach
05.08.2017 5 z 5

Opět perfektní záležitost bez nejmenší chybičky. Náramně by mně zajímalo jak to pan Hailey dělá? Co příběh, to jiné prostředí a vždy dokonalá znalost. Nečtu knihu, ale skoro koukám na film, skoro jsem s postavami uvnitř děje. Luxusní setkání a mé velké díky.

Pavlapila
30.07.2017 5 z 5

Klasická detektivka, supr počtení. Dnešní detektivky jsou už jiné a tahle mě moc bavila.

Soda
25.07.2017 5 z 5

Propracovana zatim nejlepsi kniha jakou jsem kdy cetl

Jihorka
12.07.2017 5 z 5

Klasika na úrovni. Ve srovnání s dnešními detektivkami je naprosto zřejmé, že kniha není šitá horkou jehlou a autor přípravě knihy musel věnovat spoustu času. Byť reálie již zestárly, podstata - detektivní příběh - nemá slabinu. Lidské osudy jsou uvěřitelné, vše do sebe postupně zapadá, jak má, a detektiv je sympaťák. Rozhodně doporučuji.

ThomasRuhe
10.07.2017 4 z 5

Kniha je velmi propracovaná. Přes příběh, samotné vraždy, policejní práci, soudy, postupy při vyšetřování, ale mnoho dalších detailů, které si Hailey nastudoval a v knize posléze použil.
Opět potvrdil, že má u každé knihy poctivou přípravu, a z výsledku je to také vidět.

Jessica007
20.03.2017 5 z 5

Knihy A. Haileyho jsem moc ráda a dost četla jako vyloženě mladá. Po mnoha letech se k nim vracím. A zase mě baví. Tuto knihu jsem ale teď četla poprvé a taky se mi moc líbila. Když jsem byla vyloženě mladá, tak ještě nebyla ani napsaná. Jen jsem si všimla, že v této knize je více sprostých slov, což mi nejdřív trochu vadilo a překvapilo mě to, pak jsem si zvykla. Čas běží a něco v knihách se mění též - ne vždy k lepšímu. Sprostá slova a určité třeba vulgárnější výrazy jsou v současné literatuře dost běžné. Tato knížka vyšla před 20 lety, ale ten posun tam je. Ale dobře, jinak se mi knížka moc líbila a stejně mě trochu vrátila zpět v čase, prostě pěkné. A pro mě nová, kterou jsem doposud nečetla. Teď poprvé. Takže spokojenost. Můj oblíbený autor nezklamal. Děkuji. A doporučuji.

Fixa08
28.02.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla před více jak 15 lety a je nezapomenutelná, co víc dodat? Nejde jinak než dát 5*!

BlackBlade
04.01.2017 5 z 5

Další perla z pera mistra románů a naprostá nutnost pro všechny příznivce detektivek :)

beveron
30.12.2016 5 z 5

Perfektní titul, napínavý a drsný.

DJANKA
22.09.2016 5 z 5

Úžasná kniha, přesně takhle má vypadat napínavé čtení.

karelk
22.09.2016 4 z 5

Opět Hailey, jak se očekává. Krásně vysvětlené téma "jak funguje" justice a tresty smrti. Trošku moc příběhů, a tím roztříštěný děj, ale i tak 4 hvězdy!

Kraken126
02.07.2016

Užasne, fenomenální, čtivé dílo mistra spisovatele. Knihu jsem užil. Thanks mr. Hailey.

gad
23.05.2016 5 z 5

Velmi poutavá kniha z práce miamské policie, resp. Oddělení vražd. Hlavní hrdina, bývalý katolický kněz, Malcolm Anslie vyšetřuje případ řetězce velice brutálních dvojnásobných vražd. Autor klasicky střídá přítomnost, ve které popisuje práci vyšetřovatelů se vzpomínkami a vnitřními myšlenkami postav. Asi od poloviny knihy je vnímavému čtenáři jasné, kam příběh vyústí, ale i přes to je závěr překvapením.

Rozmarýna Rozm
05.03.2016 5 z 5

Výborná a dobře promyšlená kniha, která mě chytla hned od začátku. Hailey umí vytvořit napětí hned od začátku, rozhodně jsem neměla pocit, že má kniha pomalejší rozjezd, jak píše Marie7. Jedna z jeho nejlepších knih. Bývalý kněz detektivem.

Marie7
11.12.2015 5 z 5

Výborná kniha. Sice pomalejší rozjezd, ale o to lepší závěr.

Nunynka
11.10.2015 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora,ale určo ne poslední. Moc se mi líbila zápletka a detektiv jako bývalý kněz byl výbornej. Fakt super.

MaxQ
01.10.2015 5 z 5

Tak tahle knížka je bomba. Nejde ani tak o pátrání po pachateli, ale o detailní popis nimravé detektivní práce. Ze začátku jsem si říkal, proč Hailey tolikrát odbočuje, proč nám vypráví případy, které s příběhem nesouvisí. V průběhu dalšího čtení mi ovšem došlo, že nic v té knize nebylo psáno náhodou, nebo aby nakynul počet stran. Ke konci všechna fakta do sebe zapadnou jako ozubená kolečka a všechny nepodstatné poznámky dojdou svého přesného určení.
A nesmím vynechat ani spisovatelovu řemeslnou stránku. Ten chlap dokáže napínavě popsat i oblečení, které měl na sobě detektivův parťák. Nebo dveře, za kterými nic není :)

heavy66
15.03.2015 4 z 5

Seržant Ainslie z policejního oddělení v Miami vyšetřuje sérii brutálních vražd starších manželských párů. Kniha hýří napínavými a krvavými scénami, ale kriminální zápletka je pouze nástrojem pro někdy až příliš detailní popisování vyšetřovací práce policie a postupů americké justice. Ovšem jako v mnoha jiných "haileyovkách" jde především o červenou knihovnu!

Joujalicka
23.01.2015 5 z 5

Pěkný a napínavý příběh. Kniha má spád (když pominu zdlouhavější vracení se do minulosti). Líbila se mi.

dalimoni
09.10.2014 5 z 5

Arthur Hailey se opět projevil jako "mistr prostředí". Jako v předchozích knihách (Letiště, Hotel, Kola....) výborně nastudoval prostředí vyšetřování a justice v USA a zakomponoval je do výborného a napínavého příběhu. Ten se postupně vyvíjí ve více rovinách a nakonec se vše krásně propojí v ucelené a kompaktní dílo. Výborná detektivka a zároveň nahlédnutí pod pokličku vyšetřování a justice v USA.

sérioví vrazi Florida detektivové

Arthur Hailey