Archeologie pravěkých Čech. 8, Doba římská a stěhování národů

Archeologie pravěkých Čech. 8, Doba římská a stěhování národů https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58417/doba-rimska-a-stehovani-narodu-archeologie-pravekych-cech-58417.jpg 5 9 2

Tento svazek chronologicky uzavírá řadu Archeologie pravěkých Čech. Pojednává o archeologické náplni doby římské a doby stěhování národů, tj. rozmezí let asi 40/25 př. Kr. až 560/570 po Kr.

Kuža007
29.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Skvělé zakončení této odborné archeologické série o pravěkých Čechách. Problematiky skvěle zpracována - ostatně jako v ostatních dílech.

Vlk.kh
19.04.2021 5 z 5

Asi nic pro naprostého laika, co zatím o Germánech na našem území a celkovém evropském kontextu doby římské nic nepřečetl - chce to mít alespoň nějaké povědomí. Nicméně pro mě, jakožto zájemce o dané období ve smyslu reenactoringu ( jak se teď módně a nablble s oblibou říká, za mě spíš hezky, česky živoucí, nebo oživená historie ) je to cosi, jako povinný "slabikář", na který pak navazuje další literatura. Od roku vydání jsou sice některé výzkumy o dost dál a máme i další nálezy a informace, ale kniha má pořád co nabídnout.